Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

magnolia 15:42, 21 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
faktycznie, podmianki i pomyłki w tulipanach nieźle psują humor bo straszliwie wnerwiają.
Nie odpuszczaj Gosiu, trzeba im zmyć głowy za te wtopy.


To czosnki karatawskie Ivory Haloo. Lubię je mocno.


____________________
ana_art 16:51, 21 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
magnolia napisał(a)



To czosnki karatawskie Ivory Haloo. Lubię je mocno.




bardzo ładne sa takie niziutkie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 16:52, 21 kwi 2016


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kokosiu a gdzie kupowałaś te pomylone?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Ilonka 17:17, 21 kwi 2016

Dołączył: 16 kwi 2016
Posty: 14
Kasya napisał(a)


no wlasnie, tylko jak pamietasz ja mam zywopłocik z lawendy i w srodku kawalek suchy, jak wymienie na młoda to będzie jakis czas nizej....ech
brzydka lawenda jast bardzo brzydka
dobrze przynajmniej ze latwo sie ukorzenia, juz 20 nowych hartuje na dworze bo sie powyciagały


Mam pytanie, czy jakoś specjalnie przygotowywałyście podłoże pod lawendę i jakie prace pielęgnacyjne wykonujecie przy niej ? Pytam ponieważ mam na działce raczej ziemię gliniastą i nie wiem czy muszę ją wymienić lub np coś domieszać. Będę wdzięczna za podpowiedz.
Kasya 17:19, 21 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
Ilonka napisał(a)


Mam pytanie, czy jakoś specjalnie przygotowywałyście podłoże pod lawendę i jakie prace pielęgnacyjne wykonujecie przy niej ? Pytam ponieważ mam na działce raczej ziemię gliniastą i nie wiem czy muszę ją wymienić lub np coś domieszać. Będę wdzięczna za podpowiedz.


Lawenda lubi piasek, ale nie ma wielkich korzeni wiec wystarczy jej troche ziemi podmienic na bardziej przepuszczalną
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Ilonka 17:25, 21 kwi 2016

Dołączył: 16 kwi 2016
Posty: 14
A czy jakieś kamienie, potłuczone doniczki też powinnam umieścić w ziemi? Tak gdzieś czytałam i szczerze troszkę się zdziwiłam.
Przepraszam jeżeli moje pytania są dziwne, ale jak na razie nie zam się dobrze na ogrodnictwie.
Jagodaa 19:34, 21 kwi 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Gosia, gratuluję i zazdroszczę, bo z pocałowaniem ręki oderwałabym się (choć częściowo) od cyferek, ale nie potrafię podjąć takiej decyzji .

Narcyzy nieziemskie, prześliczne są, szczególnie w takiej masie .

Powodzenia!!!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Madzenka 06:26, 22 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
Kokosiu a gdzie kupowałaś te pomylone?


Tez jestem ciekawa. Z powodu ubiegłorocznej masy pomarańczowych tulipanów zamiast pink w tym roku dokładnie zapisałam gdzie co kupiłam i gdzie sadziłam. Nie odpuszczę partaczom!
Mało nie umarłam gdy mi te pomarańczowe wśród baldorózowych i białych wylazły.... Ciekawe czy wszystkie wyrwałam z korzeniami czy mi cos w tym roku wylezie...

Ps. Magnoli nigdy nie będę hejtować, mam nadzieję ze nikomu nie orzysła taka myśl orzez głowe, po moim wpisie ?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
itwony 09:29, 22 kwi 2016

Dołączył: 22 kwi 2016
Posty: 1
Witajcie ogrodniczki forum czytam od dłuższego czasu i mam do was pytanie-prośbę. Chciałabym zrobić obrzeże chodnikowe na styku z trawnikiem oraz obrzeże między poziomami trawnik-rabata. Mąż mi pokazywał, że do chodnika dobrze jest zrobić takie granitowe, ale czy takie będzie pasowało też do rabaty? Wyglądało by to na pewno super, ale nie wiem, na ile w praktyce to będzie dobre. Macie na to pomysł?
Kasya 11:50, 22 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
jak teraz powinna wygladac bronze form ? bo nie umiem ocenic czy zyje
w polowie jest na 100% sucha, nie jestem pewna jak u nasady i czy ja obcinac czy nie...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies