Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Potrzebuję pomocy !

Pokaż wątki Pokaż posty

Potrzebuję pomocy !

deszczowymaj 19:33, 27 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Paweł.. plan jest nieczytelny ..w sensie kręce głową a i tak nic nie wiem


No dobra ..jak już wcześniej wspominałam kompetencji mi brak..ale są duże szanse że jak ja napiszę A to ktoś inny napisze B i może coś z tego będzie


Pierwsze co przyszło mi na myśl ..to pomiędzy rosochańcami posadzić Buk pospolity ..prowadzić go jako wąski żywopłot ,osłoniłby Cię od sąsiada a jednocześnie byłby tłem dla innych roślin

Druga opcja to krzewy pomiędzy rosochańcami..dosadzić Dereń biały który już tam jest albo hmmm Tawuła szara ,pięknie rozjaśnia wiosną bądź krzewuszka ..może odmiana Variegata ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
pawel889 22:46, 27 kwi 2020

Dołączył: 24 kwi 2020
Posty: 16
Krzewy bardzo mi się podobają Co do buku wolałbym coś co też kwitnie i ma jakieś kwiaty na wiosne czy lato ale żeby po przekwitnięciu dalej stanowił dobrą zasłone.
waldek727 03:40, 30 kwi 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
deszczowymaj napisał(a)



No dobra ..jak już wcześniej wspominałam kompetencji mi brak..ale są duże szanse że jak ja napiszę A to ktoś inny napisze B i może coś z tego będzie


Królowo jeżówek myślisz, że ja nie oglądam zdjęć z Twojego ogrodu i nie widzę jak się zmienia? Tak nie wygląda ogród kogoś komu brak kompetencji. Napisałem Pawłowi, ze jak chce mieć w ogrodzie coś niewysokiego i ładnie kwitnącego, to niech pomyśli o śliwie wiśniowej Pissardii i o kalinach japońskich. Jeszcze dodatkowym atutem będą jesienne przebarwienia. A co do zamieszczonego planu to i dla mnie jest on w pozycji pionowej nieczytelny.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
deszczowymaj 10:10, 30 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
waldek727 napisał(a)


Królowo jeżówek myślisz, że ja nie oglądam zdjęć z Twojego ogrodu i nie widzę jak się zmienia? Tak nie wygląda ogród kogoś komu brak kompetencji. Napisałem Pawłowi, ze jak chce mieć w ogrodzie coś niewysokiego i ładnie kwitnącego, to niech pomyśli o śliwie wiśniowej Pissardii i o kalinach japońskich. Jeszcze dodatkowym atutem będą jesienne przebarwienia. A co do zamieszczonego planu to i dla mnie jest on w pozycji pionowej nieczytelny.


Waldku lejesz miód na moje serce ..moim problemem jest brak wiary w siebie i przez to jakoś trudno mi uwierzyć,że coś co stworzyłam ja, może podobać się również innym

Pissardii - świetny pomysł..że też ja na to nie wpadłam i kaliny oczywiście śliczne są ..tylko ta mszyca ech
..miejsce dla jeżóweczki też powinno się znaleźć one i w półcieniu dają radę


____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
pawel889 14:29, 01 maj 2020

Dołączył: 24 kwi 2020
Posty: 16
a co wy na to żeby dać krzewuszke? mam juz jedną czerwona i moze warto dokupic jeszcze jedna lub dwie?
pawel889 14:40, 01 maj 2020

Dołączył: 24 kwi 2020
Posty: 16
czy może na zmiane od lewej strony tuwała szara Grefsheim pozniej czerowna krzewuszka i znowy tuwala. A w tle jakies rózowe drzewka tupu miglowowiec lub ta sliwa wisniowa
deszczowymaj 16:23, 01 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
pawel889 napisał(a)
czy może na zmiane od lewej strony tuwała szara Grefsheim pozniej czerowna krzewuszka i znowy tuwala. A w tle jakies rózowe drzewka tupu miglowowiec lub ta sliwa wisniowa


Myślę ,że dwa gatunki krzewów na tej rabacie to za dużo ..a ta krzewuszka czerwona to jaka odmiana ? liście ma zielone ?

Śliwa wiśniowa to byłby super wybór, piękne bordowe błyszczące listki ,opadają późną jesienią a wiosną szybko startuje i pięknie kwitnie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
waldek727 19:10, 01 maj 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
pawel889 napisał(a)
czy może na zmiane od lewej strony tuwała szara Grefsheim pozniej czerowna krzewuszka i znowy tuwala. A w tle jakies rózowe drzewka tupu miglowowiec lub ta sliwa wisniowa


Ja Paweł u siebie staram się mieć takie rośliny w ogrodzie, które potrafią mnie zauroczyć we wszystkich porach roku. Żadnych bzów, jaśminów, tawuł...Krzewuszka przejdzie ale dobrze jest dobrać tak żeby miały różną barwę liści i kwiatów.
Rzadko to spotykane na forum ale zapowiada się wątek dwóch aktorów.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
deszczowymaj 22:39, 01 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
waldek727 napisał(a)


Ja Paweł u siebie staram się mieć takie rośliny w ogrodzie, które potrafią mnie zauroczyć we wszystkich porach roku. Żadnych bzów, jaśminów, tawuł...Krzewuszka przejdzie ale dobrze jest dobrać tak żeby miały różną barwę liści i kwiatów.
Rzadko to spotykane na forum ale zapowiada się wątek dwóch aktorów.


Ależ Waldku ..z ogromną przykrością stwierdzam ,że jestem zmuszona się z Tobą nie zgodzić

Spójrz tylko na Tawułę np. Golden Princess ,szybko startuje ..teraz jest pięknie limonkowo zielona ,aż świeci na rabacie ,później pojawią się różowe kwiaty,jesienią ładnie się przebarwia ...noo cud (tej akurat nie poleciłabym Pawłowi na rabatę o której mowa.. zbyt duży kontrast do Pissarii) chyba

Tawuła szara moim zdaniem też jest godna polecenia,kwitnie co prawda krótko ale za to, jak liście też ma ciekawe ,takie delikatne piórka .

Co do bzu to się zgadzam chociaż sama całkiem niedawno go posadziłam i nie żałuję

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
pawel889 23:44, 01 maj 2020

Dołączył: 24 kwi 2020
Posty: 16
najchętniej wyciął bym w cholore te krzaki co są i od razu więcej miejsca by było... ale moja mam dalej swoje " chyba zwariowałeś.Przecież to tak ładnie zasłania. Ooo zobacz już nawet zaczęło kwitnąć. Najłatwiej zawsze wszystko wyciąć i kupić nowe" Na nic się zdaje moje tłumaczenie, że lepiej to poświęcić i za rok może dwa mieć 5 razy ładniej. Ogólnie już pozbyłem się paru iglaków, jakis krzaków bez pytania. Była na mnie tydzień obrażona ale przeszło Może tym razem też zarykuje i wytne w nocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies