Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 18:07, 21 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Trawa skoszona. Dwie godziny

Pierwszy szpinak, mało urodziwy ale zaraz go zjemy





W czasie gdy M z młodą kosili trawę, wysadziłam ziemniaki i kapustę na rabaty buahaha bo mi się miejsce skończyło. Opróżniałam taczkę ze ścinków trawy którą wykładam rabaty. Karmiłam kurkę znalezionymi robakami.

Kolejny weekend i znów ma padać. chciałabym dotrzeć do warzywnika z odchwaszczaniem ale czy mi się uda? Dół działki wykoszony za to na rabatach trawa i chwasty do pasa buahaha.

Ze dwie godziny potrzebuję tak naprawdę, ale czy mi się uda między opadami?

Popracowaliśmy trochę, plecy mnie bolą. I ręce. Jutro nowy dzień
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 18:41, 21 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42224
Nie mam juz gdzie posiac szpinaku... a miałam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 20:14, 21 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Już jest zbyt ciepło, za rok posiejesz myślę. Teraz chwila ciepła i zaraz zakwitnie..
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 21:03, 21 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
W bramie rzut oka na działkę z ogrodem



I z tyłu działka z domem



Dobranoc miłego weekendu!
____________________
Mój nowy ogródek
Martka 23:27, 21 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magda70 napisał(a)


Marta, miałam to samo napisać. Uwielbiam karczochy ale sama ich nie robię. Natomiast ciocia męża mieszkała kilka lat na Sycylii i tam nauczyła się je robić. Pycha są faszerowane
Ja ze 2 razy je sadzilam ale padły niestety.


Ciocia z sycylijsko-kuchennymi tajnikami to Skarb!

Ale własny szpinak też niezgorszy!!! Karola, zdjęcie z wieczornym domkiem - super klimacik. Szpinak mówisz, że zakwitnie? Ten który mi wykiełkował właśnie, ten będzie kwieciem? Ojej, zmartwiłam się, nie myślałam o bukietach szpinakowych chciałam tylko zjeść...
AniazUroczyska 00:10, 22 maj 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Martka napisał(a)

AniazUroczyska, karczochy to jedno z moich ulubionych warzyw, gdyby nie fakt, że u nas słabo dostępne i niestety drogie. Myślę, że tajemnica tkwi w ich przygotowaniu


Na pewno zależy od sposobu przygotowania , ale też od upodobań smakowych. A jaki jest Twój sposób na dobre karczochy?
popcorn 07:46, 22 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Szpinak lubi niższe temperatury i dużo wody. Nie udał mi się jeszcze nigdy tak po prawdzie. Powinien mieć kilka razy większe liście. Zapewne zależy od ziemi. Siany teraz - moim zdaniem szkoda miejsca. W każdym razie mnie się nie uda. Zapewne zależy od lokalnych uwarunkowań, ale jeśli teraz to siałabym malabar lub nowozelandzki.

Ładna pogoda, przesunęli deszcz na okolicę południa,wstajemy i popracujemy troszkę miłego!
____________________
Mój nowy ogródek
edi75 08:12, 22 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2188
Już masz szpinak..mój ledwie widać.. Ale ja w tym sezonie późno siałam
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Bog 08:42, 22 maj 2021

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Karola super masz szpinak ja dziś szpinak kupiłam na targu mam w planie upiec ciasto o nazwie mech ma być właśnie zielone, jadłam go u znajomej będę robić może się uda.
Karola ostrożnie z pracą w ogrodzie można uszkodzić sobie kręgosłup.
Pozdrawiam
popcorn 11:06, 22 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Damy radę. Ogródkowanie prawie jak praca na siłowni

Dwie taczki chwastów z warzywnika zanim zaczęło padać.

Groszek pięknie rośnie, sięga mi do pasa. Ze dwa trzy tygodnie i będzie

Bób zaczyna kwitnąć. Szparagi zebrane:



Truskawki - kilka takich, z 10 dni i będą pierwsze?



Kurka zaczyna zachowywać się po kurzemu. Zaczyna się interesować i wędrować dookoła zamiast siedzieć w jednym miejscu i głodować i spać.

Miłego weekendu
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies