Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Same wątpliwości

Pokaż wątki Pokaż posty

Same wątpliwości

juliak 21:35, 11 gru 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Dokładnie- czasu sporo caaaaaałłłłłłłła zima...luzik...
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Gosiniak 10:23, 12 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Widziałam, że masz już plan całościowy, a od czego chcesz zacząć na wiosnę, przedogródek?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
margi 17:20, 12 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Od porządnego przekopania,wybrania chwastów,bo po remoncienic tam nic nie tknęłam,zostało puste miejsce z bonsi na środku.Muszę najpierw chyba wytyczyć kształty rabat i zapoznać się z kosztorysem,nie wiem czy to udzwignę.Nie dopisałam,że oczywiście tak przedogródek
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gosiniak 19:01, 12 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Słuchaj nie musisz wszystkiego robić od razu. Najważniejsze mieć plan, choć ja takiego nie miałam i każda rabatka jest robiona osobno, to jednak zaplanowana nie koniecznie wykonana od razu całość jest później bardziej spójna. A finansowo dasz radę, jak każdego roku wykonasz sobie jakiś kawałek. W ogrodzie cierpliwość najważniejsza, ja się jej musiałam nauczyć bo duże rośliny sporo kosztują, więc kupowałam małe i przede wszystkim te sprawdzone i polecane przez innych, poza oczywiście paroma wyjątkami, którym nie szlo się oprzeć. Przedogródek zostawiłabym tak jak Danusia poradziła, chyba że coś ci tam jeszcze nie pasuje, wymyśliłaś jakiś żywopłot przy drodze?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Ymma 23:40, 12 gru 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
margi napisał(a)
Od porządnego przekopania,wybrania chwastów,bo po remoncienic tam nic nie tknęłam,zostało puste miejsce z bonsi na środku.Muszę najpierw chyba wytyczyć kształty rabat i zapoznać się z kosztorysem,nie wiem czy to udzwignę.Nie dopisałam,że oczywiście tak przedogródek


toż to sama przyjemność przygotować miejsce pod roślinki i tylko potem sadzić sadzić sadzić dasz radę, będę trzymała kciuki
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
margi 09:48, 13 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Gosiniak napisał(a)
Słuchaj nie musisz wszystkiego robić od razu. Najważniejsze mieć plan, choć ja takiego nie miałam i każda rabatka jest robiona osobno, to jednak zaplanowana nie koniecznie wykonana od razu całość jest później bardziej spójna. A finansowo dasz radę, jak każdego roku wykonasz sobie jakiś kawałek. W ogrodzie cierpliwość najważniejsza, ja się jej musiałam nauczyć bo duże rośliny sporo kosztują, więc kupowałam małe i przede wszystkim te sprawdzone i polecane przez innych, poza oczywiście paroma wyjątkami, którym nie szlo się oprzeć. Przedogródek zostawiłabym tak jak Danusia poradziła, chyba że coś ci tam jeszcze nie pasuje, wymyśliłaś jakiś żywopłot przy drodze?

No właśnie z tym mam wielki problem.
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 09:50, 13 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Ymma napisał(a)

Od porządnego przekopania,wybrania chwastów,bo po remoncienic tam nic nie tknęłam,zostało puste miejsce z bonsi na środku.Muszę najpierw chyba wytyczyć kształty rabat i zapoznać się z kosztorysem,nie wiem czy to udzwignę.Nie dopisałam,że oczywiście tak przedogródek


toż to sama przyjemność przygotować miejsce pod roślinki i tylko potem sadzić sadzić sadzić dasz radę, będę trzymała kciuki

No właśnie,już nie mogę doczekać się tej przyjemności.Pozdrawiam
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gosiniak 11:57, 13 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Zaglądam! W sprawie tego żywopłotu od drogi to może być też niska odmiana żywotnika np. Rheingold- w katalogu piszą, że nadaje się na niskie żywopłoty. Napisz co tam widzisz: liściaste czy iglaste, będzie łatwiej coś podpowiedzieć?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
margi 20:32, 13 gru 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Chciałabym coś zimozielonego i coś co nie rosnie szeroko, bo tam mam tylko 4,5m fajnie,że są odmiany niskie nawet o tym nie wiedziałam.Wcześniej myślałam ,może grab?jednak nie widziałam takiego ,żywopłotu w realu,może Ty coś podpowiesz,fajnie ,że do mnie zaglądasz,czuję w Tobie bratnią duszę,hejka
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gosiniak 10:05, 14 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Tak naprawdę to jeszcze zależy od tego co się dostanie w naszej okolicy, bo czasami można sobie zaplanować a nigdzie tego nie ma lub słabej jakości. Pisałam ci o tym na prv. Możesz mieć kilka kandydatów a na wiosnę się okaże jak pojeździsz po szkółkach. Ja mam taki katalog roślin ze związku szkółkarzy, można kupić przez internet, widziałam też w casto i ogrodniczych. Ułatwia wybór. Napisz co byś jeszcze chciała mieć w ogrodzie, chodzi mi o jakiś kącik wypoczynkowy, ławeczkę, cokolwiek miałoby się tam jeszcze znaleźć.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies