Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

nawigatorka 21:21, 26 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
E to zostawię te swoją bledziochę. A myślisz ze teraz po pierwszym kwitnieniu można obciąć nie tylko kwiaty ale jeszcze trochę krzaczka?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
malkul 21:25, 26 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
nawigatorka napisał(a)
E to zostawię te swoją bledziochę. A myślisz ze teraz po pierwszym kwitnieniu można obciąć nie tylko kwiaty ale jeszcze trochę krzaczka?

kiedyś Toszka napisała: TOSZKA:Z praktyki kilkuletniej wyjaśnię co i jak i dlaczego.

Pierwsze ciecie, wiosenne uzależnić trzeba od pogody - czasami to koniec marca, czasami dopiero druga połowa kwietnia. Zależy od temperatury i od tego czy lawenda ruszyła. Ja swoje tnę dość drastycznie w półkule.
Termin i sposób drugiego ciecia zależy od tego co chcesz uzyskać. Jeśli chcesz mieć obfite drugie kwitnienie to tniesz w drugiej połowie lipca. Ale na zimę zostaną ci "wiechcie", które wiosna trzeba będzie drastycznie ciąć. W tej opcji trudno utrzymać ładny, zwarty kopulasty pokrój. Jeśli zostawisz kwiatostany to jest szansa, ze się wysieją wiosną (siewki widać w maju).
Opcja elegancka polega na tym, ze w połowie sierpnia drastycznie tniesz w półkulę. Przy ładnej pogodzie zdarza się ponowne, pojedyncze kwitnienie. W tym systemie łatwiej utrzymać zwarty pokrój.
Jeśli zależy mi na siewkach to tylko tnę wiosną i absolutnie nie grzebię w ziemi wokół aż do drugiej połowy maja. Lepiej przesadzić małe siewki. Lepiej sie przyjmują i szybko startują w spore krzaczki.
U mnie lawenda sieje sie jak chwast

____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
21:26, 26 cze 2015
zachwycaj się zachwycaj ..bo masz czym


ale myslę ze kazdy tak ma co własnymi rękami w ziemi grzebie ...ja dzisiaj skosiłam trawe i tez chodziłam i sie zachwycałam

lubie zapach skoszonej trawy oraz siwezej ziemi - znaczy takiej po deszczu zruszanej mysle ze ci co go nie lubia lub nie znaja nie potrafia zrozumieć pędu ogródkowego

Cleo 21:49, 26 cze 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Nooo wymęczyłam się strasznie!
Teraz ja Cię pomęczę. Z czego zrobione są donice pod domem, skrzynie czy jak je tam zwał?

Widzę, że w siatkówkę pomykacie!
____________________
Marzenia do spełnienia
amelia_b 21:49, 26 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Mądra rada Toszki, a ja ci Gosiu strasznie zazdroszczę tych traw przy tarasie mi by się coś przydało co by mi tak na murku opadało
____________________
Pogubiłam się po drodze
malkul 21:54, 26 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Cleo napisał(a)
Nooo wymęczyłam się strasznie!
Teraz ja Cię pomęczę. Z czego zrobione są donice pod domem, skrzynie czy jak je tam zwał?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=154
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 21:55, 26 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
amelia_b napisał(a)
Mądra rada Toszki, a ja ci Gosiu strasznie zazdroszczę tych traw przy tarasie mi by się coś przydało co by mi tak na murku opadało

kup rozplenice i posadz
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 21:55, 26 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
eee_taam napisał(a)

lubie zapach skoszonej trawy oraz siwezej ziemi - znaczy takiej po deszczu zruszanej


ja mam podobnie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
amelia_b 22:13, 26 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
malkul napisał(a)

kup rozplenice i posadz

Kupie, kupię, w sumie mam dwie ale moje nijak się mają do twoich, może to wina odmiany,będę szukać u ciebie jaka to dokładnie bo któregoś dnia czytałam u ciebie, miałam zapisać i mi wypadło. A ja się ciacha na wiosnę czy jesień?
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 22:13, 26 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
malkul napisał(a)

kup rozplenice i posadz

Kupie, kupię, w sumie mam dwie ale moje nijak się mają do twoich, może to wina odmiany,będę szukać u ciebie jaka to dokładnie bo któregoś dnia czytałam u ciebie, miałam zapisać i mi wypadło. A ja się ciacha na wiosnę czy jesień?
____________________
Pogubiłam się po drodze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies