Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Bawarka 17:24, 28 lis 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5081
Do góry
Kasiek napisał(a)
Ksieciunio tez pomagal


A w ogrodzie pieknie kwitnie jeszcze pomponelka


Anioly schna, a ja sie zaraz wezme za mase solna i gwiazdki

jaki słodziak ha ha,korona idealnie mu pasuje
Bawarka 17:23, 28 lis 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5081
Do góry
Kasiula,mialam wczoraj dac zdjątko kleju,dopiero dziś w domku jestem,wczoraj malowałam sypialnie na działce i tak zeszło
to klej z niemiec o którym mówiłam ,profilaktycznie Bogdan właśnie kupił Ci kg. Wikolu także bądz juz spokojna pozdrawiam cieplutko
Sama już nie dam rady!! 16:23, 28 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Do góry

Sezon 2017 u Hanusi 16:17, 28 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Można, Gosiu. Kiełkownice plastikowe miałam kiedyś, ale w nich właśnie kiełki się zaparzały. A i trzech poziomów nigdy nie wykorzystywałam. A w słoiku, jest więcej luzu i za każdym razem się udają. No i zawsze słoik można dokładnie umyć ręcznie albo w zmywarce. Nasiona kiełkują równomiernie, bo są odpowiednio nawilżone i nie stoją w wodzie, za wyjątkiem pierwszego dnia, kiedy muszą pobrać jak najwięcej wilgoci. Działaj.

Sama już nie dam rady!! 16:17, 28 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Do góry
druga strona tej samej rabaty




Ogród naturalny, pachnący lasem .. 16:16, 28 lis 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Do góry
Oj dziewczyny kiedy macie racje to macie racje !

Sylwia wcale nie masz sklerozy, Kasia też czujna, Ewa to miłe, że tyle osób zapamiętało, że było drzewo.
Tak. Kasztanowiec poszedł pod topór, jesteśmy na etapie karczowania korzenia-już niemal końcówka. Katorżnicza robota. Mąż wyciął drzewo sam etapami, trochę pomagałam..
mam kilka zdjęć w telefonie, może uda mi się wrzucić.

Na jego miejscu będzie drzewo. To był główny punkt podwórka..a poza tym potrzebny mi cień pod domem i miejsce dla ptaków, będzie to najprawdopodobniej jarzębina kolumnowa. Będzie też kontynuacja murku i ruin z cegły właśnie w tym miejscu. Taras też lekko powiększymy bo był dziwnie wycięty pod kasztan. A może macie jakieś propozycje na niewielkie drzewko ?

Takie ładne zjadały kasztan od środka..

Sama już nie dam rady!! 15:59, 28 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Do góry
W miedzyczasie przyszly na swiat kocieta. Elza zostala ciotka

Sama już nie dam rady!! 15:56, 28 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Do góry
Nauka obslugi szpadli obowiazkowych



Sama już nie dam rady!! 15:52, 28 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Do góry
Pierwsze hortensje
Sama już nie dam rady!! 15:46, 28 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Do góry


To do zmiany...ale nie mam pomyslu
Sama już nie dam rady!! 15:41, 28 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Do góry
Sama już nie dam rady!! 15:40, 28 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Do góry


te dwa prety -- tam sa buczki kolumnowe zjedzone przez psa, ale odbijaja
Sama już nie dam rady!! 15:39, 28 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Do góry
Teraz przod
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 15:24, 28 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Naprzeciwko planowanej rabaty jest rabata iglakowo-rodkowa.

Uzupełniona na jesień o żywopłot z dereni elegantissima jako przegrodę od sąsiada.
ogród z brzozami 14:42, 28 lis 2017


Dołączył: 25 sie 2017
Posty: 23
Do góry
Przedzimie

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 14:29, 28 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
effka napisał(a)

Myslisz? a nie będzie za płasko? Sosny kiedyś wielkie urosną u dołu łyse i będzie przestrzał a tam równolegale za sosnami mega ruchliwa ulica i przystanek autobusowy i chciałam trochę przesłonić podjazd. Chyba, że na granicy mojej działki posadzę choiny kanadyjskie jako przesłonę i wtedy lawenda z przodu a róże okrywowe od strony trawnika za ogrodowymi, o tak:



Wszystko zależy jakie rh posadzisz. Jak z tych dużych za kilka lat będziesz mieć z nich przesłonę. Ja właśnie tak u siebie planuję. Też mam sosny a za nimi ogrodzenie i ulicę a nawet skrzyżowanie ulic. U mnie rh mają stanowić jakby zimozielony żywopłot,te duże a przed nimi mniejsze rh.
Sezon 2017 u Hanusi 14:07, 28 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Właśnie trafiłam ze spacerem w odpowiednią godzinę, bo aktualnie mżawka!
Jak to trzeba rękę na pulsie trzymać!
Edytko, Sylwio, Basiu miłego popołudnia.

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 13:32, 28 lis 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
zakładam że jest tam w miarę słonecznie, ale nie wiem czy to co za murkiem będzie grało z tym co proponuję.


dwie duże elipsy- drzewka, żeby Białobok miał plecy i cała rabata też.
Ja bym dała jakieś niewielkie- może jarzaby magnifica, albo klony tatarskie, czy strzępiastokore...
Kule zielone jaśniej- hortensje
Kula ciemniejsze- może bukszpany,albo inne niewielkie krzewy- tawuła brzozolistna ( dla mnie nawet fajniejsza) czy berberys Atropurpurea Nana.
Patyki za ortensjami- te żółtawe- wyzsze trawy ozdobne- proso rózgowate, molinia Karl Forester jeśli nie jest tam za sucho ( bo będzie skręcać źdzbła jak sucho), albo trzcinnik krótkowłosy.
Patyczki między kulami z przodu- może sesleria jesienna.
Bordowe plamy- żurawki ( bo tam już są), albo inne byliny na brzeg- np bodziszki, zawilec wielkokwiatowy, rudbekia Liitle Goldstrum
Jeszcze możnaby poszerzyć rabatę o ten pas trawnika , wtedy przed hortensje dać rozplenice, a potem z przodu małe krzewy, żurawki i zamiast seslerii Carex morrovi Variegata, albo jakąś bylinę- bodziszek wspaniały może
Ogród naturalny, pachnący lasem .. 13:30, 28 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Agcia napisał(a)
Czego tu brakuje? co się zmieniło? Kto zauważy? Czy Sylwia będzie pierwsza?



Drzewa, był to kasztanowiec?

Niezwykłe miejsce!
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 13:17, 28 lis 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
Izabela36 napisał(a)


Zrobilam zdjecie z gory,lepiej to widac. Uwazam, ze moze byc tu piekniej. Gleba lesna, wiec kwasna, ale pod trawnik nawozona. Strona polnocna.


Już lepiej z tym zdjęciem, choć nadal nie wiem czy trafię, czy dobrze ogarniam co tu jest.
Cyprysik za Białobokiem zostaje, tak?
Strona północna, czyli skąd słońce, gdzie jest południe? Jest tam słonecznie?
Za kamieniami= murkiem jest jakiś żwir- to rabata żwirowa?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies