Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród początkujących ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród początkujących ...

_ania_ 19:32, 04 wrz 2012


Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 7
Moi Drodzy ... pokazuję Wam fragment mojego ogródka, z którym chciałabym zacząć prace tej jesieni.
Na początek rysunek techniczny aby łatwiej było odnaleźć się na zdjęciach:

Mam do zagospodarowania pola od 1 do 8.

1 to rabata granicząca z sąsiadami - w miejscu palet zaraz powstanie płotek ze sztachet na wysokość 170 cm. Teren zostanie też nieco podniesiony w stosunku do tego co widać na zdjęciu. W płocie (zaraz przy murku) będzie furtka. Myślałam aby posadzić tam jakieś drzewa alejowe - może 3 sztuki, a pod nimi rododendrony, a pod nimi ... sama nie wiem.
2 to taki mały trójkącik - lecz nie chciałabym go zasiewać trawą. Może tawula jopońska?

3 - to największy obszar i tutaj nie mam pojęcia co zrobić, aby to miało smak. Bardzo chciałabym jakiegoś świerka, aby móc go przystroić na zimę i aby był widoczny z salonu, ta trójka wydaje mi się najlepszym miejscem, gdzie mogłabym go umieścić.
Czwórka to kolejny znak zapytania
Rabaty te są w baaaardzo słonecznym miejscu - słońce przez cały dzień.
Cień będzie trochę szybciej na rabacie piątej przy wyjściu z garażu.

Pozostają jeszcze do obsadzenia oczka w głowie mojego Męża - czyli trzy klinkierowe donice. Priorytetem są te dwie na tarasie. Jest jeszcze jedna przy budynku gospodarczym.

Myślałam aby te koła tarasowe były bliźniacze - posadzic w nich dokładnie to samo. Może wiśnie kulistą albo brzozę jungi, a wokół obsadzić kostrzewą popielatą. Koła są dość duże - mają średnicę 2 m. Korci mnie też wizja z ciurkadełkiem w jednym z kół - co Wy na to?

Z niecierpliwością czekam na wieści ... a w między czasie zaglądam do Waszych ogrodów w poszukiwaniu inspiracji

____________________
Początkująca Ogrodniczka
ania_wesola 19:13, 05 wrz 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Widok z okna bezcenny, będę podpatrywać
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies