Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 13:42, 26 sie 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Zakupy od Finki, częściowo już posadzone
Trzmielina "Emerald Gaiety"

Hakone "Albostriata"

Konwalniki - świeżo przez Finkę "wyprodukowane" ; jak stwierdziła Finka: "u Ciebie urosną"

Hortensje "Limelight" jeszcze nie kwitą, Finka tłumaczyła dlaczego, ale zapomniałam... Finko, przypomnij plisss...

Znowu na wsi 13:41, 26 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Joku mam nadzieję,że wyrabiasz jakoś ...?
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie niedzielnego dnia


Dolina Tęczy 13:34, 26 sie 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Do góry
Gotowy wianek prezentuje się tak :



Zawisł już na drzwiach wejściowych



Uwielbiam późne lato!
Dolina Tęczy 13:31, 26 sie 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Do góry
renatamama3 - dziękuję! Miło mi, ze Ci się u mnie podoba Mam nadzieję, że goście tak się właśnie u mnie czują

Melduję, ze późnoletni wianek wisi na drzwiach
Poszłam z dziewczynkami na spacer z którego przyniosłam koszyk darów Obskoczyłam też ogród w poszukiwaniu odpowiedniego materiału - oto on



i słomiany podkład - jak widać - są bardzo wygodne, ale taki sam można samodzielnie ukręcić z pogiętych gazet czy miękkich w miarę gałązek (np wierzbowych witek).

Grupujemy materiał, obrywamy niepotrzebne listki, obcinamy zbyt długie ogonki (ale niezbyt krótko) i możemy przystąpić do wiązania



Potrzebujemy tylko mocnej nici lub miękkiego drucika i nożyczek lub kombinerek do drucika(niekoniecznie).



Zawiązujemy nitkę na wianku - albo miękki drucik - przykładamy kolejne partie materiału - i dalej na okrętkę Cały czas nitka musi być napięta (dlatego nie mam zdjęc w trakcie, bo z zabandażowanym palcem ciężko mi bylo wiącać supełki, więc nie odkładałam wianka do końca z rąk), drucik jest wygodniejszy bo od razu trzyma.

Świerk serbski - Picea omorika 13:27, 26 sie 2012

Dołączył: 22 sie 2012
Posty: 46
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Formy Nana osiągają po 30 latach 4 metry, ale są generalnie 5 razy droższe niż normalne gatunki. Np serbski kosztuje 15 zł, a serbski forma Nana - 150.

Rośliny rosną starzeją, trzeba je ciąć, odmładzać, nic nie stoi w miejscu, na to nie liczTsuga canadensis - ciąć ją. Jest śliczna.


No i to wlasnie chodzi mam swiadomosc ze rosliny rosną, trzeba bedzie je przycinać itp. Dlatego projektujac teraz moj ogrod staram sie pamietac o tym. I dlatego zastanawia mnie ponizsza kompozycja.Pomyslalam sobie ze troche sciagne i zrobie tak jak na zdjeciu: np. dwa szmaragdy, tuja nana, choinki bodajze serbskie... no i tu mnie zastanawia jedno. Rosliny kiedys mocno urosna szczegolnie szmaragdy-nadejdzie czas ciecia ich wierzchołków powiedzmy na 2m, ale obok sa przeciez choinki..wiec tne tuje a choinki beda sobie dalej rosly na giganty? Czy nie zaburzy to troche harmonii-dzikie choinki obok idealnie przycietych tui? Wiem ze choinki mozna ciac tzn czuby ale raczej widzialam cos takiego tylko przy zywoplotach z choinek. Dlatego zastanawiam sie teraz czy te choinki w tej kompozycji to dobry pomysl i czy nie lepiej poszukac np karlowatej odmiany jakiegos iglaka?
Moze Pani zdradzić co to za wysoka trawa przy tych choinkach? Jaka to odmiana ktora tak ladnie strzeliście rośnie?i czy te płożące rośliny przy tujach to jakieś wrzosy? Maja piekna barwe


Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 13:20, 26 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Do góry
Konstancja30 napisał(a)
Marta ... Irenka ... Beatka ... ale dziś zaspałam ...
ten krzaczek miałam wywalić ... długo nie kwitła ... a teraz proszę ... inne zciachane a ona ... voila




Też późno dzisiaj wstałam.... dopiero kawkę wypiłam i się delektuję ogrodowiskiem..... pięknie zakwitła lawenda .... ... tęsknię za tym widokiem .....



miłej niedzieli
Kolorowe rabaty 13:19, 26 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Konstancja30 napisał(a)







niedzielny poranek powitał mnie deszczowo ... to zaaplikowałam sobie dawkę koloru i słońca u Ciebie ... trochę się nabiegałam ... ta pierwsza kombinacja "nadburzańska" też mnie ujęła choć wspomnień z ziemi nad Bugiem niestety nie mam ... chętnie machnę sobie taką kopię tylko Martuś w wolnej chwili oświeć co tu masz ...

a rabata nr 1 ... hmmm ... wiesz, że faktycznie coś mi przypomina ...

buźka na niedzielę


Iza dalie w większości ,konkrety gdzieś w pudełeczku są
Buziaki
Zieleń to życie 2012 13:08, 26 sie 2012


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Do góry
Choisya Ternata "Brica" - Czojsia trójlistkowa - śliczny cytrynkowy krzew, ponoć kwitnie na biało



Bardzo ładne, błyszczące listki.
Ogrodnik mimo woli 13:04, 26 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
A ja dziś poszłam wykorzystać ostatnie dni pogody.... tzn wykorzystuję prawie codziennie.... od spotkania coś sie należy i dla mnie w tym moim ogrodzie..... i dla pozazdroszczenia tym co pada deszcz... u nas wieje, ale jeszcze ładnie .... w nocy popadało wiec dało sietrochę podziubać chwaścików.... Wpadłam na nowy pomysł reorganizacji ogrodowych..... nawet mam zgodę od mojego M dla nowych poczynań.....
A wiec..... (nie powinno sietak zaczynać zdania .....wiem)
1. Przed konstrowersyjnym jałowcem powstanie powiększona rabatka na wrzosy i wrzośce..... podwyrzszona z lekka, by woda zimą nie stała , bo tego te rośłinki nie lubią....... na prawo powstanie placyk.. na ustawienei karmników na zimę. Dobre miesce do obserwacji.. i z kostki łatwiej bedzie siesprzątał oto co nabrudzą i rozsypią ptaszki...... czyli poszerzamy o jakieś 1,5 m.
2. Liliowce które na wąskei przejscie sie rzucają pod kosiarkę i są posadzone na podwyższonej rabacie.. przesadzę za skalniak pod cyprysy..będzie 8 metrów rabaty liliowcowej a w miejsce liliowców.... posadzę coś.... nie wiem co..ale coś posadzę....
3. Wyrzucam spod frontu powojnika... nie wiem gdzie, ale napewno eksmisja.... trawki stipy jużczekają na posadzenie..zastanawiam sietylko czy zostawić tam cebulki czy je też wyeksmitować?????

Te dwa punkty to teraz priorytet prac w ogrodzie

A to wszystko wymyśłiłam odpoczywając tak:





Jaki wniosek.. nie mogę odpoczywać, bo za dużo czasu na myślenie.......
Kolorowe rabaty 13:02, 26 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Przetacznik napisał(a)



Nieprawdopodobne, co za piękna kompozycja!
Śliczne barwne zestawienia u Ciebie, to mi się podoba najbardziej i myślę o takim właśnie aranżowaniu rabat u mnie. No i zdjęcia doskonale oddają to co chcesz pokazać, a to niełatwe, gratuluję i podziwiam...


Jak" szefowa dopadnie" to nie da rady ja troszkę dalej mieszkam to mam misz masz i wieś )))))))
Pozdrawiam serdecznie
Zieleń to życie 2012 13:01, 26 sie 2012


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Do góry
Phlox Fujiyama - nie wiem czy to nowość, ale ładne



Kiepskie zdjęcie, bo zamiast na kwiatach, skupiłam się na etykiecie
Kolorowe rabaty 13:00, 26 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Sebek napisał(a)

Rabata nr 1
tak wygląda teraz ...będzie troszkę zmian z wiadomych przyczyn






A myślałem, że u mnie jest ciasno

Ledwie te czerwone żurawki widać

Sebciu to tylko pozory.Żurawki są od Finki jeszcze nie włożyłam,wyleci rząd jednorocznych tytoni ,begonii i matko skleroza ...,a żeniszków oraz zielistka domowa i puchy
Po obu stronach hortensji "L"są w donicach dwie inne "S.D."i "Bobo"
Miskanta wsadziłam tego zielonego na sezon bo to będzie przecież wielkie.Mam już na jego miejsce tego co z prawika rośnie .Nie bój żaby Chopie
Zieleń to życie 2012 12:56, 26 sie 2012


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Do góry
Magnolia Sunrise
Piękne duże liście i kwiaty w kształcie kielicha.

Zieleń to życie 2012 12:52, 26 sie 2012


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Do góry
Drzewko o niesamowitych liściach, niestety nie wiem jak się nazywa, nie było etykiety, a na stoisku odbywało się spotkanie, nie chciałam przeszkadzać, więc niestety nie wiem,a szkoda, chętnie bym takie u siebie widziała



DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 12:50, 26 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Do góry
Wieloszka napisał(a)
Dziewczyny fotka zakupowa będzie jutro. Czekałam na tą Finkę i czekałam, potem rozsypałam dolomit pod lawendy i perukowce, przycięłam brzydkie listki żurawkom, ciemno się zrobiło i znowu czekałam... No z przygodami, ale dziewczyna dotarła cało, choć zmęczona okrutnie... Wpadła i wypadła, zaledwie 1 fotkę mamy, po ciemku i tak na szybko Finka ma nowy kolor włosów - baaardzo twarzowy



Kiedy Finka jeszcze nie ukazała nam swojej twarzy na forum pierwsze zdjęcia w zimowej scenerii były w ciemnej peruce
Piękna Czerń i Biel,Biel i Czerń .
Pozdrawiam serdecznie obie dziewczyny
Zieleń to życie 2012 12:46, 26 sie 2012


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Do góry
I żeby nie było, że tylko narzekam, to kilka roślinek, na które zwróciłam uwagę.

Hydrangea quercifolia Little Honey ® - hortensja dębolistna

Zimozielony ogród przy białym domu 12:28, 26 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Gardenarium napisał(a)




wracam ciągle to tego zdjęcia, bo poszukuję pomysłu na "drewutnię" i ta koncepcja "drewutni" a w zasadzie schowka na drewno bardzo mi się spodobała...
Adaptacja dzikiej łąki, czyli zmagania czas zacząć... 12:25, 26 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 8
Do góry
Bardziej "poszaleć" można w tym miejscu. Niestety jest całkowicie zasłonięte i nie dochodzi tam słońce, usytuowane od strony północnej. W dodatku jest dość wilgotno. Ta "dziura" w ziemi to okienko w piwnicy i musi tam być, natomiadt po prawej to ogrodzenie sąsiadki, zarówno ta siatka jak i dechy.
Myślałam, żeby zasłonić to panelami lamelowymi, które wcześniej pomaluje się na jakiś ładniejszy kolor

Ten fragment zamierzam oddzielić wyższym płotkiem, który miałby za zadanie uniemożliwić tam dostęp psiakom - zarówno moim, które czasem będą biegać po frontowej części, jak i pozostałym dwóm "stróżom". Jak widać lubią się tam wylegiwać i przy okazji skakać łapami na ścianę pod moim oknem. W tej chwili jest tam postawiony mały kojec z domu i budowlana kastra, w której Ziuta sobie "pływa".

Myślałam nad usypaniem górki i założeniem tam rabaty, a na płaskim wysiać trawę. Tylko jakoś nie mam wizji na tą rabatę - na pewno żadne bluszcze ani nic, co będzie mi się wspinało po mieszkaniu

Zrobiłam takie małe "czystki' w photoshopie, jakby to wyglądało przekopane i z założonymi panelami.





Joaśki ogród z wyobraźni - początki 12:14, 26 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
Chyba cabaret ma szersze liście , te są wąskie i długie z cieniutkim jasnym paseczkiem w środku:


Huba 12:08, 26 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
To śliwa ma ponad 25 lat. Od 5 lat nie rodzi owoców- ja pamiętam 2 lata jak miała pyszne, okrągłe śliwki czerwonofioletowe aż 5 sztuk. Ale mój M. nie może się rozstać z drzewami i kiedy sytuacja go do tego zmusza to je wycina. Postanowiłam więc ją obciąć i zostawić tylko główny konar aby puścić po niej bluszcz.
Najpierw ją okopałam i zasadziłam bluszcz. Doznałam szoku gdy w ciągu 3 dni po okopaniu wyrosła na niej huba. Slodki sok zaczął wyciekać przez korę jakby drzewo płakało. Teraz już go nie ma, żal gdyby miało się męczyć penetrowane przez grzyba od wewnątrz.
Widok z góry

Widok z przodu

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies