Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 22:04, 13 wrz 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3811
Każdy ma taki ogród na jaki zasługuje. Głupie trochę to powiedzenie, ale coraz częściej dochodzę do wniosku, że prawdziwe. Motywy zabawy w ogrodowanie bywają różne. Potrzebujemy właściwej oprawy dla domu. Chcielibyśmy w spokoju (i zieleni) odpocząć po nużącym dniu pracy. Mieć w miarę zdrowe warzywa i owoce. Gromadzić kolekcje roślin, albo, prozaicznie: kosić, przycinać, sadzić, bo takie są oczekiwania i mus. Nie mam wątpliwości, że moja przygoda z ogrodem jest wyjątkowa, niepowtarzalna i nieodmiennie podniecająca (proszę się nie śmiać), ale bywają momenty, kiedy przychodzą wątpliwości.
Mieszają mi się motywy kolekcjonerskie z potrzebami oprawy domu, brakuje czasu na podstawową pielęgnację, a moje niezastąpione koleżanki ogrodniczki wołają: kupować, kupować!!! Wiecie co kupować?
No i tak sobie myślę, że ja na swój ogródek nie zasługuję. Czytając wstępy w Waszych wątkach, jeden ujął mnie szczególnie mocno. Wstęp hanki_andrus. Czytając go miałam wrażenie, że potrafi z ogrodem rozmawiać. Tak bym też chciała umieć...

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku ponasadzałam, jakiś czas temu to, co było dostepne w ogrodniczych.
Ścieżka biegnie przez całą długość ogródka i poprzedzielana jest małymi wnętrzami.







Cały ogródek zaprojektowałam sama, były to działania dosyć chaotyczne, próbuję to wszystko trochę uporządkować i uładzić, teraz jest tyle możlwości i inspiracji...chociażby to forum.
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Sebek 22:10, 13 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie

Bardzo ładny wstęp napisałaś, ścieżka wygląda bardzo ciekawie dzięki podzieleniu na pokoje
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Urszula 22:37, 13 wrz 2012


Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 88
Witaj Wiktorio!
Ślicznie się zapowiada- Ogród tak inny od pozostałych!
Ogród z duszą-podobnie jak TY
____________________
"Jaka róża taki cierń..."
Gardenarium 23:05, 13 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Ogród bliski stylowi Arts&Crafts, kolejne wnętrza ogrodowe, czekam na ich odsłony...i szczegóły. Witaj u nas
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vita 23:09, 13 wrz 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3811
Już się zmartwiłam, że mój trzynasty post (trzynastego) popełniłam we własnym wątku, może pechowy?
A Sebek pisze, że ładny wstęp. Precz z przesądami! Dzięki Sebku za powitanie.
Ula, aż tak to widać? Witaj.
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Lena 07:54, 14 wrz 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Vita - poznałam od razu !!!
Doskonale pamiętam Twój ogród z F.O. - witaj
Uwielbiam Twój ogród - pamiętam Agapanty,samodzielnie wysiane czosnki ozdobne..

Nawet dyskusje na temat koloru bramki - jest cudowny.
Ogród masz piękny i ciekawa jestem dalszych zdjeć

Pozdrawiam Lena
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Joaska 08:33, 14 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Bardzo ciekawy ogród, aż się chce zaglądać po cichutku do kolejnych pomieszczeń tego ogrodu, bardzo jestem Ciekawa kolejnych odsłon Twojego zakątka.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
nieszka 08:36, 14 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Witaj! Intrygująco rozpoczęłaś wątek
Prowadź po pokojach zatem
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
popcorn 08:40, 14 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Więcej fotek! Pliiis? Zapowiada się bardzo interesująco, ile bukszpanów! I ten klinkier!
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
justi 08:45, 14 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj! Przepiękny ogród nam tu zaczęłaś pokazywać.
A zdjęcie z uchyloną furtką takie bajkowe, tajemnicze aż chce się zobaczyć co dalej
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies