Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pokażcie swoje trawniki 00:14, 04 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3498
Do góry
Trawnik mini

Ogród Małej Mi 2017 23:42, 03 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Goście zaglądają chociaż ja nawet o sobie zapomniałam .. kupiłam dysk...nowy. może wrócę do robienia zdjęć to się będę pojawiać częściej.


No popatrz, u Ciebie śnieg,a u mnie leje już drugi dzień.A tak niedaleko by się wydawało.

Samych pomyślności w tym roku Aniu

Ogród Basi i Romka 23:30, 03 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
Basieksp napisał(a)
Rojniki w zimowej odsłonie







Ależ ta natura piękne obrazy maluje !
O krokusy się nie martw, dadzą radę
Pozdrówka noworoczne
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:26, 03 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10340
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)



Cudny oszroniony ogród, choć bez szronu - też niczego sobie
Ale to zdjęcie Sylwia jest po prostu niewiarygodnie piękne, zaczarowało mnie na amen Może dlatego, że w tej ogrodowo statycznej porze roku, aż tyle się na nim dzieje i szron, i busz, pierwszy plan, drugi, tło, połączone kolory jesieni i zimy, szczegóły i ogólne spojrzenie - dla mnie magia Na konkurs z nim
Zielony zakątek z Antonówką 23:19, 03 sty 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
Paprotki i moja Malwina na Antonówce



I jeszcze Malwina



Zielony zakątek z Antonówką 23:15, 03 sty 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
Kilkuletnia Hakonka żółta i jednoroczna Rozpleniczka



Na drugim zdjęciu przy Bukszpanie posadziłam żółty Chmiel, nie wiem czy przeżyje zimę bo był jakiś uschnięty ...

Zielony zakątek z Antonówką 23:09, 03 sty 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
Trochę styczniowych zdjęć



Zielony zakątek z Antonówką 23:00, 03 sty 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
Druga część - po prawej - posadziłam 3 Klony kolumnowe o żółtych liściach, a w nogach idąc od ogrodzenia: Bluszcz, Paprocie, między Klonami białe Jeżówki i Hosty 'Patriot'


Zielony zakątek z Antonówką 22:55, 03 sty 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
To z tej części ogrodu musiałam usunąć dwie Sosny, jedną Wisienkę szczepioną na pniu ponieważ mocno rozbujała się a kwiatków jak na lekarstwo w dodatku jakieś robale upodobały sobie jej listki, wyleciał też Świerk na pniu bo zaczął obsychać oraz Jarzębina kolumnowa bo sama uschła w połowie lata





Pierwsza część - po lewej stronie, tak teraz wygląda, posadziłam dwa Klony kolumnowe o zielonych liściach z białą obwódką, w nogach mają Hosty 'Regal Splendor', Paprocie i Bodziszek, między kłodami będą otoczaki

Ogród prawie romantyczny 22:25, 03 sty 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Rench napisał(a)
Śliczne oszroniony ogród


Dziękuję bardzo Reniu

Koronkowo


Ogród prawie romantyczny 22:23, 03 sty 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
I w szacie jesiennej
Ogród prawie romantyczny 22:19, 03 sty 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Ambrowce gum ball startują raczej późno, na początku chroniłam przed mrozem miejsce szczepienia, ale myślę, że i bez tego by sobie poradziły.
Problemem u ambrowców są jednak kruche gałązki - sąsiedzi mają koty, które skacząc na drzewka np. z płotu kilka razy wyłamały gałązki.

Ogród prawie romantyczny 22:16, 03 sty 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Jesienią amanogawy też ładnie wyglądają

Ogród prawie romantyczny 22:06, 03 sty 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Ewik napisał(a)
Przychodze z pytaniem o drzewa. Widziałam , że masz i ambrowca i wiśnie japońską , jak sie sprawdzają ? poszukuje drzewa i ciekawi mnie jak w praktyce sie zachowują ?


Mam ambrowce gum ball, ładnie się prezentują, mają ciekawe liście o ładnym pokroju- ciemnozielone. Nie sprawiają na razie kłopotów, a są już u mnie dobrych klika lat ( i odpukać - oby tak zostało na bardzo długo). Właściwie do tej pory nie było z nimi kłopotów.
Wiśnie piłkowana Amanogawa (mam ich pięć) jest bardziej wymagająca. Jedna mi zmarzła, czasami (chyba jednak nie co roku) robię opryski miedzianem przeciw chorobom grzybowym, lubią ją mszyce - szczególnie jak drzewko jest jeszcze młode.

Każde z tych drzew jest jednak piękne, choć zupełnie inaczej. Amanogawa, gdy kwitnie, staje się królową ogrodu. Jej kolumnowy pokrój bardzo mi odpowiada, bo rośnie w miejscu, gdzie jest dość wąsko.
Regularne kulki ambrowca są śliczne przez cały sezon, gęste i zielone i co ważne - nie potrzebują cięcia, same tworząc kształtną koronę. A jesienią potrafią się pięknie przebarwić.


Amanogawy
Zielony zakątek z Antonówką 22:04, 03 sty 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
Rabata przy blaszaku przed obsadzeniem i po:


Trzmielina ma zadarnić ziemię między Tujkami.
Ten widoczny drewniany bok to taka pergola z ławką, miejsce odpoczynku mojej mamy podczas prac w warzywniku

A to mój nowy Kiścień 'Zeblid' wcześniej wspomniany, jedna sztuka na hostowisku a drugi przy ścieżce żwirowej na tle Świerku 'Conica'
Ogród w dolinie 22:04, 03 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Asia witam

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Zdrowia i takich uśmiechów od syna jak najwięcej. Ogródeczka przemyślanego i ładnego i czego sobie życzysz.


Popatrz miałam odpisać a mam takiego lenia,że nic nie robię tylko zaglądam. Już kilka filmów zaliczyłam. Książkę czytam dosyć ciekawa.

Potoczek masz piękny tylko zaniedbany to lód czy mleko płynie. Ładne miejsce. Te świerki powinnas posadzić na podwyższeniu aby kiedyś nie zostały zalane.
Jak masz tam mokro to nie zapomnij posadzić choiny kanadyjskiej one lubią podmokłe tereny. Jeszcze metasekwoja lubi błotko.
Wstawiłam fotki usunę później. Choina to ta nad hortensja. Dosyć dobrze rosną



Elu kochana, dziękuję za życzenia, Tobie również życzę zdrówka i dużo dobrego humoru i mniej zmartwień.
Ależ masz wielką ta choinę kanadyjską
W rzeczce woda była mętna, taka jest po opadach i roztopach, zbiera wodę z pól. Rzeczka nie jest na mojej działce, należy do skarbu państwa, ale kiedyś jak będzie czas na to, to się nią zaopiekuję po swojej stronie Niestety nie mam wpływu na krajobraz za swoim płotem, a tam nikt o nią nie dba i jest taka dzika, co też ma swój urok.
Serby rosną na podwyższeniu, tak sadziliśmy, zaraz za nimi jest spadek, nie grozi im zalanie
Choiny mam posadzone od zachodu, zaraz za nimi jest rzeczka Rosną dość dobrze, poza dwiema, które są jakieś zabiedzone, muszę się nimi zaopiekować w przyszłym sezonie.
Zobacz te zielone na wprost to choiny, za nimi rzeczka... Mają jakieś 1,5 m, muszę je trochę pociąć do zagęszczenia, w tym roku mocno urosły.

Ps. Mi się też ostatnio nic nie chce, strasznie się czuje zamknięta w domu z dziećmi bi pracą...
Kompozycje z trawami w roli głównej 21:51, 03 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3498
Do góry
Miskanty Morning Light, Haconechloa All Gold z hortensjami Vanilla Fraise

L
Ogrodowe kreacje 21:51, 03 sty 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Nie wiem czy wam wspominałam, ale od września do mojego domu zawitał nowy kociak a konkretniej kotka Nie mam zdjęć ogrodowych, bo tak szaro-buro, że aż nie ma co ich pokazywać, więc pokażę wam kocicę.
Małą znałam od samego dnia narodzin - byłam przy nich i czekałam aż podrośnie, żeby móc ją wziąć. Psotna jest niesamowicie, ale ile radości dostarcza Myśleliśmy, że uda nam się ją w domu tylko chować, bo dom znajduje się przy ruchliwej ulicy i niestety ale wszystkie koty, które dawniej tu były zanim ja się na świecie pojawiłam to kończyły niestety marnie przez to sąsiedztwo ale niestety instynktu kota dachowego nie da się oszukać i tak wyje pod drzwiami uparcie, aż się ją wypuści


Pszczelarnia 21:45, 03 sty 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Dziękuję za pamięć i życzenia. Odpowiem "potem".

Tymczasem życzę sobie i Wam, żeby nowy rok był lepszy od starego.

Rok 2020 na razie wymazuję z pamięci. Oto dowód wymazywania.




Kalendarz 2020 idzie w zapomnienie.







Ogród Basi i Romka 21:25, 03 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13740
Do góry
Jest zima, jest bałwan
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies