Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

malgorzata_s... 22:03, 07 kwi 2024


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Nieustająco podziwiam i nie pojmuję jak to ogarniacie Buziaki Sylwuś
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 22:14, 07 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82630
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Nieustająco podziwiam i nie pojmuję jak to ogarniacie Buziaki Sylwuś

Gosiu metodycznie i nie wszędzie, ale się staramy na ile siły i czas pozwalają U Ciebie to jak w bombonierce, każda pralinka na swoim miejscu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 22:59, 07 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ha ha ha i kto to mówi???


Ja nie mam prawie 30 magnolii .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 15:13, 09 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82630
Agatorek napisał(a)


Ja nie mam prawie 30 magnolii .

Co do innych gatunków masz po więcej niż ja więc można by dyskutować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:00, 09 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82630
Skończyłam dziś wreszcie przycinkę hortensji zeszło pięć dni po najmniej dwie godziny na same hortensje Przy okazji mało oka nie straciłam. Przycinałam najpierw dolne gałęzie bo do górnych nie było jak się dostać, a potem wspinając się na palce sięgałam po te najwyższe i jak tak jedną sobie przyciągałam to druga już przycięta trafiła do mojego oka. Boli, ale widzę, jak nie spuchnie będzie ok. Falerne mam to oko bo kilkanaście lat temu dziabnęłam się w nie kolcem z liścia palmy przy podlewaniu. Jakoś mi zawsze w to samo oko trafia.
Mam w ogrodzie kolejne pozimowe straty jeden żarnowiec suchy totalnie, drugi w 90 % nie wiem czy się odratuje.
W niedzielę udało się spalić stertę gałęzi z cięcia zeszłorocznego, już w kolejce czeka tegoroczna, i stale rośnie zrobione dopiero 1/3 potrzebnych cięć. Jeszcze 2/3 przede mną. znowu nie zdążę i pewnie trzeba będzie kończyć jesienią. ślimaki w warzywniku zjadają wszystko co zaczyna wschodzić lub kiełkować. Nie wiem czy si e dochowam cukrowego groszku, dwa rządki już zjadły kiełkującego, zabrały się za selery, fenkuł był już spory nie zostało nic. Nie widać też sałaty, ani szpinaku. Sypałam granulat na ścieżki wokół grządek całe są w śluzowatościach, a rośliny nadal znikają. Dosadziłam na rabatach o leśnym charakterze zawilców gajowych, w podwórku trochę też. Amsonie, które w ubiegłym sezonie rozsadzałam i się przyjęły ( wreszcie) niestety chyba wymarzły bo matka już wysoka, a ich ani widu ani słychu...tracę nadzieję. Dosadziłam truskawek bo też częściowo wymarzły albo coś wyjadło Jesienią był kożuch z roślin, a po zimie łyse place. Zaczynają kwitnąc rodki, jednego chyba cos podgryzło, jest obok nora, a pół krzaczka normalne i kwitnie drugie pół liście zwisłe w nienaturalnym kolorze. Posiałam buraczki ćwikłowe, rzodkiew, buraczki liściowe i posadziłam wczesną kapustkę. Pewnie zeżrą ślimate.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 21:42, 09 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39478
Ślimaków jest w tym roku zatrzęsienie.
No i mrówek...coraz więcej.
Same plagi egipskie

Może powinnaś w goglach pracować?
Przemyłaś czymś to oko? Obserwuj, bo to nie ma żartów. Oczy raczej potrzebne do funkcjonowania
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Alija 21:50, 09 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9065
U nas też ślimaków dużo, ciepło i mokro, pogoda im sprzyja. Też mam tu i ówdzie upchnięte gałęzie, sporo jeszcze do zrobienia, a tu już chwasty rosną, zajęcia nam nie braknie.
Uważaj na oczy, pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
vita 22:27, 09 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4162
Współczuję, mam to samo. Dzisiaj zbierałam małe pomrowy z irysów syberyjskich, to jakaś masakra!
Z oczami nie ma żartów, przeszłam wiele w temacie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 22:45, 09 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82630
Juzia napisał(a)
Ślimaków jest w tym roku zatrzęsienie.
No i mrówek...coraz więcej.
Same plagi egipskie

Może powinnaś w goglach pracować?
Przemyłaś czymś to oko? Obserwuj, bo to nie ma żartów. Oczy raczej potrzebne do funkcjonowania

Juzia w goglach to już bym zupełnie nie widziała gdzie tnę i ciachała po paluchach Wydaje się być ok na razie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:47, 09 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82630
Alija napisał(a)
U nas też ślimaków dużo, ciepło i mokro, pogoda im sprzyja. Też mam tu i ówdzie upchnięte gałęzie, sporo jeszcze do zrobienia, a tu już chwasty rosną, zajęcia nam nie braknie.
Uważaj na oczy, pozdrawiam.

Nudzić się na bank nie będziemy Jeszcze mam nornice prawie w każdej rabacie chodzę i tylko zadeptuje bo rośliny podkopane mdleją.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies