Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:03, 25 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Moje lato Kasiu zdecydowanie hortensjom nie pasowało.

Zojka, odmachuję serdecznie.



Niezawodne róże Bonica.



i Alba Meidiland



Lovely Fairy



Mój 4 arowy azyl... 19:00, 25 sie 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Dzielżany, dzielżany...



Przedziwny Ogród 18:51, 25 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry




Przedziwny Ogród 18:40, 25 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Wreszcie dzisiaj soczyście popadalo. Dlatego ostro wzięłam się za pielenie. Pogoda idealna, nawet konary nie gryzły.
Dzisiejsze fotki z ogrodu.

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa 18:22, 25 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
ten nam w oko wpadl i kupilismy, mam nadzieje, ze da u mnie rade i przezimuje.


Miskant - Miscanthus 18:08, 25 sie 2018

Dołączył: 25 sie 2018
Posty: 4
Do góry
Witam. Jestem dość nowa ogrodowo - mam zamiar, a raczej ochotę powiększyć zestaw mieszkańców mojego ogródka o miskanta giraffe. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, czy on się nie "rozłazi". Że niemały to wiem, ale bardzo mi się podoba i byłby, albo byłaby, ta żyrafka, od dobrego sprzedawcy - w tym roku właśnie tak pięknie mi zakwitły rozplenice tam zakupione. Tylko ogródek nieduży, wszystkiego z 80 m2 i jak mi się rozlezie to uuu...
Już i tak mam problemy z bluszczem i starym bzem - odziedziczyłam ogródek po kimś, kto nie miał na niego sił i pomaleńku próbuję zaprowadzić własne porządki, nie kasując wszystkiego i w miarę własnych możliwości. Czytam Wasze forum już jakiś czas i bardzo mi się podoba, jak wymieniacie się informacjami i radami, w końcu postanowiłam się przyłączyć.
Dorota
Ogród z górskim akcentem od zera 17:54, 25 sie 2018


Dołączył: 22 lip 2018
Posty: 49
Do góry
Jakiś czas temu zwizualizowałam sobie ogólną koncepcję przedogródka. Poza brzózkami i kosodrzewiną nie brałam jeszcze pod uwagę konkretnych gatunków, a jedynie ich formę. Nawierzchnia również będzie inna, prawdopodobnie o wiele jaśniejsza i bardziej regularna. Co myślicie?



Ogród w remoncie 17:36, 25 sie 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Ogród w remoncie 17:34, 25 sie 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
I parę fotek z mojego bałaganu

Ogród z górskim akcentem od zera 16:57, 25 sie 2018


Dołączył: 22 lip 2018
Posty: 49
Do góry
Może przedstawię na razie bardzo ogólny podział, który wydaje mi się najbardziej sensowny. Na mapce będzie mi najłatwiej pokazać co i jak.
Po prawej stronie zaznaczyłam docelowe miejsce, w którym znajdą się warzywa i owoce. Cała pozostała część będzie częścią ozdobną. Ten podział wynika w głównej mierze z umiejscowienia tarasu.
Obecnie (rysunek po lewej stronie) ze względu na trwające prace budowlane część uprawna tymczasowo znajduje się w zaznaczonym miejscu. Zamiast tarasu stoi drewniana altanka, która prawdopodobnie zostanie na parę najbliższych lat.




Tak wyglądała działka na początku. Tak też obecnie wygląda teren za płotem:





Działka była już kilkakrotnie koszona tak, by nie dopuścić do wysiewu chwastów. Zdjęcia z dziś (części bardziej i mniej uczęszczanej):



Ogród do odnowy 16:31, 25 sie 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
Gosiek33 napisał(a)



Jakoś nie mam nastroju


Kalina zakwitła jednym kwiatkiem






A te wysokie badyle kwitnące w skrzyni okazały się różową trojeścią!




Czyżby jesienna chandra.?..trochę za wcześnie
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 16:08, 25 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Ostatnie zdjęcia przed zachodem słońca


Uwielbiam ogród w zachodzącym słońcu. Usiadłabym tam i patrzyła, patrzyła... Wasz ogród raduje oczy i serce...
Wiąz - Ulmus glabra 'Camperdownii' 16:08, 25 sie 2018

Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 30
Do góry
Witam

Coś złego dzieje się z moim wiązem. Liście staja się dziurawe inne zółte jak na zdjęciach. Znalazłem też złożone jakieś jaja na spodzie liścia. Co to może być, co powinienem zrobić aby leczyć drzewo?

[img
Ogród do odnowy 16:00, 25 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Kasya napisał(a)
A co tu tsk cicho ? Pokazuj swoje piekne jezowki



Jakoś nie mam nastroju


Kalina zakwitła jednym kwiatkiem






A te wysokie badyle kwitnące w skrzyni okazały się różową trojeścią!


Małymi kroczkami do celu... 15:52, 25 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
I jeszcze trochę widoczków róża Charles Austin i Chopin




Dzisiaj zakupiłam tylko nie wiem co to za roślinka?

Małymi kroczkami do celu... 15:41, 25 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
MonikA napisał(a)
Oj szkoda by było hortki MM, ja bym przycięła i osłoniła przed słońcem, sprawdzała czy ma wilgotno, nie podlewaj za dużo, by nie zgniła.


No właśnie Monia ciężko u nas dostać tą odmianę, więc nie dopuszczam myśli,że mogłaby mi padnąć właśnie dzisiaj ją przycięłam i zobaczymy. Zostawiam Ci pierwszy kwiat róży LO w końcu się go doczekałam, zapach ma obłędny, chociaż krzak złapał grzyba i marnie wygląda, ale to swieżynka, więc mam nadzieję,że w przyszłym roku będzie coś lepiej.

Ogród z uśmiechem 15:23, 25 sie 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Do góry


jeżówki to moja miłość, więc z przyjemnością obejrzałam u Ciebie piękne okazy. Ale chciałam też podpytać o ten zestaw: jaka to róża i jak się nazywają te kwiatki obok? Śliczna kompozycja
Sezon 2017 u Hanusi 15:22, 25 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Dzień świra jutro w Hortulusie, jak się przebirzecie to wchodzicie za darmo,
Ja niestety nie będę, babciuje w domu.

Haniu - byłam, jestem pod wrażeniem ogromu zagospodarowanej przestrzeni. Napstrykałam zdjęć mnóstwo, posegreguję i umieszczę w swoim wątku.
Dla Ciebie zdjęcie labiryntu bukowego wykonane z wieży widokowej.


Dzięki, że mi zasugerowałaś te ogrody, bo jestem pełna wrażeń
Małymi kroczkami do celu... 15:21, 25 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
jolanka napisał(a)
Paulinko, nadrabiam wszystko po dłuższej nieobecności i na razie tylko powiem, ze wszystko mi się podoba Nawet te obcięte kosiarką trawy
Jeśli ta rozplenica to lady U to ona musi mieć duuuużo miejsca, rośnie wieeeelka


Dziękuję cieszę się,że podobają Ci się nawet skoszone trawki kurcze no to trochę doooopa ja ją posadziłam przed hortkami i pewnie je pożre, przód mogę jej jeszcze poszerzyć miejsce mam dla Ciebie jeszcze kilka widoczków zostawiam jak Ci się tak podoba



Buziaki!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies