Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Klaudia_oktawia - marzy mi się piękny ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Klaudia_oktawia - marzy mi się piękny ogród...

klaudia_oktawia 16:09, 27 kwi 2012


Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 48
witam Was po długiej przerwie, od paru dni mecze się aby zgrać zdjęcia, ale coś mi nie chce łaczyć i kurcze chyba tego nie zrobie, a żeby poki cO czasu nie marnować zrobiłam szkic w paintcie ogród nie jest skomplikowany ....sama trawa poki co i tuje....



......Działka mała dla utrudnienia najmniejszy skrawek trawnika jest na trelince położony, bo nie było czasu zeby ją wyrwać więc trawka uboga no i nic nie urośnie tam to ten pasek pod napisem tuje, mam w planie wymienić ta trelinke i polozyc kostke i wyrwać spod tej ziemi co trawa taka uboga aby cos posadzic ale czekalam na wiosne aby z tym ruszyc... to na siwo to trelinka taka 6 kątna duża kostka a na czarno brama bedzie chce mieć taką z betoniaków takie coś jak to

klaudia_oktawia 16:11, 27 kwi 2012


Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 48
aha zależałoy mi aby w ogrodzie znalazły się kwiaty wielosezonowe, ktore nie wymagaja duzej pielegnacji, oczywiscie nie mowie tu o przycinaniu drzewek na jakis kształt bo to frajda ))
klaudia_oktawia 16:34, 27 kwi 2012


Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 48
no i oczywiście załączam wam zdjęcie kostki, która mi się marzy, aby 'stanęła" w miejscu trelinki jest ona tak barwna,że już chyba wszelakie wzorki na niej będą zbędne...
klaudia_oktawia 16:36, 27 kwi 2012


Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 48
aha dodatkowo chcę jeszcze dodać, ze na moim projekcie tam obok napisu tuje po lewej nie są one posadzone od początku, poniewaz w lewym rogu u góry bedzie furtka i przejscie z kotłoni na wprost chyba najlepiej, właśnei z tej kostki
klaudia_oktawia 17:20, 27 kwi 2012


Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 48
oczywiście z przodu budynku też mozna wsadzic zazielone miejsca, bo poki co to jest tam sama trelinka. Jednak zalezy mi na placu praktycznym z miejscem do manewrów autkiem
klaudia_oktawia 10:08, 02 maj 2012


Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 48
ehh pewnie za długo kazałam Wam czekać na zdjęcia...czy ma ktoś pomysł? na ten mały ogródeczek?
hanka_andrus 10:26, 02 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pozdrawiam majowo! Witaj na forum.Widzę,że nikt nie kwapił się ,żeby Tobie dzień dobry powiedzieć.
Zacznę od pytań.
Czy wyjście z kuchni i kotłowni są bardzo wykorzystywane? W sensie opału?
Czy chcesz jakiś podręczny warzywnik?
Czy tuje są na całej szerokości płotu vis a vis tylnego wyjścia,czy jest tam luka na te trylinkę?
Czy musisz się zasłaniać od sąsiadów z tej strony?

Zdjęcia możesz wstawiać bezpośrednio ze strony na której jesteś. obok masz napis ,,wgraj zdjęcie"
pokaże się twój album w komputerze z którego wybierasz odpowiednie zdjęcie.Czekasz aż pokaże się ramka z krzyżykiem,a potem miniaturka zdjęcia.Klikasz na miniaturkę,nie na krzyżyk.I już na podglądzie pod postem masz widok na pełnometrażowe zdjęcie,
.Naraz b możesz wgrać 4zdjęcia.musisz uważać na adresy zdjęć w poście,żeby ci w tekst nie wlazły,najlepiej enterem zaznaczyć miejsce ,gdzie ono ma być w treści.
Po tym akceptujesz post hasłem,,wyślij"
Życzę powodzenia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
klaudia_oktawia 12:01, 02 maj 2012


Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 48
dziękuję, za odpowiedz. sąsiadów nie mam więc w sumie odgradzać się nie muszę, ale chce odgrodzić 2 częsci podwórka, tą roboczą i tą od domu tzw. wypoczynkową wyjścia od kuchni i kotłowni są obok siebie i są praktycznie cały czas wykorzystywane, warzywnik planuje zrobić sobie poza obejsciem, tu bym chciała trawe kwiatki jakies drzewka... tuje są posadzone na obrzeżu działki i jest tam miejsce na furtkę, a jeżeli chodzi o ten pas gdzie trawa "rośnie" na trelince to została ona usunieta tylko na pasie gdzie są tuje, jednak juz mamy plan usunąć reszte trelinki i posadzic nowa trawke, albo jakos zaaranzowac, takze w sumie mam tu pełną dowolność ruchu...



jezeli chodzi o zdjecia robilam je telefonem i nie moglo mi sie polaczyc z komputerem... dlatego ten problem...
hanka_andrus 17:28, 02 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Na planie zaznacz gdzie ma być furtka do części warzywno-gospodarczej.W tym miejscu widziałabym pergolę z pnączami po obu stronach.Co do innych propozycji..... poczekamy co powiedzą mądrzejsze głowy projektowaniu.
Czy planujesz miejsce na meble wypoczynkowe? ławkę?.
To jest Twój ogród, i bez Twojej koncepcji nie będzie można wiele doradzać.
Skoro tych wejść używa się często -musisz zaznaczyć swoje drogi,którymi najczęściej chodzicie.
Od tego zależą kształty rabat.
A może chcesz koło na środku z trawnika,a po bokach nasadzenia? Wypowiadaj się,Jakie lubisz kwiaty wiosną,latem zimą? Tak w zimie też ogród może być ciekawy.Może preferujesz jeden kolor?
Może już masz jakieś roślinki,które można wykorzystać?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Milka 17:35, 02 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witam cię Klaudio Hania dobrze doradza, ja najwyżej jeśli tylko będę potrafiła, w niektórych kwestiach też pomogę wgraj zdjęcia, abyśmy łatwiej mogły doradzać instrukcje od Hani juz masz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies