Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - co dalej?

isia33 20:10, 26 cze 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
ewaglen napisał(a)



Muszę przyznać, że zmałpowałam od Ciebie niebieskie bratki na rabacie, w przyszłym roku dam ich jeszcze więcej I przypadkowo wyszło mi też takie połączenie bratki + dzwonek. Zastanawiam się nad przeniesiem dzwonka, ale u Ciebie wygląda to super.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
ewaglen 21:22, 26 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Justi, dobrze, że mi powiedziałaś o swoich doświadczeniach. A swoja drogą, dobra jesteś . Nie wpadłabym na to, by octem podlewać, albo inaczej - bałabym się, ze ocet zaszkodzi hortensjom. Może to tylko niektóre zmieniają kolor na niebieski? Nie mam wiedzy na ten temat.

Iwonko, Twoje bratki tez tak obficie kwitną? Zasilasz je? Ja je zasilam średnio raz w tygodniu, no i ciągle obrywam przekwitające. U mnie w tym miejscu, o którym piszesz było chyba 30 sadzonek. W innym miejscu mam białe, też w takiej ilości.
____________________
Mój ogród - co dalej?
EPODLAS 21:30, 26 cze 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Bratki i dzwonki na tle cisów wyglądają zjawiskowo. Mam dwa dzwonki karpacki, właśnie zaczęły kwitnąć.
____________________
Mój ogród
justi 21:43, 26 cze 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ewa moje były niebieskie jak kupiłam rok temu, w tym "maltretowałam" te same egzemplarze i ....róż
A woda z octem to był bardzooo łagodny roztwór.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
ewaglen 00:00, 27 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Chyba, że łagodny był ten roztwór : A już myślałam, ze kąpałaś hortensje w occie 10%
____________________
Mój ogród - co dalej?
monteverde 01:53, 27 cze 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
justi napisał(a)
Hej Ewuś.
Na temat zmiany koloru hortensji to ja mogę swoje tegoroczne doświadczenia przedstawić
Na siłę chciałam niebieski zrobić. Dwie hortensje zimowałam w donicach w domu. Wczesną wiosną wypuszczały piekne liście i tworzyły zawiązki paków. Zaczęłam podlewać nawozem Niebieska hortensja. Nic z tego pąki zaczynały różowieć. Wpadłam na pomysł żeby zakwaszać ziemię.... robiłam roztwór wody z octem i dawałam jeszcze nawóz do rh. Jedna poległa z przenawożenia a druga jest piękna, ale rózowa. Teraz niedawno ta przenawożona wypuściła łodyżkę nową z pakiem różowym.
Chyba trzeba nawozić stale i w kwaśną ziemie do rh przesadzić. Już nie wiem jak je zniebieścić
Jeszcze ałunu nie próbowałam.

niektórzy przy korzeniach wkładają zardzawiony gwóźdź
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewaglen 15:48, 27 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Czego ludziska nie wymyślą, żeby cel osiągnąć......
____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 23:11, 30 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Hortensji czas


A teraz lawenda w roli głównej


____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 23:17, 30 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
i jeszcze tu
____________________
Mój ogród - co dalej?
Domi 16:02, 01 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Ewo, można zobaczyć Twoje bukszpany? Jestem ciekawa jak wyglądają teraz po kwietniowym cięciu...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies