Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród z wilkiem zamkn. 21:02, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
wiklasia napisał(a)
floksowe poletko tez byłoby niczego sobie (szkoda, że nie kwitną przez cały sezon)


Floksy wpisuję na listę
do tego macierzanka ….kosodrzewiny -bo będą powtórzeniem-mam je przy schodach


- i od strony basenu,gdzie schody z palet -tu są kosodrzewiny z dąbrówką i stipą


pomysł jest -teraz tylko wykonać jeszcze zastanawiam się ,czy nie dać seslerii dodatkowo ( powtórzenie z górnej prawej skarpy )



wiklasia napisał(a)
Tam od razu pije.
Przeprowadza codzienny test jakości wody.


może i tak widocznie zdatna do picia ,skoro pije

wiklasia napisał(a)
TA macierzanka,
to, że trzy oczka
i te niesymetryczne kamole robią klimat.
Ciągle się na nie gapię.


dzięki Wam już mam pomysł na tą skarpę
Buziaki wielkie
Ogród bez reguł 20:59, 04 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Dla Poppy - moje paprocie

Wietlica samicza Athyrium filix - Femina


Długosz królewski Purpurescens Osmunda regalis


wietlica samicza Frizelliae Athyrium filix - femina


wietlica samicza Dre's Dagger
Ogród z wilkiem zamkn. 20:51, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Anusia napisał(a)
Myślę, że irga to dobry pomysł.


Aniu dziękuję za propozycje
szczerze ,to nie jestem do niej przekonana ,tylko z tego względu ,że kłuje bo tak ,to ładna jest
Buziaki
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 20:50, 04 cze 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13011
Do góry
Bardzo ładna róża. W pierwszym momencie myślałam, że róża Burgundy. Podobna, chociaż burgundy ciemniejsza. Od niej zaczęła się moja miłość do róż
Piękna ta Twoja Anglia Danusiu.

Ogród z wilkiem zamkn. 20:49, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Kawa napisał(a)
Madziu masz przepiękny ogród!!!
ja na tą skarpę dałabym irgę - jezeli chcesz mieć za jakiś czas bezobsługową skarpę, chociaż Sylwi propozycja też fajna

Jola z ogrodu wśród pól i wiatrów ma dużo większą skarpę zaglądnij do niej, zobacz tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2867-ogrod-wsrod-pol-i-wiatrow?page=795


Kamila szczerze ząbki w uśmiechu dziękuję za komplementy
skarpę Joli znam -śliczna ,ale tej irgi ,to się trochę obawiam ,bo ona kłuje -a ja nie lubię plewić ,przy kłujących

.mój ogród poza tym bardziej chaotyczny ,więc tak całkiem minimalnie ,to nie w mojej naturze ...co oczywiście nie znaczy ,że mi się nie podoba minimalizm ...podoba mi się u innych
ja jak kokocha lubię wszystkie rośliny

Buziaki

Pamiętajcie o ogrodach 20:46, 04 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
greg66 napisał(a)
DZiś przyszła paczka.
Mam nową odmianę tiarelli - tiarella deszczowymaj

Proszę Państwa to są dopiero sadzonki

Asiu posadziłem a teraz zaczęło lekko padać juppi





Noo całkiem ładnie wyglądają
Ogród z wilkiem zamkn. 20:44, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Floksy szydlaste, dąbrówka i macierzanka załatwią sprawę, do tego punktowo mogą być kosodrzewiny bo choć pod nimi kwaśno to dąbrówka sama sobie robi zasadowe podłoże, a floksy świetnie sobie przy kwaśnym dają radę u mojej mamy. Będzie mocno kwitnąco w kwietniu i maju i potem jak macierzanki zakwitną( chodzi mi o tą co ja mam przy strumieniu, jak dywanik się ściele).


Sylwia super pomysł -podoba mi się macierzankę mam -dąbrówkę też -(zresztą od Ciebie ) ,ale jeszcze za mało do podziału ….floksów nie mam ….jakbyś maiała za dużo ,to nie wyrzucaj

a może byście mnie odwiedziły z dziewczynami ? podpytaj Muszkieterki
Buziaki
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:43, 04 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Waclaw napisał(a)

Ależ Ty zasuwasz! Podziwiam

Skończyłam plewić perz i nawłoć z rabaty jupii i ufff
Emuś pięć ducek kopiatych chwastu wyniósł, tak porosło nim do niej dotarłam
Aga widziała jakie było zrośnięte.




Posadziłam rośliny na balkonie......no nie ma we mnie za grosz konsekwencji. Miało być mocno ograniczone roślinnie, a już nie jest i jak to u mnie napakowane na maksa
Jest lawenda(!!!) smagliczka skalna, dąbrówka moja niezawodna, czyściec wielkokwiatowy, szałwie, jeżówki, astry, ciemiernik, firletka orlik i jeszcze na pewno coś dojdzie np. miscant jakiś i chyba rojniki. Co z tego przeżyje to zostanie W planach mam jeszcze dosadzenie cebulowych jesienią


Ogród z wilkiem zamkn. 20:39, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
TAR napisał(a)


identycznego trafilam, sadzilam w niedziele, bo juz dogorywał w kolejce. śliczny jest, licze ze sam sie rozsieje


Tarcia ja też na to liczę
doszły mi roślinki do oczek
szału na razie nie ma ,bo niewiele kupiłam ,ale mam nadzieję ,że polubią te moje kałuże


moja psica nagminnie pije wodę z tych moich kałuż

Buziaki
Ogród z wilkiem zamkn. 20:37, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Helen napisał(a)
Nie umiem podpowiedzieć czym obsadzić skarpę, ale chętnie zaglądam bo masz fajnie skomponowane rabatki


Helen ciesze się ,że moje naciapciane rabatki Ci się podobają
nie przejmuj się ,ja też najczęściej nie wiem co innym doradzać
Buziaki
Ogród z wilkiem zamkn. 20:35, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
kaz742011 napisał(a)
Na skarpę może irgę daj.

Kasiu irga ...hmm pomyślę ,chociaż ona chyba kłuje ? ….
wkurza mnie ta skarpa ,bo jest za stroma -a nie dałam rady jej bardziej wypłaszczyć ,bo na górze chciałam równo od basenu ….a na dole chciałam ,też więcej równego na trawnik

na razie skarpa czeka na swoją kolej i zarasta chwastami
a ja wszystkie pomysły analizuję
Ogród z wilkiem zamkn. 20:31, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Nowa12 napisał(a)


Dokładnie Madzia. Też mam takie doświadczenia. Z tym że ja we wschodzącym słońcu też nie umiem fotek robić. Nalepsze są popołudnia. Wtedy tak jak mówisz każdy ogród jest piękny. Ale w Twoim przypadku to nie magia zdjęć tylko realne piękno .


Agatko bardzo bardzo dziękuję za komplementy
wiesz ,każdemu podoba się co innego ,dla jednych pięknie ,dla innych naciapciane
jak tak lubię i taki ogród mnie cieszy
a jak jeszcze innym się spodoba ,to jest mi bardzo miło -cieszę się
dziś miałam wolne ,więc zaczęłam malowanki
musiałam pomalować domek drugi raz ,bo pełno prześwitów było …...więc domku nie skończyłam ,bo dodatkowo malnęłam śmietnik

domek pomalowałam z dwóch stron

i jeszcze ławeczkę z rozpędu przemalowałam i kawałek paletowiska do basenu
wzięło mnie na ujednolicanie kompostownik też pomaluję

jutro znowu cały dzień w pracy ….mam nadzieję ,że w sobotę nie będzie padać ,bo chciałabym skończyć
Buziaki
Migawki z ogródka 20:23, 04 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Pierwsza peonia, Jayne Austin, Śliwa Hollywood zaowocowana, śmieszny pierwiosnek kwitnie piętrami.
Doświadczalnia bylinowo-różana 20:20, 04 cze 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
Anda napisał(a)
Piwonia Festiva Maxima i warzywniczek

] ]

Piękna ta piwonia.
Kupiłam kolejny raz białą,Duchesse de Nemours. Była z pąkiem,
ale chyba nie zakwitnie,bo ją od razu przesadziłam. Mam nadzieję,że jak w przyszłym roku zakwitnie, będzie to nareszcie biała Dotychczas wszystkie białe, zakwitały wściekłym różem
Migawki z ogródka 20:19, 04 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Była sobie linia prosta. Była w ubiegłym sezonie kratka to zasiek na psię. Osłania the Beatles.
Podwórkowa rehabilitacja 20:16, 04 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Rododendrony


I na koniec

Pozdrawiam
Podwórkowa rehabilitacja 20:13, 04 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Orliki
Podwórkowa rehabilitacja 20:09, 04 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Orlaya która przezimowała to potwór
Śmiałek darniowy wygląda przy niej jak karmnik ościsty.

Zakwitły białe szałwie.
Skarpa w ogrodzie 20:05, 04 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
bgdm napisał(a)
Moi drodzy,
posiadam działkę na Mazurach z bardzo wysoką (5m) i stromą skarpą (1:1) :



Chciałbym ją obsadzić. Ze względu na to że bardzo ciężko będzie przeprowadzać pielęgnację (stroma, wysoka skarpa) szukam rośliny, którą będzie można zasadzić i nie będzie wymagała większej uwagi. Myślałem o bluszczu irlandzkim, czy Waszym zdaniem to dobry pomysł? A może mógłbym Was prosić o zaproponowanie innych roślin? Skarpa skierowana jest w stronę zachodnią, na Mazurach potrafi zimą nieźle zmrozić i roślina chyba powinna być odporna na przemarzanie.
Mam również pytanie o sadzenie bluszcz, czy można go sadzić na geowłókninie? nie będzie mu przeszkadzała w ukorzenianiu pędów?

Moja wiedza o roślinach jest bardzo mała i jeżeli popełniłem jakąś gafę proszę o wyrozumiałość

pozdrawiam
BGDM


Przeczytaj ten wątek. Proszę.
Podwórkowa rehabilitacja 20:03, 04 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
gobasia napisał(a)



Ta metamorfoza powaliła mnie...p r z e p i ę k n i e


Basiu dziękuję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies