Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

anpi 06:50, 24 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
Sylwia, u Ciebie to jak zwykle jest co pooglądać i poczytać!
Piękne wszelkie kwitnienia i mnóstwo tego by wymieniać. Ale pigwą się zachwycę szczególniej, bo zazdaszczam, szczególnie jak pomyślę o ilości owoców na kompocik. Ładnie Ci rodzi? Posadziłam w tamtym roku gruszkową i jabłkową. Jabłkowa się nie przyjęła, posadziłam drugą prawie w tym samym miejscu, niby coś wiosną zaczęła puszczać, ale przycięłam korygująco kształt i coś stanęła w miejscu. Muszę pójść zobaczyć czy coś rozwinęła, znaczy jakiś listek.
Może to miejsce jakieś felerne za blisko dużej sosny.
Jak nie to kupię jeszcze jedną, ale posadzę już gdzie indziej.
Twoja to już duża, ile ma lat? Tak mniej więcej?
Te różowe tulipany pełne cudne - myślałam w pierwszej chwili, że piwonie!
Szklarenka pierwsza klasa, nie ma to jak własne wykonanie! Robota pali Wam się w rękach!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Krakus 07:16, 24 kwi 2024


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
sylwia_slomczewska napisał(a)






ale busz już u Ciebie...pamiętaj że w zasięgu moich rowerowych wycieczek mieszkasz więc na pewno kiedyś z ferajną wpadnę
a apropos cytowanych zdjęc... jakaś taka odmana tej pigwy czy tak ciełas że taka niska ?
____________________
Zielonym do góry...
antracyt 08:37, 24 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
sylwia_slomczewska napisał(a)





Też bardzo ją lubię. Aksamitne liście i spore porcelanowo-różowe kwiaty. Mam odmianę kolumnową, moi rodzice mają w formie niewielkiego drzewka, Twoja krzaczasta też super wygląda
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Juzia 08:40, 24 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
sylwia_slomczewska napisał(a)





Tulipany na tamie to hit!

W życiu byś nie zrobiła takich kadrów z poziomu gruntu
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
sylwia_slomc... 11:09, 24 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
vita napisał(a)


To kokoryczka czy disporum, ma ciekawe liście, jeśli to nie efekt podświetlenia Fajnie wykadrowałaś, doskonałe tło dla cieniolubów, te puste fragmenty pni.

To kokorycz z tych wysokich do uda, ale jaka nazwa nie wiem bo bez nazwy od sąsiadki dostałam. Bardzo ją lubię.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:15, 24 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
anpi napisał(a)
Sylwia, u Ciebie to jak zwykle jest co pooglądać i poczytać!
Piękne wszelkie kwitnienia i mnóstwo tego by wymieniać. Ale pigwą się zachwycę szczególniej, bo zazdaszczam, szczególnie jak pomyślę o ilości owoców na kompocik. Ładnie Ci rodzi? Posadziłam w tamtym roku gruszkową i jabłkową. Jabłkowa się nie przyjęła, posadziłam drugą prawie w tym samym miejscu, niby coś wiosną zaczęła puszczać, ale przycięłam korygująco kształt i coś stanęła w miejscu. Muszę pójść zobaczyć czy coś rozwinęła, znaczy jakiś listek.
Może to miejsce jakieś felerne za blisko dużej sosny.
Jak nie to kupię jeszcze jedną, ale posadzę już gdzie indziej.
Twoja to już duża, ile ma lat? Tak mniej więcej?
Te różowe tulipany pełne cudne - myślałam w pierwszej chwili, że piwonie!
Szklarenka pierwsza klasa, nie ma to jak własne wykonanie! Robota pali Wam się w rękach!

Aniu nasza była kupiona maleńka, kupowałam dla owoców, ale to kwiaty zawłaszczyły me serce. Ona dość wolno rosła przez pierwsze lata dopiero że dwa lata jak się odpaliła mocniej. Mamy ją jakieś 6-7 lat tak myślę. Nie pamiętam czy jest w wizytówce, ale jeśli jest to pierwsze zdjęcie kwiatów oznacza rok w którym raczyła zakwitnąć pierwszy raz. U mnie ma niestety blisko orzecha włoskiego sąsiadki całe wschodnie światło jej zabiera.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:32, 24 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Krakus napisał(a)


ale busz już u Ciebie...pamiętaj że w zasięgu moich rowerowych wycieczek mieszkasz więc na pewno kiedyś z ferajną wpadnę
a apropos cytowanych zdjęc... jakaś taka odmana tej pigwy czy tak ciełas że taka niska ?

Wcale nie cięłam jedynie ciut od dołu, układa się tak trochę talerzowo. Pamiętaj o tel wcześniej bo wiesz, że nie zawsze tam jesteśmy. Mamy do siebie najbliżej, a tak mało się widzimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:34, 24 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
antracyt napisał(a)

Też bardzo ją lubię. Aksamitne liście i spore porcelanowo-różowe kwiaty. Mam odmianę kolumnową, moi rodzice mają w formie niewielkiego drzewka, Twoja krzaczasta też super wygląda

Nie wiedziałam nawet, że są kolumnowe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:36, 24 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Juzia napisał(a)


Tulipany na tamie to hit!

W życiu byś nie zrobiła takich kadrów z poziomu gruntu

I tak bo je widać i nie bo nie mam jak do środka zajrzeć lub nosa wsadzić, a lubię kwiaty wąchać. Generalnie liczę na to, że w tym roku nasadzenia w tamie już będą jako tako wyglądać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 11:43, 24 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Pigwą również się zachwycam I tulipanami, i kokoryczą, i lilakami, i caloscią
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies