Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

magnolia 14:11, 29 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624

Tu cos takiego szybko narysowałam
____________________
magnolia 14:13, 29 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
w moim rysunku nr 1- graby są za blisko siebie- przesunąć trzeba między kostki- nr 2
____________________
malkul 14:38, 29 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Takie coś wypłodziłam, czy jednak zrobić wersje Magnoili?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
kaisog1 14:42, 29 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nie wiem ile tam jest miejsca ale ja bym zrobiła dwie kostki bukszpanowe otulające graby, po środku dała gabion. Po prawej kostki, ale różnych wysokości.. . ale ja się nie znam

Gabion można też otulic bukszpanem tylko zdecydowanie niższym niż drzewa.....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
magnolia 15:02, 29 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Fajnie malkul, zrobiło się spójnie. jakbyś rozciągneła kostrzewe owczą jeszcze pod gabiony, to Twoja wersja świetna. Ja się trochę upieram żeby gabiony wstawić w jakieś tło, bo wg. mnie ładnie będzie jak one staną w jakimś ciemniejszym, żywym tle. Wtedy jednak pas z kostrzewy powinien być ciut szerszy niż rozstawa kostek, żeby je otulił 1 rzędem roslin
W Twojej wersji można jeszcze pod grabami zrobić mały 'bałagan'- opipogon rozrzucić kępami w żwirze, ale nie dużo, kilka plamek.
____________________
zbigniew_gazda 15:22, 29 wrz 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Malkul dla mnie to trochę klimaty księżycowe ale bardzo mi się podobają. Też się nie znam ale skromnym zdaniem - jak wchodzisz od dołu rysunku w kier. domu to stworzyła się alejka .Może urozmaicić lewą stronę i przesunąć graba do ścieżki ? Będzie nietypowo u Ciebie .Walcz dalej .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
malkul 20:44, 03 paź 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
gardenarium napisał(a)
Posadź platana ale pociętego na kijach w płaską ścianę, to idealne i bardzo trafione rozwiązanie w ogrodzie nowoczesnym Powalisz wszystkich na kolana.


Danusiu, chciałabym dopytac o tego platana prowadzonego "na kijach w płaską ścianę". Mianowicie czy masz na myśli coś takiego?

Źródło: http://www.wymarzonyogrod.pl

Gdzie szukać informacji i rad jak się za to zabrać?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 20:45, 03 paź 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Zbyszku oczywiście miło cię tu gościć. Zaparaszam zatem na wirtualny spacer po księżycu (rozciągnięty w czasie)
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 21:29, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, coś takiego, ostatnio także wklejałam zdjęcia.

Jest taka lipa, która od razu ma trochę płasko gałęzie.

Taką formę wyprowadzić da się, trzeba przywiązywać gałęzie do płaskiej konstrukcji z bambusów i wycinać wszystko co wyrasta nie w tą stronę. Przywiązywać też.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 21:36, 04 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
..a tak mi się przypomniało.... wiesz Danuś, że takie prowadzone drzewa robiły za żywopłot w jedym z ogródków działkowych, które pokazywałam u siebie.. Aparat mi się rozładował i nie mogłam już zdjęcia zrobic...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies