O nas

Ogrodowisko to portal porad, ciekawostek, interesujących roślin i wizyt w najpiękniejszych ogrodach, a także galerie zdjęć, reportaże i pomysły na zaprojektowanie interesującego i niebanalnego ogrodu. Powstał jako odpowiedź na stale rozwijającą się w Polsce ogrodową modę oraz z chęci pomocy innym i podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Sporo ogrodów z Ogrodowiska było już w programie "Maja w ogrodzie". Dbajmy o nie, może Maja Was też kiedyś odwiedzi.

Głównym autorem artykułów na stronie głównej i moderatorem forum jest Danuta Młoźniak - właścicielka pracowni Gardenarium, ale zaprosimy także do współpracy inne osoby, które posiadają swoje własne ogrody lub kolekcje roślin i zechcą o nich opowiedzieć.

Głównym administratorem portalu jest Michał Młoźniak (ronin).

Chcielibyśmy podzielić się doświadczeniem, ilustrując to ciekawymi zdjęciami z różnych ogrodów, również tych, które odwiedziliśmy m. in. w Anglii, Holandii i Niemczech, a także w Polsce. Przecież pięknych ogrodów również u nas nie brakuje. Pokazujemy także swoje realizacje ogrodowe.

Mamy nadzieję, że Ogrodowisko zainspiruje Was, pokaże ciekawe rozwiązania i wzbudzi emocje. Wszystko po to, aby nasze ogrody były jeszcze piękniejsze i zdrowo rosły. Uprawa ogrodu nie musi być udręką. Mamy nadzieję, że stanie się pasją każdego z Was!