Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - co dalej?

butterfly 11:50, 03 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Boskie surfinie Też na takie polowałam ale u mnie nie było takiego koloru.

Powiedz coś więcej o dzwonku karpackim. "Rozłazi się", czy da się go trzymać w ryzach - ten twój śliczny, jaka dokładnie odmiana?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
ewaglen 12:23, 03 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Hm, nie wiem jaka odmiana dzwonka - karpacki i już Do tej pory raczej miałam problem żeby się rozrósł, bo słabo mu to szło W ubiegłym roku podwyższaliśmy rabatę i musieliśmy go w związku z tym podnieść. Dosypaliśmy żyznej ziemi, zapewniliśmy odpowiednią wilgotność i w tym roku dopiero zaczął być bardziej ekspansywny, oczywiście w granicach naszych potrzeb. Kwiaty ma jak nigdy dotąd duże. Widać dobrze mu to przesadzenie zrobiło. Długo kwitnie i ładne kępy tworzy. Wg mnie warto go mieć.


____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 12:37, 03 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
A tu moja lawenda sadzona w tym roku w zestawieniu z białą pelargonią. Nie ma jeszcze efektu, bo kwiaty lawendy nieliczne, ale jak na sadzonki tegoroczne, uważam, że wyjątkowo dorodne. Pelargonia tez dopiero od tygodnia w gruncie. Jak myślicie, jak często powinnam ją zasilać nawozami? Do tej pory robiłam to dwa razy w tygodniu.




____________________
Mój ogród - co dalej?
butterfly 12:46, 03 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ewa, dzięki za szybką odpowiedź - bardzo ładne łany dzwoneczka

A to półkole.... hmmmmm, miodzio, takie eleganckie...
Co do nawożenia nie za bardzo pomogę ale ja bym zasilała 1 raz w tygodniu Florovitem - przynajmniej tak dożywiam moje pelargonie w skrzynkach i donicach.
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
waska 12:51, 03 cze 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Zagladnelam i zachwyciła mnie lawenda
pozdrawiam
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
ewaglen 13:19, 03 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Raz w tygodniu w skrzynkach to może wystarczy, ale w gruncie chyba nie. Ja w pozostałe dni tygodnia podlewam z węża, więc wypłukują się składniki odżywcze. Tak myślę, ale nie jestem pewna. Czy możliwe jest przenawożenie kwitnących roślin?
Surfinie mam jeszcze takie:



____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 22:00, 03 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719

Kwiaty hortensji coraz pełniejsze. Jak sądzicie? Czy na tym etapie kwitnienia można jeszcze podlewaniem zmienić kolor na niebieski?
____________________
Mój ogród - co dalej?
Domi 10:22, 06 cze 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
ewaglen napisał(a)
A tu moja lawenda sadzona w tym roku w zestawieniu z białą pelargonią. Nie ma jeszcze efektu, bo kwiaty lawendy nieliczne, ale jak na sadzonki tegoroczne, uważam, że wyjątkowo dorodne. Pelargonia tez dopiero od tygodnia w gruncie. Jak myślicie, jak często powinnam ją zasilać nawozami? Do tej pory robiłam to dwa razy w tygodniu.






Widzę Ewo, że po wcześniejszych dylematach kolorystycznych, wybrałaś biel do tego półkola. Bardzo ładnie wyszło. Nie korujesz tej rabatki?
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
ewaglen 00:09, 07 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Dominiko, będę korować, bo bez kory po deszczu kwiaty są brudne Tylko jak wieje, z trawnika muszę bez przerwy zbierać korę. Miały być na tę rabatę róże, ale nie dostałam odpowiednich, zrobiło się późno i kupiłam pelargonie.Tylko, że one są chyba za niskie do tej lawendy....
____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 23:10, 13 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
I jak tu nie kochać jaśminów?


Liczyłam na to, że moje czosnki będą większe. Posadziłam 30, a kwitnie tylko 13.

kosaćce zaczynają kwitnąć.
____________________
Mój ogród - co dalej?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies