Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród cioci czyli ciociogród :) 16:07, 02 gru 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Dzisiejsze zmrożone góry


Ciotuniu mnie urzekło to zdjęcie
Pozdrawiam
Jurajski Ogród 15:33, 02 gru 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10750
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Agnieszka lecę do Ciebie od Vivy... potwierdzam to co napisała. Miałam Miłkę tę okazała (wyższą) i była taka sobie, wyrzuciłam ją. Tak samo zrobiła Irenka Miłka . Za to w Wojsławicach wszyscy stali ze szczęką na ziemi i gapili sie w miłkę tę niższą.. w dużej plamie byłą prześliczna. Na wątku ze spotkania dali foto z nazwą Miłki... foto nie oddaje jej urody i chyba każdy uczestnik spotkania trawę fotografował na prawo i lewo



Aniu, potrzebowałam tej fotki, dziękuję (zacytowałam, żebyś nie usunęła) Buziak
Ogrodowe przygody 15:27, 02 gru 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1680
Do góry
iwonadm napisał(a)

Iwonko co to za piękność?
Apropo jeżówek-to czy mogłabys mi na priv dać namiary na sprzedawce?
pozdrawiam.
Prośba o.... trochę spokoju - strzelanie w Sylwestra 15:23, 02 gru 2014


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2983
Do góry
Króciutka relacja z Sylwestra 2013/2014. Nasza staruszka chora na serce nie może być "znieczulana" na sylwestrowe wystrzały żadnymi środkami, nawet teoretycznie łagodnymi. Tym bardziej, że w Opolu gdzie ciągle mieszkamy mnóstwo osób obchodzi Nowy Rok dłuuugo przed i dłuuugo po. Szybka decyzja męża i moja i szybkie zagospodarowanie budowy. Od 7 rano mój mąż zapychał gałganami szpary budowlane, nagrzewał,"zbudował" łoże i zmontował "choinkę", hi hi.


Piesa przespała spokojnie całą noc na wsi. Oczywiście w wyrku głównym, bo kto by tam spał na posłanku obok!


Było SUPER!
Pozdrawiam wszystkich zaglądających!
W miniformacie 15:22, 02 gru 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do góry
Beatko .. Ale mi sie udało trafiłam na 2 stówkę.. Samych radości ogrodowych życzę żadnych grzybów , opuchlaków i inkszych paskudztw ściskam mocno

I moja giardina dla Ciebie

Jurajski Ogród 15:11, 02 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Agnieszka lecę do Ciebie od Vivy... potwierdzam to co napisała. Miałam Miłkę tę okazała (wyższą) i była taka sobie, wyrzuciłam ją. Tak samo zrobiła Irenka Miłka . Za to w Wojsławicach wszyscy stali ze szczęką na ziemi i gapili sie w miłkę tę niższą.. w dużej plamie byłą prześliczna. Na wątku ze spotkania dali foto z nazwą Miłki... foto nie oddaje jej urody i chyba każdy uczestnik spotkania trawę fotografował na prawo i lewo
Kolorowy ogród na piasku 14:42, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
Joku napisał(a)
Zostawiam pozdrowienia. Stała podglądaczka i wielbicielka


Jolu, dziękuję
Dla Ciebie różyczka, Fantin Latour


Kolorowy ogród na piasku 14:35, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)
Vivo, bardzo dziękuję za odpowiedź, dużo mi ona dała, pomysł mi się już w głowie sklarował U Ciebie piękne foty ogrodu, aż chce się tu przebywać


Agnieszko, do wiosny pewnie jeszcze nie jeden pomysł się wyklaruje

Energetycznie


Kolorowy ogród na piasku 14:31, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Vivo, ja z pilnym pytaniem:
jak - oprócz kopczyka - zabezpieczasz róże typu Veilchenblau i inne pnące: r. semiplena helenae, Nevada, Fruehlings.... ? Czy trzeba? Skoro już są 3 lata u mnie (ale zim nie było)?

EDIT: i jeszcze o kocimiętce poproszę. Która jest ta "lepsza" nepeta x faassenii 'six hills giant'czy nepeta x faassenii 'walker's low'?
Tak na skróty od razu dopytam: cel szpaler w miejscu o nazwie "do sadu".



Ewo, z tych wszystkich róż, które wymieniłaś u Ciebie żadna nie potrzebuje chochołów, a nawet bez kopczyka powinny sobie radzić. Teoretycznie najmniej odporna na mróz jest Veil...i w sytuacji dużych mrozów o nią można się zatroszczyć. Ja u siebie żadnej z tych nie będę okrywać jedynie o Veil...jak przyjdą duże mrozy. Muszę zakupić kilka mat, bo mam więcej takich delikatnych.

Mnie się bardziej podoba Walker's Low, jest bardziej sztywna i chyba lepiej kwitnie.
Szpaler W.L. przed byłym sadem ... początek czerwca



-




W cieniu - zacieniona 14:30, 02 gru 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Coraz bardziej ogrodowo zaczyna się u mnie w domy...latem niedopieszczane ,teraz pokazują na co je stać...
W cieniu - zacieniona 14:28, 02 gru 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
an_tre napisał(a)
to też życzę radosne kondycji
Aniu...dziękuję.
Ranczo Edy 14:19, 02 gru 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Lenka chora, mama chrypi, ale w pracowni ruch!
Kokardki na choince bombowe! Jak i cała choinka. A mnie się nie chce bawić.
Jak połażę rano z psem po zimnicy, to potem pół dnia odmarzam.

Ale jakiś wystrój świąteczny trzeba zacząć robić, bo święta przyjdą, a u Hanusi nic koloru i błysku, jak dotąd.

Zdrowia Wam dziewczyny życzę.





Kolorowy ogród na piasku 14:14, 02 gru 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
paniprzyroda napisał(a)
Vivo, prawdziwy skarbiec informacji u Ciebie, tym razem dziękuję za piękne trawy
Chyba dzięki Tobie dojrzewam do decyzji o ich posadzeniu u siebie w ogrodzie. Bardzo dobrze, iż są takie, które nie są ekspansywne, czego obawiałam się najbardziej. No i skoro dobrze się mają u Ciebie, to i u mnie zimy przeżyją. Z tego, co zapamiętałam, to do rabat bylinowych pasować będą trzcinniki - np. Waldenbuch, śmiałki - np. Goldtan, którego pokazałaś przed chwilą i miłki. Czy poleciłabyś coś jeszcze?
I jeszcze jedno. Miałaś rację, że będę dążyć do obsadzania rabat bukszpanem. Przy jednej już rośnie Na pozostałe rosną własne sadzonki


Mariolu, też szukałam takich traw, które nie rozłażą się i dobrze zimują. Odpowiednich już trochę zgromadziłam Na różne miejsca i o różnych wysokościach. Z wyższych mam jeszcze inne trzcinniki, kilka odmian molinii, stipę brachytria, kilka odmian prosa, szarobrdek i inne, kupione późnym latem.
Z mniejszych, na przód rabaty mogą być popularne już na forum seslerie, molinia variegata, melica ciliata, mniej popularna (od jej kuzynki o niebieskawym odcieniu,)festuga ametistina April Green. Kostrzewom nie pozwalam zakwintnąć (mimo, że ładnie się prezentują, wyciągam im kłoski. Cały czas są ładne.
Na zdjęciach, początek września, F.April Green i F.Eljach Blue, posadzone na wrzosowisku.

-

Tworzę mój skromny ogród 14:00, 02 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Do góry

Poradżcie jeszcze proszę, jak osłonić ten nieszczęsny baniak. Urody niestety nie dodaje, ale daje mi zbawienną wodę i to deszczówkę.
Aktualnie jest dookoła trawa i posadziłam przy tych bloczkach bluszcz, ale kiedy on urośnie
Może przy tym baniaku postawić podpory drewniane i posadzić powojniki?

Układam już sobie w głowie wizję przodu działki, tam, gdzie są magnolie i tuje wzdłuż ogrodzenia, no i otoczenia altanki. Zacznę to powoli przelewać na papier.








Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 13:54, 02 gru 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Do góry


Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 13:53, 02 gru 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Do góry
W zeszlym roku zrobilismy ze starszym kilka ozdob choinkowych z filcu
...a ja sie tak wkrecilam ze co wieczor robilam nastepne i nastepne az zapelnilam pudelko.i w konsekwencji na choince byl.sam filc i kokardki ozywiscie bialo czerwone


Ogród cioci czyli ciociogród :) 13:51, 02 gru 2014


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry



Gosieńko piękności widoki pokazujesz
U Agi, nie tylko w ogródku.. 12:55, 02 gru 2014

Dołączył: 11 maj 2012
Posty: 62
Do góry
Skalnica i miniaturka Rh


liliowce




U Agi, nie tylko w ogródku.. 12:33, 02 gru 2014

Dołączył: 11 maj 2012
Posty: 62
Do góry

miniaturowe rodki

nieproszeni goście

pierwiosnki i chińska róża (domowa)

tulipany
U Agi, nie tylko w ogródku.. 12:25, 02 gru 2014

Dołączył: 11 maj 2012
Posty: 62
Do góry
WIOSNA.. ciąg dalszy
w dużej mierze "nowobogacki" kamień pod roślinami.. z czego do końca nie jestem zadowolona, ale coś z tym trzeba było zrobić jak już został wysypany. Te zielono-żółte kępy świetnie dają sobie na nim radę
pierwiosnki..

magnolia.. w tym roku postanowiła zakwitnąć i wychodzące nieśmiało zaspane piwonie

hiacynty.. i śliwa ozdobna


żurawki i berberysy.. uwielbiam ich kolory i nie z(a)mordowany rodek

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies