Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Imperata cylindryczna - Imperata cylindrica 'Red Baron'

Pokaż wątki Pokaż posty

Imperata cylindryczna - Imperata cylindrica 'Red Baron'

neverland 10:52, 31 mar 2018


Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 32
Już w marcu taka imperata? U mnie dopiero siano wyciełem.
gosiacz22 00:59, 02 cze 2018


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Co ile należy ją sadzić? Mam do obsadzenie 6m2 i nie wiem ile sadzonek powinnam kupić...
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Toszka 09:32, 02 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Baron i tak zasiedli tyle ile będzie chciał - co 20-30cm sadź. Zalezy jakie to sadzonki będa.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
A_gawa 16:34, 27 sie 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Roberto napisał(a)
Kupuj z pewnego źródła, bo rzekomo pojawiają się podróby, które nie wybarwiają się tak intensywnie jak oryginał. Osobiście nie wiem jak ją rozpoznać, tylko czytałem, że potrafią coś takiego wciskać klientom. Myślę, że dobrze jest kupować gdy w doniczce jest już wybarwiona i dobrze rozrośnięta. Najlepiej jest wziąć sadzonkę od kogoś znajomego, który już posiada kilkuletnie okazy w swoim ogrodzie



Serio? Podróbki? Faktycznie ktoś się z tym spotkał?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 16:37, 27 sie 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Toszka napisał(a)
Baron do szczęścia potrzebuje dużo słońca - wtedy będzie Red
Dodatkowo sporo miejsca przeznaczonego, bo rozrasta się kłączami niczym perz i tworzy łączki lub rzeczki. Lubi płytko, na 0k 10 cm przekopaną ziemię ze sporą ilością kory. Nawożony nie wybarwia się tak ładnie na czerwono, a ma tylko tendencje do zielenienia.


Czy to oznacza, że nie przepada za żyzną glebą?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
MalgosiaW 07:37, 29 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
A_gawa napisał(a)


Czy to oznacza, że nie przepada za żyzną glebą?

U mnie rośnie w glinie i chyba w gruzie, ups
Lipiec

Sierpień, tu długo leżały na niej hortensje zanim znalazłam czas by je podwiązać


Mało wymagająca, piękna, szybko się rozrasta. Miałam tylko problem kompozycją na rabacie. Nie umiem dobierać towarzystwa do koloru czerwonego
A_gawa 08:56, 29 sie 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Ja się tu nauczyłam od Danusi, że do tej trawy najładniejsze są rozchodnik o ciemnym kolorze liści, miskant Morning Light, pięknie wygląda pod bukiem i tak Ty masz- pod hortensjami. Jednak ten kolor także jest dla mnie trudny i w mo8m ogrodzie posadzę ją pod jarząbami szwedzkimi. One mają piękne szare liście. Może to się jakoś skomponuje. Na rondzie w Pszczynie widziałam ją zestawioną z kosodrzewiną i baaardzo mi się to połączenie podobało.

Moim skromnym zdaniem- pięknie ją zakomponowałaś.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Toszka 09:41, 29 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A_gawa napisał(a)


Czy to oznacza, że nie przepada za żyzną glebą?


Właśnie żyzna gleba jest wskazana. Niekoniecznie dodatkowe nawożenie.
RB chodzi...jak wyżre z gleby co mu potrzeba to idzie dalej...
Na wiosnę ścinam nisko, obsypuję mieszanką kompostu+drobna kora+obornik. I to wystarcza.
U mnie rośnie na wyniesionej rabacie pod "płaczącym" drzewkiem.
Fajnie też wygląda jako wyniesiony, ognisty akcent wśród niższych roślin.
Można go wykorzystać jako osłona/maskowanie gołych nóżek bylin...np. astrów jesiennych, rudbekii etc.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MalgosiaW 21:07, 31 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Toszka napisał(a)


Właśnie żyzna gleba jest wskazana. Niekoniecznie dodatkowe nawożenie.
RB chodzi...jak wyżre z gleby co mu potrzeba to idzie dalej...
Na wiosnę ścinam nisko, obsypuję mieszanką kompostu+drobna kora+obornik. I to wystarcza.


Oj to dobrze wiedzieć, nie chcę by poszedł dalej. Skorzystam z rady i na wiosnę dam mu troszkę nawozu Dziękuje
Karol99 10:21, 02 wrz 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A moje Red Barony się nie bardzo wybarwiaja. Rosną w miejscu myśle dostatecznie słonecznym. Jaka może być przyczyna?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies