Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych 18:44, 05 kwi 2016

Dołączył: 04 kwi 2016
Posty: 2
Do góry


Nie ma nikt pomysłu co to za odmiana tuji? Bardzo mi zależy na informacji.
Z Pszenicznej ... 18:43, 05 kwi 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Dziś robota znowu posunęła się do przodu
jak pogoda pozwoli to w tym tygodniu skończę, jutro podganiam zawodowo robotę



Miłkowo - sezon 2016-2022 18:35, 05 kwi 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Milka napisał(a)


szalona;
taka podłoga w Imprezowni
teraz muszę wybrać kominek wolno stojacy i mam dylemat, tyle tego jest!

Super! Kiedy impreza?
Ogród z pergolą 18:31, 05 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
anna_t napisał(a)
https://pl.pinterest.com/pin/421579215091638337/
ta inspirka nie oddaje w 100% tego o czym myslę ale moze by wrócic do pomysłu Polinki o podzieleniu rabat na kwadraty. mi się to podoba
tylko czy można tak ze skarpeta pod grujecznikami jest 2x2 jak na froncie pod grabami a inne prostopadłościany w rabacie są np. 1x1?
tutaj pomysł na wszystkie prostopadłościany takie same. R-rozchodnik, J-jeżówka

i w całym ogrodzie robiłabym powtórzenia tych kostek a inne kwadraty różne z bylinami, trawami i drzewami
co sądzicie?


gracek za hortkami albo hortki za grackiem jestem na nie sa podobnej wysokosci nie mowiac juz o tym ze gracek jak to miskant lubi slonce

i w sumie drzewka dalabym w ostatniej lini miedzy hortkami, one i tak pojdą ponad hortki
Ogród Małej Mi - sezon 2016 18:26, 05 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Kochane, przeczytałam co napisałyście, ale .. odpowiem kiedyś tam potem.. ... walczę z czasem..
Muszę tylko pokazać magnolię, pierwszy raz żaden przymrozek jaj nie zważył ani jednego płatka.. jak rozkwitnie całą to będzie czadzior Tadam, ta dam... jak ją zobaczyłam, to musiałam focię zrobić



no...mozna sie zakochac w takim drzewku
Miłkowo - sezon 2016-2022 18:19, 05 kwi 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Milka napisał(a)
to Amazon Mist
aktualnie


Nie wierzę! Moje w sezonie nawet takie nie są!
Ogród do odnowy 18:08, 05 kwi 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Zapowiadają deszcze więc część trawnika skosiłam, nawóz rozsypałam.




podsypałam też pod clematisy, krzewy wszelakie, hortensje, azaliowce, rododendrony, mam nadzieję, że niczego nie pominęłam





piękny zapach się rozchodzi



Tu ma być ogród :) 18:07, 05 kwi 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
A w donicy bratki ze stokrotkami w rozkwicie





Stipa już mocno odbiła, ale to pojedyncze przypadki



Elata za chwile zakwitnie

Tu ma być ogród :) 18:03, 05 kwi 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
Krokusy są już wspomnieniem, ale lada chwila tulipany...



białe szafirki




Pod serbami barwinek i fiołki



Miłkowo - sezon 2016-2022 17:58, 05 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
RYSKA
dziękuję Renatko, jakoś ze zdjęciami idzie mi to gadanie

AGNIESZKA z JURAJSKIEGO
jest Aguś, dynamiczna, rozhukana


JOLA
no jakoś szybko, mnie się zdaje, że mur winny on chroni i ciepło nocą oddaje, bo co rano jestem zaskoczona; wczoraj o 20 było u mnie 16 na plusie.
I ja padnę, jak coś z Rubrum i Vertigo będzie, to moje 3 doświadczenie z nimi
ALICJA
to co kto lubi, lubię

ANDA
no nasza wiosna chyba na równi z waszą, choć raz tez jasny tam lubię
męczę się z kozą
tu zaraz szał z azaliami
a tatarak cały czas ładny


AGANIA
Agatko, 2 sposoby przezimowania za mną i bez skutku, to 3 raz i wydaje mi się, jak cięłam, że Rubrum ma zielone i żywe, nie suche, czuc soki, zatem czekam, dam im Florovit
BASILIKUM
czyżby ode mnie???
jeszcze zbieram dla ciebie rośliny, jak będziesz, to podchowane ci dam
no i na żywo może podłogę wydeptasz
Miłkowo - sezon 2016-2022 17:50, 05 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Alicja169 napisał(a)
Irenko, czy to Ty napędzasz ogród, czy też ogród Twój ma turbodoładowanie ?
W każdym razie dynamika to wasz (Twój i ogrodu) znak rozpoznawczy.
Zdumiewające są kolory i soczysta zieleń u Ciebie, masz dobry mikroklimat, skoro tak pięknie no i wcześniej niż np. u mnie, wszystko wybuchło! Masz cudnie.!!


Ogród mnie, zdecydowanie2 dni ciepełka i nagle buchnęło, to jest właśnie tak wspaniałe w wiośnie
patyki anabelki ostro idą, ten chyba z ub,r,..przetrwał w donicy mimo zimy i ona płytka, sam piach tam i szyszki
Rozpoznawanie chorób i szkodników 17:50, 05 kwi 2016

Dołączył: 25 maj 2014
Posty: 6
Do góry
Mój ogród pod górkę... 17:42, 05 kwi 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Do góry
I świeżutkie fotki Gienki! Na tych z rańca były jeszcze zamknięte kielichy, a tu:

Asi ogródek pod świerkami 17:37, 05 kwi 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Do góry
Rabata przy sadzie. Wytyczony kształt i dziś już zdjęta darń.
Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja 17:37, 05 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Do góry
Dzieki Marcin za rade. Karol zidentyfikował to drzewko jako świerk kłujący.

Czy coś takiego miałeś na myśli?

Małymi kroczkami do celu... 17:29, 05 kwi 2016


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
Tak mi się spodobały te iryski, że podjechałam jeszcze po kilka sztuk już posadzone cieszą moje oczy i humor od razu lepszy

Ogród Małej Mi - sezon 2016 17:28, 05 kwi 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Kochane, przeczytałam co napisałyście, ale .. odpowiem kiedyś tam potem.. ... walczę z czasem..
Muszę tylko pokazać magnolię, pierwszy raz żaden przymrozek jaj nie zważył ani jednego płatka.. jak rozkwitnie całą to będzie czadzior Tadam, ta dam... jak ją zobaczyłam, to musiałam focię zrobić


cudnaa pamiętasz na szybko nazwę...bez grzebania w archiwum ...co by cennego czasu nie zabierać
Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja 17:24, 05 kwi 2016

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 138
Do góry
JoannaDe napisał(a)
A tu druga bidota. Nie dość ze rośnie krzywo to jeszcze jest przerzedzona z jednej strony. Jak zrobić z tego ładne drzewko?




Joanna, ten drugi okaz jest okazją do fantastycznego cięcia. Zacząłem się bawić w przycinanie iglaków i na razie sporo czytam i trochę próbuję, ale marzyłbym o takim układzie iglaka. Niestety nie widzę dokładnie, czy to drugie to też jodła czy świerk? (wygląda na jodłę) W sumie jodły, świerki i sosny gorzej znoszą cięcie niż inne iglaki, ale można je oczywiście ciąć. Musi to też współgrać z jakąś wizją ogrodu (jeśli zrobisz coś, co nie pasuje do reszty, to może dziwnie wyglądać, więc warto czasem może coś posadzić obok i uformować podobnie). Ale do rzeczy: co ja bym zrobił. Ostrzegam, że to będzie odważne:
1) ściąłbym górę, tam gdzie układ zaczyna się trochę burzyć (patrz z lewej strony: iglak idzie od dołu ku górze w ten sposób, że każdy kolejny poziom jest coraz krótszy, ale prawie na samej górze ta proporcja się zaburza, bo wyrasta boczny pęd większy niż wcześniejszy - tu bym ciachnął)
2) spróbowałbym pobawić się w coś na kształt "bonsai", ale niestety to ciężko wytłumaczyć. Myślę, że trzeba byłoby trochę popatrzeć w necie i spróbować. Coś takiego wymagałoby np. pozostawienia tylko kilku bocznych pędów po każdej stronie z wycięciem pozostałych.

Niestety to trochę kiepska rada, bo nie umiem tego inaczej wytłumaczyć. Wydaje mi się jednak, że krzywy pień to może być właśnie zaleta tej jodły (jeśli to jodła).

Pozdrawiam

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies