Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

W kamiennym kręgu od początku 09:51, 27 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
GorAna napisał(a)
Na pólkach w przechowalni czekają gotowe pojemniki
W tym roku zakwitły mi 164 odmiany tulipanów, wszystkie oznaczone odpowiednimi niteczkami.



Czas zakasać rękawy, wziąć łopatkę i do wykopków

No wow
Jestem pełna podziwu ....
Wzór niedościgniony
Taka segregacja i porzadek !
Brawo ! Należy ci się :
Ogród Basi i Romka 09:49, 27 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Basieksp napisał(a)
Jeszcze nie wiem czym go obsadzę i gdzie dokładnie będzie stał, myślę gdzieś w cieniu z paprotkami albo pokombinuje z rojnikami muszę go tylko trochę ogarnąć


Ale kolos . Odważna kobieta z Ciebie .
Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach 09:45, 27 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry
Radek40 napisał(a)
Witajcie

Od dłuższego czasu śledzę to forum ale dopiero teraz przyszedł czas na pierwszy post
W moim skromnym ogrodzie wygospodarowałem nieco miejsca gdzie właśnie kończę budowę 4 skrzyń. Budowę rozpocząłem już końcem zeszłego roku ale wtedy zabrakło czasu na dokończenie.
W zasadzie brakuje mi jeszcze wierzchniej warstwy ziemi i będzie można coś posadzić.
Skrzynie zbudowałem z desek o grubości 5.5cm (w zamiarze miały być cieńsze ale akurat taki materiał był na tartaku). Z tego miejsca pozdrawiam serdecznie stolarza Tomka, bez którego ten projekt nie miałby racji bytu!

Skrzynie mają wymiar 214x104cm i wysokość 48cm (same dechy). Dodatkowo stoją na wkopanych w ziemię betonowych krawężnikach. Wiem, że nie wszystko jest eko tak jak powinno.Maty oraz folia kubełkowa mogą razić
Cały ten teren zanim założyłem ogród był jednym wielkim chwastowiskiem.
Skrzynie postawiłem w najdłużej nasłonecznionym miejscu w ogrodzie.

Na dno skrzyń poszła siatka, kartony oraz spora ilość spróchniałych pni i gałęzi.
Następnie żyzna ziemia gliniasta i warstwa 20-letniego, przekompostowanego obornika, który praktycznie też zamienił się już w ziemię. W tym momencie zastanawiam się jeszcze czym uzupełnić resztę bo niczego darmowego już nie posiadam. Ziemia z worków, z kompostowni? Jakieś pomysły?






Czas pokaże jak będą na tym rosły warzywka!

Pozdrawiam
Radek


Chłopie, a skąd ty miałeś 20-letni obornik? Jezu , że sie tyle lat utrzymal Zazdraszczam.
Daj ziemię z worków na wierzch i będzie git.
Skrzynie faktycznie solidne!
Ogród Basi i Romka 09:43, 27 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13742
Do góry
Jeszcze nie wiem czym go obsadzę i gdzie dokładnie będzie stał, myślę gdzieś w cieniu z paprotkami albo pokombinuje z rojnikami muszę go tylko trochę ogarnąć
W kamiennym kręgu od początku 09:39, 27 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry

Miłego dnia
Na posty odpowiem wieczorem.
W kamiennym kręgu od początku 09:37, 27 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Inne kwiatki
W kamiennym kręgu od początku 09:34, 27 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Na pólkach w przechowalni czekają gotowe pojemniki
W tym roku zakwitły mi 164 odmiany tulipanów, wszystkie oznaczone odpowiednimi niteczkami.



Czas zakasać rękawy, wziąć łopatkę i do wykopków
W kamiennym kręgu od początku 09:30, 27 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
W kamiennym kręgu od początku 09:29, 27 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
W kamiennym kręgu od początku 09:28, 27 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
W kamiennym kręgu od początku 09:27, 27 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
W kamiennym kręgu od początku 09:26, 27 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Tulipany...ostatnie tchnienie
Droga do spełnienia 09:17, 27 maj 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Mam pytanie może ktoś podpowie
mam żywopłot z tui i teraz pytanie
może i głupie ale nie chciałam sobie tych tui "zepsuć"
każda praktycznie urosła różnej wysokości niektóre z nich mają już taką wysokość na jaką chciałabym prowadzić żywopłot, inne są za niskie, ponadto chciałabym żeby rozrastały się wszerz
Czy przyciąć wszystkie na jedną wysokość i one jeszcze pójdą w górę czy już w górę nie pójdą i przyciać tylko te które mają wysokość odpowiednią i czekać aż inne je dogonią ?
może ktoś podpowie bo zupełnie się nei znam

nie mam zbyt dobrego zdjęcia tych tujek ale tu widać
Ogród z rzeźbą 09:17, 27 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
Zana napisał(a)





Przyłączam się do ochów i achów: och jak pięknie u Ciebie. Te drzewa wokół sprawiają wrażenie dostojeństwa - nawet ta kobita, co u Ciebie siedzi, nie zgarbiła się ani ciut, nie wypada po prostu
Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 09:08, 27 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Buźka Karolcia. Moja ulubiona CD,

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 09:03, 27 maj 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry





Nowe nabytki a szukałam czegoś innego
To tu- to tam- łopatkę mam ! 09:02, 27 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13530
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Szałwia używana czasem w kuchni. Z takim zamiarem kupiłam sadzonkę. Przeniesiona z ziołownika w poprzednim ogrodzie. Tam nigdy mi nie kwitła, a tu zaskoczyła kwieciem.
Startuje.






Długa prosta w słońcu i w cieniu. Spora różnica. Moje okołotarasowe maskownice już działają.





Nie mam ozdobnych szałwi w ogrodzie (powoli się na nie szykuję), ale od kilku lat takie zwykłe, ziołowe mam na rabatach. Bardzo lubię ich kwiaty i owady również
Długa prosta niezależnie od nasłonecznienia prezentuje się bardzo przyjemnie.
Ptasi gaj 08:47, 27 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15246
Do góry
Dzięki Haniu

Dopiero co wstałam i przesyłam fotki jeszcze wczoraj

Niektóre już mają liście brązowe te w cieniu kwitną ładnie i długo
Może się powtarzam już nie wiem co pokazywalam








Ogród w remoncie 08:29, 27 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Kawa napisał(a)
Asia a jak robiłaś te kule to co w środek wsadziłas żeby woda się przelewała? zbroiłaś jakoś te kulki czy tylko cementem zalałaś?


W środku od razu włożyliśmy rurki z plastiku żeby pó_niej już nie trzeba było wiercić. Niczym nie zbroiliśmy. Mocny cement i woda. Te kule ze styropianu tylko mocno pozabezpieczaliśmy taśmami żeby ich nie zdeformowało ani nie rozwaliło. Trzeba było tylko sporo potrząsać by wywołać wibrację i by powietrze wychodziło. W zakładach gdzie produkuje się tym podobne rzeczy mają takie specjalne wibratory a my wiadomo, musieliśmy sobie radzić
Mam takie zdjęcia z produkcji



Wstawialiśmy w większe naczynie przed zalaniem i obsypywaliśmy piachem żeby forma była stabilna i się nie deformowała. A i trzeba te formy styropianowe od środka natłuścić przed zalaniem. My robiliśmy to zwykłym olejem jadalnym
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 08:19, 27 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Kotki (zdjęcia z tel).

Po urodzeniu





Wczoraj (otworzyły oczka).

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies