Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Czy coś będzie z tego trawnika?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy coś będzie z tego trawnika?

AbangDulex 19:49, 05 cze 2023

Dołączył: 05 cze 2023
Posty: 8
Witam wszystkich, nigdy nie miałem nic wspólnego z ogrodnictwem czy trawnikami, tak na wstępie, teraz mam ogródek który odebrałem wraz z mieszkaniem. Wykonawca jednak poszedł po bandzie i ziemia w ogródku to jakiś zbity, słabo przepuszczalny gruz budowlany z gliną. Tłumaczyli że w tym miejscu glina była do 2 metrów głębokości, zastanawiam się co z tym zrobić, czy to co pokazują zdjęcia da się uratować czy pozostaje tylko zerwanie wierzchniej warstwy dosypanie czarnoziemu i położenie trawy z rolki? Jestem po pierwszym koszeniu, dużo chwastów, mech, i tylko w niektórych miejscach akurat blisko ogrodzenia od kolejnej dzikiej działki trawa widać że wygląda jak trawa a wszędzie poza są same kępki.
Naraxie podlewam codziennie ale proszę o opinie i radę czy z tego coś jeszcze będzie czy tylko trawa z rolki? Trawnik ok. 130m2.
sylwia_slomc... 22:34, 05 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Witaj. W sensie te kępki to ta trawa czy to co się zieleni pomiędzy nimi? Trawa po siewie wygląda z grubsza jak pojedyncze cienkie włoski gdy wschodzi po ok 2 tygodniach od siewu. Powinno się ją przed pierwszym koszeniem trochę podeptać bo to powoduje, że źdźbła zaczynaja puszczać kolejne listki i mocniejsze korzonki, po kilku dniach można już kosić same czubeczki by kosząc nie powyrywać z ziemi. Przycięcie czubeczków powoduje mocniejsze krzewienie się i korzenienie, kolejne koszenia można już prowadzić normalnie gdzieś po czterech koszeniach jest na tyle mocna, ze można delikatnie zasilić nawozem. Ja tak robiłam u siebie i się sprawdzało. Jeśli Twoja trawa to tylko te kępki to należałoby zrobić dosiewkę i to porządną, ale przed dosiewką rozsypałabym wierchem czarnoziemu i przegrabiła z istniejącym gruntem, o ile nie planujesz w tym miejscu rabat tylko sam trawnik. Pod rabaty czeka Cię porządne przygotowywanie gleby, bo rośliny w byle czym nie będą chciały rosnąć. Trawa jeśli nie ma to być idealny trawniczek angielski sobie poradzi tylko mieszankę na dosiewkę zastosuj trawy uniwersalnej lub taką, która ma skład pod szerokie spektrum stanowisk. Wtedy powschodzi ten rodzaj trawy, który poradzi sobie na Twojej glebie.
Pojedyncze włoski przy regularnym koszeniu po półtora miesiąca już stworzyć powinny gęściutki zielony dywanik.
Podlewania trzeba pilnować do momentu zagęszczenia trawnika. Potem już tylko w okresach suszy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AbangDulex 10:05, 09 cze 2023

Dołączył: 05 cze 2023
Posty: 8
Dziękuję za pomoc, a jaka powinna być kolejność , chwasty, czarnoziem, dosiewka,jakaś chemia na ten mech , wertykulacja ? Bo to twardy ubity teren .
AbangDulex 14:08, 30 lip 2023

Dołączył: 05 cze 2023
Posty: 8
Witam mam pytanie czy ta mieszanka która powstała ze skoszonej trawy i ziemi po wertykulacji musi zostać usunięta tzn. wyrzucona przed wysianiem nowej trawy czy mogłaby zostać? Planuje przekopać to glebogryzarka separacyjny i zasiać trawę od nowa.
AbangDulex 23:12, 30 lip 2023

Dołączył: 05 cze 2023
Posty: 8
AbangDulex 23:13, 30 lip 2023

Dołączył: 05 cze 2023
Posty: 8
AbangDulex 23:13, 30 lip 2023

Dołączył: 05 cze 2023
Posty: 8
AbangDulex 23:13, 30 lip 2023

Dołączył: 05 cze 2023
Posty: 8
AbangDulex 23:14, 30 lip 2023

Dołączył: 05 cze 2023
Posty: 8
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies