Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 15:28, 29 gru 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Kolejna moja ulubienica - rośnie w najwazniejszym miejscu - przy ściezce do domu, widze ją dokłądnie z salonu. Niestey nie odróżniam susan od betty więc nie wiem, która to jest odmiana. Kupiłam ją w ogrodnictwie jesienią, była zabiedzona ale zyskała moje serce gdyż jest prowadzona w formie drzewka na nóżce, ma kulista koronę. To cud, bo magnolie nie lubią przycinania a jednak z tą ktoś sobie poradził. Myślałam, że nie zakwitnie, gdyż miała tak małe pąki kwiatowe jak pąki liści.
Tak wyglądała pod koniec kwietnia - zaczyna kwitnąć, myslałam cud, ze ma kilka kwiatów...

A potem szał... różowych ciał...

Ps, przy okazji widac jak z powodu kwietniowych mrozów ucierpiały dopiero co posadzone bambusy....


10 lat w ogrodzie 15:20, 29 gru 2012


Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 73
Do góry
Dzisiaj kilka zbliżeń...
Moje ulubione "naczynia"






Od zera 15:17, 29 gru 2012


Dołączył: 29 gru 2012
Posty: 4
Do góry
Witam wszystkich.

Od ponad roku poczytuję forum. Podziwiam Wasz zapał i wiedzę. Dlatego chciałbym prosić o pomoc.
Dwa lata temu zakończyliśmy budowę domu. W tym roku zrobiliśmy podjazd i czas pomyśleć o tym aby zmienić krajobraz księżycowy w coś znośnego Ponieważ nie bardzo się orientujemy w tej materii chciałbym prosić o pomoc przy doborze roślin. Mamy do zagospodarowania kilka miejsc.
Teren, który widać na zdjęciach usytuowany jest w kierunku południowo zachodnim. W rabatach została wymieniona ziemia na dosyć żyzną. Nastawiamy się raczej na coś wieloletniego.
Więc od początku.

1. Niewielka rabatka na jednym rogu.



2. Nieco większa na drugim rogu.




Nie wiem czy dobrze kombinuje ale myślałem może o założeniu tutaj wrzosowiska? Oraz ewentualnie między wrzosami coś większego? Przestrzeń między roślinami chciałbym wysypać jakimś białym żwirem.

3. Rabatka w kształcie - jak my to nazywamy "łezki"




Tutaj na środku planujemy wstawić lampę oraz jakieś drzewo, może pienna wersję wierzby hakuro?
Podobnie jak wcześniej tutaj również podłoże chcemy obsypać żwirem.

4. Rabata wzdłuż ścieżki. Oddzielona od trawnika pasem granitu. Tutaj również lampy oraz żwir na dole. Tylko co poza tym ? Może jakieś kuliste iglaki wymieszane z czymś czerwonym lub brązowym?



Mam nadzieję, że z waszą pomocą uda się wykrzesać z tego bałaganu coś pięknego
Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 15:07, 29 gru 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Reminiscencje wiosenne nt magnolii
Gwiaździsta - to raczej mały krzew niż drzewo. Dorasta do ok. 1,5 m. po przekwitnięciu (kwitnie chyba najwcześniej - na początku kwietnia) ma piękne ciemnozielone drobne liście, więc jest ładna przez cały sezon..
Wg mnie najbardziej odporna, rosła przez dwa sezony w donicy z fatalną ziemią, zadołowana w oczekiwaniu na docelowe miejsce. Niczym nie okrywana, rosła w przeciągu, zakwitła kilkoma kwiatami. Jesienią 2011 posadzona w docelowe miejsce poszalała kwiatami wiosną 2012.






W tym roku jest obsypana pąkami.
Ogrodnik Mimo Woli cd 14:47, 29 gru 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Do góry
Gratulki i pozdrówka
Przyjazny ogród 14:45, 29 gru 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
super wątek ,nie ulegaj żonie w zmianie ogroduDanusiny ogród już mamy i tam zaglądamy pozdrawiam


ogrodoweimpresjejolki 14:43, 29 gru 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Do góry
jotka napisał(a)
I komu przeszkadzało wczorajsze słoneczko ?????
Dziś pochmurno i +1 = dreatful wether
No żeby światełka w "biały dzień" świecić ...



U mnie ,tak jak wczoraj ,dalej świeci ,tylko troche mroziku sie pokazało. pozdrawiam
Ogrodnik Mimo Woli cd 14:31, 29 gru 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Do góry
Aniu mam nadzieje, że zabawa będzie przednia na nartach
Gratulacje na 300-setkę, a skoro zostajemy w temacie liliowym to dla ciebie lilia





Kubusiowo 14:30, 29 gru 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do góry
A proszę bardzo

Atelier Ogrodowe... 14:28, 29 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Do góry

i słynny potworek... też mam takiego w pózniejszych zdjęciach będzie większy, ale reszte dodam już chyba wieczorem. Postaram się wkleić całą działke z lotu ptaka Pozdrawiam
Atelier Ogrodowe... 14:23, 29 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Do góry

i carexy
Poznajemy ptaki 14:21, 29 gru 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Do góry
Wstawiam mojego gościa, chyba to kwiczoł sądząc po Waszych wcześniejszych zdjęciach, ale ja się zupełnie nie znam więc niech ktoś zdiagnozuje
Ucieszyłam się bo po raz pierwszy na moim podwórku zobaczyłam innego ptaka niż wronę, wróbla czy sikorę. Te mnie odwiedzają najczęsciej.





Atelier Ogrodowe... 14:18, 29 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Do góry
Atelier Ogrodowe... 14:15, 29 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Do góry
Atelier Ogrodowe... 14:12, 29 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Do góry
Atelier Ogrodowe... 14:04, 29 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Do góry

Mur,który widać z tyłu nie jest niestety zachęcający. Planuje tutaj posadzic bluszcz, aby stworzyć zieloną ścianę. Jest to tylko część bo budynek jest duży kiedyś byl to warsztat obuwniczy

Tutaj jeszcze z okropnym drzewem ale teraz już go nie ma...
Atelier Ogrodowe... 14:00, 29 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Do góry


Oczywiście hortensje również moje ulubione i żuraweczki
Ogród w skali mikro :) 13:59, 29 gru 2012


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do góry
Przed domem , gdzie wszystko jest od strony prawie północnej jeszcze wszystko jest oszronione .. Mimo , że południe już za nami ... Za to po drugiej stronie domu słońce szaleje ... I moj ciemiernik szykuje się do kwitnienia będzie to jego "pierwszy raz " u mnie..
Ogród - Moje spełnione marzenie 13:59, 29 gru 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Do góry
Witajcie... Pogoda u mnie taka sobie, w nocy -5st. w dzień +1st. Śniegu nie ma, rośliny się męczą... A mnie dopadło jakieś grypsko, leżę w wyrku, a tu za pasem Sylwester...
Na pocieszenie, troszkę letnich obrazków mojego ogrodu...

To miała być rabata bylinowa, ale nie bardzo mi się to podoba i zmiany zaczęłam tej jesieni...


Kostrzewa niedźwiedzia, na obrzeżach skalniaka...


To też nowa rabata, jeszcze nie wykończona, ale na wiosnę zamierzam powiększyć...


To początek zagajnika brzozowego, zamierzam tam wiosną dosadzić sosny i jeszcze brzozy, tylko inne...
Atelier Ogrodowe... 13:58, 29 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Do góry



Moje pierwsze bukszpany i trawy


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies