Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród w budowie - nieustającej 23:38, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Gabrysiu ale nacieszyłam oczy Twoimi nasadzeniami kwiatowymi i warzywkami(tęsknię za swoim) u Ciebie cieplej dlatego tak wszystko jeszcze ładnie wygląda, chociaż u mnie czerwone jarzmianki też maja jeszcze kwiaty, biała już nie a bodziszek to nie Renarda, bo on ma białe kwiatki z cętkami ciemnymi, coś pomyliłyście z Agą pomóż sąsiadowi z płotem bo będzie gorzej jak Ci się ta betonowa skorupa zwali na nowe nasadzenia drzewkowe przesyłam swój bodziszek renardii
Ogród z widokiem na jezioro 23:33, 18 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Do góry
Miejsce poprzedniej działki urokliwe, ale mi u Ciebie teraz bardziej się podoba z ręką na sercu, szczerze to piszę!

I gratki na 200 stron zostawiam
Mój 4 arowy azyl... 23:19, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
barbara_krajewska napisał(a)
Ponuro, wietrznnie, a na koniec deszczowo dziś było. Jednym słowem nuda!
A na parapecie







A na parapecie ślicznie moje 2 grudniki nie przetrwały przeprowadzki nie wiem czemu storczyki mamy takie same pozdrówka
Pszczelarnia 23:15, 18 lis 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Agniecha prosiła o zdjęcia przebarwiającej się gruszy ozdobnej. Choć zdjęcia są bardzo robocze (wykopki ogrodowe wszędzie), to oddają urok tego drzewka. To jedna, kolejna dopiero dojedzie - będzie ciąg dalszy porządkowania.
Muszę jeszcze powysadzać cisy i może rododendrony (czy te mogę jeszcze ruszyć?)









Ewo, piękna grusza. Cóż to będzie za widok jak dojadą do niej koleżanki i razem poszybują do góry
Moją zmroziło jak miała jeszcze zielone liście i w takim stanie opadły.
Ogród z łezką 23:07, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Kindzia napisał(a)
Moja zarośnięta skarpa mi żyć nie dawała i wyplewiłam Mam z głowy, przynajmniej w marcu nie będę oglądać chwastów na niej. Zmarzłam jak pies przy tym plewieniu...i znalazłam krokusy i śnieżyce wylazłe...

Sasanki kwitną...



Kindziu różyczki i gailardia śliczne, ale niesamowite, że sasanki Tobie już kwitną a Twoja psiuna docelowo to jak duża urośnie? pozdrówka
Altana w ogrodzie 23:02, 18 lis 2014

Dołączył: 22 lut 2014
Posty: 1
Do góry


Postanowiłem dołączyć zdjęcie altany,którą postawiłem w tym roku. Przy okazji popełniając fotel z pierwszego planu
Altana ma zielony dach, a przynajmniej mam nadzieję że się zazieleni w przyszłym roku. Ponieważ nie chciałem kopać rowów na kable, więc zdecydowałem się na zaopatrzenie w energię elektryczną z niewielkiego panela słonecznego. Instalacja 12V jest bezpieczna, a akumulator wystarczy na całonocne świecenie dwóch lamp ledowych. Korzystanie z 12V umożliwiło także wyposażenie szafki 'elektrycznej' w zapalniczkę od samochodu oraz zasilanie radia i routera do wifi.
Z tyłu widoczne są białe panele ochraniające przed wiatrem i widokiem z ulicy. Każdy wykonany z dwóch tyczek bambusowych i tkaniny.
Zacząłem także stawiać w środku grilla, jednak murowanie nie jest moją mocną stroną i lata mi nie wystarczyło, ha ha. Praca zakończyła się na etapie możliwości upieczenia kiełbaski na płaskiej powierzchni. Reszta musi poczekać do przyszłego roku.
Całość z kostką kosztowała coś ok 3 tpln.
Miniaturowe iglaki 22:58, 18 lis 2014

Dołączył: 18 lis 2014
Posty: 19
Do góry
Abies veitchii Heine. (Jodła)

Piękna mała jodełka z przyrostami ok. 4 cm rocznie. Tak wyglądała w maju tego roku.



Abies lasiocarpa Lopalpun (jodla górska)Prawdziwa miniaturka z 1 cm przyrostami.

Makowo na Kociewiu 22:48, 18 lis 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry
Martuś pytałaś Bodzię o Novą Zemblę myślę, że po prawie 10 latach uprawy mogę coś na jej temat powiedzieć. Tym bardziej, że jestem na jej uprawie skupiona bo mam jeszcze tylko 3 inne odmiany
U mnie Nova Zembla ma wystawę południowo-zachodnią osłoniętą od południa.
Jest b. wytrzymały na mróz, na brak wody, na choroby grzybowe. Wybacza błędy
U mnie jest to silnie rosnący krzew, który dostając to co książkwo się mu należy nie marudzi, nie focha i pięknie kwitnie co roku (chyba, że zmrozi)Jak wygląda jedo pokrój widać na zdjęciach na ostatnim ten z tyłu








Rosen Tantau - róże nostalgiczne 22:48, 18 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
ASTRID GRAFIN VON HARDENBERG

Nie wiele o niej moge napisać gdyż rośnie u mnie od lipca 2014. Jedno jest pewne , ze jej niemal czarne pąki przypala słońce, dlatego nalezy ją sadzić na rabatch, gdzie nie dosięgnie jej palące popołudniowe słońce. W miarę rozowju pokazuje karminowe wnętrze. Licze na piękny pokaz za rok


Miniaturowe iglaki 22:47, 18 lis 2014

Dołączył: 18 lis 2014
Posty: 19
Do góry
Abies alba Bystricka (jodła pospolita)

Przyrasta do 2 cm rocznie.



Picea abies Svaty Jan.(świerk pospolity).

Przyrosty podobnie małe jak u poprzedniej.Pięknie wygląda na pniu.


Picea abies Medusa.
przyrosty do 3 cm.


Pinus mugo Starkl. ŻÓłta zima, w lecie zielona.Przyrasta około cm.



Abies koreana Pinocchio. Roślnie do 2 cm rocznie. Ten egzemplarz jest u mnie w ogrodzie już 11 lat i ma około 40 cm średnicy.
Rosen Tantau - róże nostalgiczne 22:44, 18 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Jedyna biała róża w moim ogrodzie

ASPIRIN ROSE

Okrywowa, bradzo obficie kwitnąca, w drugim sezonie to kolejna terminatorka. Potrafi wypuścić badyle długie jak Bonica do 1,2 m. Po deszczach jej białe płatki lekko różowieją i są w kropki, w pęłnym słońcu czysta biel.





Rododendronowy ogród II. 22:41, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Bogdzia napisał(a)
To teraz rabatka ...nazwijmy ją ,, przy jabłoni". Dla lepszej orientacji jabłonkę zaznaczyłam na wszystkich zdjeciach żóltą kropką.








śliczne wszystkie fotki, ale pytam się o kwiatki białe i niebieskie to dzwonki Bogdziu? ja też uważam że masz mnóstwo różnorodnych nasadzeń pozdrówka
Pszczelarnia 22:40, 18 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry





I już naprawdę koniec bajki na dobranoc:


Pszczelarnia 22:40, 18 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Dziękując Miłym Gościom za wizytę zostawiam coś na dobranoc (donice kwiatowe z Bourton House w Cotswold):






To mi się podoba bardzo.
Rosen Tantau - róże nostalgiczne 22:38, 18 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Kolejna terminatorka i bezobsługowa róża Tantau

BONICA 82

Ma większe kwiaty niż Fairy ale do wielkich jej zaliczyć nie można. Kwitnie dwukrotnie z dosyć długa przerwą ale za to jak. Idelan na mocno nasłonecznioną rabatę, nie straszne jej palące słońce.






Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 22:34, 18 lis 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Do góry
Ogrodowe przygody 22:34, 18 lis 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
Anitko dziękuję za fotorelację
Dziewczyny cieszę się że się podoba
Aga ja kupuję u takiego producenta w Kostrzynie
prawie 90% mam od niego
tak jak pisałam w korzeniu ma teraz za 4 zł
choć tylko wybrane odmiany
prześlę Ci stronę na priv
ma prawie wszystkie tantau dużo polusena i pełno nieznanych mi róż
Rosen Tantau - róże nostalgiczne 22:30, 18 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Dopóki nie otrzymałam katalogu Tantau nie wiedziałm, ze mam tyle ich róż

THE FAIRY

Zwykła , najbardziej głopotooporna, okrywowa terminatorka - polecam dla poczatkujacych. Nawet na zimę nie wymaga kopczykowania a wiosną można ciąć nożycami do żywopłotu... Drobniutkie małe kwiatki, w suche okresy samoczyszczące, czego nie mozna powiedzieć po deszczach




Pszczelarnia 22:25, 18 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Dziękując Miłym Gościom za wizytę zostawiam coś na dobranoc (donice kwiatowe z Bourton House w Cotswold):





Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu.... 22:21, 18 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Stellata - kwitnie pierwsza - zwykle na początku kwietnia, to raczej krzak niż drzewo, po 5 latach ma u mni chyba 1,2 m


i Yellow River - to będzie największe drzewo. Zdjecie z 2013 roku, gdyż 19 kwietnia 2014 zmarzły jej przy mrozie prawie -10 stopni zmarzły jej wszystkie pąki



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies