Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

malkul 20:35, 04 mar 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Aga_szsz – wiadomo że graby!

Agniecha czyli co - mogę już kupować i sadzić rośliny na moje nowe rabaty????
Ja mam już dawno ziemię zupełnie rozmarzniętą. Musiałam przesadzić parę roślin i bez problemu. Nawet ta wielka góra jest w pełni odmarznięta.

Jagódko-widze że tez potwierdzasz ze to już

Tosiu-dzis byłam u ciebie ale się nie odezwałam, a jednak powinnam, zaraz polecę.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
agniecha973 20:37, 04 mar 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ja już przesadzam. Myślę, że nie ma problemu.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Jagodaa 20:40, 04 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Gosia, ja dziś dzwoniłam za tsugą na żywopłot i serbami kopanymi. Będę kupować, jak tylko mi wykopią. Muszę czekać, bo u mojego ogrodnika mają jakieś przemeblowanie i nie mają chwilowo czasu, gdzieś za tydzień będą, ale powiedzieli, że już można.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
malkul 20:46, 04 mar 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Kurcze mogłaby jeszcze Szefowa potwierdzic albo Magnolia bo jakoś mam stracha ale w sumie już mam przygotowane rabatki
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
agniecha973 20:51, 04 mar 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Na cięcie np. róż wg mnie za wcześnie, z lawendą i wrzosami też czekam, rozplenice, miskanty też jeszcze nie cięte, ale z sadzeniem już bym się nie zastanawiała.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
malkul 20:55, 04 mar 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Trawnik
to mój aktualny temat na tapecie
rozmyslam, czytam sprawdzam i nie wiem nic

moje pierwsze pytanie brzmi: na którym etapie zakładania trawnika robi się ścieżkę jak tu http://www.se.pl/kobieta/dom-wnetrza/dyskretne-przejscie_98419.html
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Juzia 20:56, 04 mar 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38892
malkul napisał(a)
Kurcze mogłaby jeszcze Szefowa potwierdzic albo Magnolia bo jakoś mam stracha ale w sumie już mam przygotowane rabatki


Jeśli Bogdzie pozwala przesadzać Rh... to już wszystko można przesadzać i sadzić
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
malkul 20:57, 04 mar 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
dziś znalazłam fajna radę aby okreslić swoją glebę: Ilośc próchnicy określa się wrzucając garśc ziemi do przeźroczystego pojemnika, np. słoika. Zalewa się wodą i potrząsa. Chwilę odczekać
Próchnica będzie pływać pod powierzchnią jako czarny korzuch. Im go więcej tym lepiej. Piasek szybko osiada na dnie. Im go więcej tym woda jest bardziej przeźroczysta. A jeśli na dnie jest niewiele osadu a woda jest długo brudno-żółto mętna znaczy, że gleba jest gliniasta/ilasta.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Jagodaa 21:00, 04 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Taką ścieżkę ma Aga do Kwadratu, pewnie coś podpowie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Madzenka 21:47, 04 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Małgosiu zwykle rośliny zimozielone szkółki kopią od 15 marca do 15 maja, to najlepszy okres na sadzenie/przesadzanie. Liściaste można jeszcze wcześniej, jak tylko gleba rozmarźnie. W tym roku zdecydowanie wcześniej ze wszystkim można ruszać. W donicach można sadzić przez caly sezon ja jednak nie jestem zwolenniczką sadzenia drzew i krzewow latem, za wyjątkiem traw i bylin.
Ścieżkę zrobiłabym po pierwszym koszeniu trawnika lub nawet na dojrzaly tarwnik, wystraczy wyciąć darn. Zapytaj Sebka bo zakładal taką ścieżke.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies