Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata z przodu domu - klon palmowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata z przodu domu - klon palmowy

Asia2020 12:28, 27 maj 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 20
Dziękuję Sylwia za pomysł. Zobaczę co to za roślinka. Bardziej mnie dręczy myśl co posadzić ZA klonem... Jakoś nie wychodzi mi ta rabata, a miała być super extra
Gintura 14:18, 27 maj 2020

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Cześć
nie jestem zbyt dobra w projektowaniu ale może:
w rogu przy schodach posadzić Stożek z cisa, przed rynną aby ją zasłonić jakieś kolumnowe drzewo w kolorze żółtym albo wiśnie piłkowaną amanogawa pomiędzy drzewem a cisem miskant morning light z przodu po całości obwódka z cisa lub berberysu schodach 3 szt hortensji Bobo po prawej przed kolumnowym drzewem kulki cisowe albo azalie a potem jako wypełnienie żurawki i trawki
pozdrawiam

Iwona

żaden ze mnie malarz ale mniej więcej o to chodzi

albo


Asia2020 12:07, 28 maj 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 20
Pomysł z trawami fajny. Zastanawiam się tylko którą by wybrać... zawsze najbardziej podobał mi się Miscant Gracilimus, mam ich kilka w ogrodzie. Morning light też fajny, ale wydaje mi się, że na jesień wygląda mniej korzystnie przez usychajacy dół. Dobrze myślę?
Cisa tam nie mogę posadzić, bo rosły tam 4 sztuki i je wykopałam, mogłabym mieć kłopoty w domu
Szukam jakiejś fajnej tuji, nie szmaragda. Może jakieś sugestie?
Gintura 13:20, 28 maj 2020

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Witaj
tuje są ładne jak są młode ostatnio mam do nich nerwa bo trzeba je co rok oczyszczać od dołu się ogołacają więc nie doradzę a o jakich kłopot mówisz cisowe korzenie nie zagrażają fundamentom ale jeśli się obawiasz to może jakiś kolumnowy cis jeśli chodzi o miskanty to daj taki jaki wolisz ja nie zauważyłam takich objawów u ML
Asia2020 13:23, 28 maj 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 20
kłopoty takie że miałam, przesadziłam, znowu kupuje... mąż mnie wydziedziczy
muszę coś innego niż cis
Gintura 13:27, 28 maj 2020

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
no to jest argument skądś go znam
Gintura 13:33, 28 maj 2020

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
To co mi przychodzi na szybko do głowy to świerk Conica ale często atakowany przez przędziorki trzeba bardzo pilnować albo Bukszpan ale teraz z kolei ćma bukszpanowa sieje spustoszenie więc jest ryzyko
Gintura 13:35, 28 maj 2020

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
to może ostrokrzew?
Asia2020 22:35, 28 maj 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 20
Słuchajcie, a czy hortensje np. polar bear z tyłu za klonem obronią się? Ma to jakiś sens?
bql3 16:18, 30 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Asia,

na początku chciałem się przywitać bo pierwszy raz tu taj do Ciebie zaglądam ,
rabata to widzę po fotkach które wrzuciłaś to ekspozycja wschód ale i nasłonecznienie w południe łapie to miejsce. No jeśli tak to klon nie wytrzyma długo na tej "patelni" którą jemu ufundowałaś - bo ma piekarnik z nieba od słońca i od dołu z nagrzewających się kamieni. To oczywiście moje zdanie - ale ja widzę już po fotkach że klon ledwo "zipie".
Z zakupami nie oglądaj się na męża kupuj upatrzone rośliny które chcesz - a koniec z końców i tak lubego udobruchasz.

pozdrawiam
Jan

ps. a Twój przekręcony avatarek to tak zostanie?
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies