Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Bugenwilla - Bougainvillea

Pokaż wątki Pokaż posty

Bugenwilla - Bougainvillea

Justyna 13:56, 23 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Jarku, gartulacje. Nie widziałam takich ładnych w Pl.

Bugenwille uwielbiam! Za kolor, za obfitość, za skojarzenia


____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Ania_79 22:08, 24 kwi 2013

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Mnie też zachwycają mocą barw i rozmachem, bo jak kwitną ,to... jest to naprawdę coś wspaniałego


____________________
Ania
Ania_79 22:11, 24 kwi 2013

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
pięknie komponują się z kaktusami i soczystą zielenią
____________________
Ania
arcobaleno 20:30, 29 wrz 2013


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
W tym roku dostałam tę piękną roślinę (od babci - a jakże ) - rośnie sobie na pergoli na naslonecznionej ścianie domu, kwitla pięknie, choć wiosną nie wyglądała zbyt okazale i już myślalam, że jej się u mnie nie podoba Będę ją zimować na nieogrzewane klatce schodowej - przy oknie - zastanawiam się tylko czy ją przyciąć trochę teraz czy dopiero na wiosnę? No i przeraża mnie trochę to coroczne (o ile się uchowa) odwiązywanie z podpór - jak Wy postepujecie ze swoimi??

Bardzo ją lubię - tak się prezentuje:

____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Anabell 21:58, 29 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Cudowna ta bugenwilla. Mam dwie doniczki już kilka lat nie myślałam nigdy puścić ją wyżej. Różnie przycinałam i po kwitnieniu ścinałam kwiaty. Skracałam tez bo ma duże kolce i wypuszczała wiosną. W ubie giegłym roku schowałam przed pierwszym mrozem do nie ogrzewanej szklarni, mróz był 5 st i jednak przemarzła, wiosna odbiła ale jest słaba.
Uważam że musisz ja teraz przyciąć przed wniesieniem do domu. Zawsze przycięta lepiej kwitnie. Problem z dużą donicą.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Mary 21:40, 07 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506


____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies