Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Pitmedden Garden

Pokaż wątki Pokaż posty

Pitmedden Garden

AgaNet 10:52, 12 wrz 2013

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
I na koniec kilka detali z tego ogrodu







____________________
Pozdrawiam :) Agata Isle of Skye, Zamek Dunvegan i ogrody; Gardening Scotland; Ogrody przy zamku Crathes; Pitmedden Garden; Ogród różany przy Drum Castle
Debra 11:27, 12 wrz 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Agato, piękne zdjęcia, dzięki za możliwość zobaczenia kawałka Szkocji Twoimi oczami.
Widzę, że pracowicie zwiedzasz i dokumentujesz swoje szkockie wizyty.

A ogród - co za mieszanka stylów, każdy zakatek w nieco innym klimacie, mnie najbardziej podobają się te najbliższe naturalistycznym rozwiązaniom, chociaż strzyżone regularne ogrody francuskie też robia wrażenie. Dodatek aksamitek do tej klasyki budzi uśmiech.

I jeszcze takie spostrzeżenie - zwykle Szkocja w pierwszym skojarzeniu to surowość górskiego, skalistego krajobrazu, pustkowia i poszarpane brzegi zatok. A tu taka inna troche inna Szkocja
No ale to okolice Aberdeen, wschodnia część, z klimatem zbliżonym do naszego.

A tu link, jakby ktos chcial poczytac o historii ogrodu:
http://www.visitscotland.com/info/see-do/pitmedden-garden-p249841
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
AgaNet 18:49, 13 wrz 2013

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
Debra - cieszę się że i tobie coś "wpadło w oko" w tym ogrodzie
Opis Szkocji - hmmm... myslę, że bardzo trafiony ! Tylko czasem, za murami przy jakiś zamku czy domostwie można odkryć piękny, ciekawy ogród
Mieszkając na przedmieściach Aberdeen korzystam z okazji i zwiedzam bliższe i ciut dalsze okolice Nie wiem gdzie nas jeszcze rzuci los, a wspomnienia zostają na zawsze
Pozdrawiam ciepło !
____________________
Pozdrawiam :) Agata Isle of Skye, Zamek Dunvegan i ogrody; Gardening Scotland; Ogrody przy zamku Crathes; Pitmedden Garden; Ogród różany przy Drum Castle
Debra 19:41, 13 wrz 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Agato, byłam w Aberdeen kilka razy. To 'granitowe' miasto, może nieco zimne ma w sobie wiele uroku.
Dobrze robisz, korzystasz z tego co daje aktualna sytuacja, a tego co zobaczysz nikt Ci odbierze.

Na Skye nie byłam, byłam w Oban, ale z psem i podróż promem na wyspy odpadała
Mieszkalam jakiś czas pod Oban. Też jest co oglądać

Pozdrawiam
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Magda70 13:44, 27 wrz 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
AgaNet napisał(a)
niższy taras












Boższe...jak równiutko
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
AgaNet 14:20, 10 paź 2013

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
Magda - echhh... właśnie. Wszystko przycięte do milimetra niemalże !

Debra - cieszę się że tu byłaś, wiesz skąd klikam Masz rację - granitowe miasto jest hmmm... jedyne w swoim rodzaju ? Ma zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników szarego kamienia
Mi trochę tu brakuje drzew w samym mieście. Ale trzeba przyznac iż miasto bardzo dba o kolorowe donice z kwiatami, klomby i parki.
Ja niestety do Oban jeszcze nie dotarłam, ale może i tam nas kiedyś drogi zaprowadzą
____________________
Pozdrawiam :) Agata Isle of Skye, Zamek Dunvegan i ogrody; Gardening Scotland; Ogrody przy zamku Crathes; Pitmedden Garden; Ogród różany przy Drum Castle
Debra 17:44, 10 paź 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Agato, wiem skąd klikasz
Ja akurat polubiłam Aberdeen, ale głównie okolice uniwersytetów. Tam bardzo zielono i ładnie, ale samo miasto raczej rzeczywiście kamienne
Samo Oban nie jest ciekawe, chociaż słynie ze szkockiego trunku (jedna ze znanych dystylerii jest tutaj, założona pod koniec XVIII wieku) za to okolice, szczególnie wybrzeża i wyspy, górskie szlaki - no poezja
Powodzenia
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
AgaNet 18:57, 10 paź 2013

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
Debra - myślimy z moim M też o wyprawie "szlakiem whisky" więc w takim razie Oban wchodzi w grę !
Ale to dalsze plany. Może za rok ?
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam :) Agata Isle of Skye, Zamek Dunvegan i ogrody; Gardening Scotland; Ogrody przy zamku Crathes; Pitmedden Garden; Ogród różany przy Drum Castle
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies