Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » CHINY - ogrody w Shuzhou, Tong Lee, Hongzou, Szanghaj, Pekin i Shaolin

Pokaż wątki Pokaż posty

CHINY - ogrody w Shuzhou, Tong Lee, Hongzou, Szanghaj, Pekin i Shaolin

Milka 16:52, 29 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wspaniałą relacja Kasiu mnie Chiny od dawna fascynują, ciekawa kultura, choc nie wszystko się nam podoba.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
bql3 22:33, 28 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Jak dla mnie- pięknie, fascynujące ogrody oraz fotki wykonane przez Ciebie .

pozdrawiam

Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
monteverde 23:08, 28 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kasiu dopiero dzisiaj wyczaiłam Twoje zdjęcia z Chin, z tych ogrodów emanuje wielki spokój cisza jak dla mnie za mało kwiatów świetna Wenecja wschodu no i Shanghajmożna było robić zdjęcia w światyni?pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
basia3 19:42, 10 paź 2014


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
boże jak pięknie tylko tyle jestem w stanie z siebie wydusić
____________________
JEST DOBRZE :D
kasiek 19:11, 29 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
bozunia napisał(a)
Ale fajnie, że odkryłam ten wątek Dziękuję za spacer po chińskich ogrodach. Byłam kiedyś miesiąc w Chinach, od północy (Changchun) po wyspę Hainan. Co prawda wyjazd był służbowy, ale wiele zobaczyłam Niestety nie byłam w każdym z tych ogrodów, ale mam prawie taką samą fotkę Drzwi Księżyca w Świątyni Nefrytowego Buddy w Szanghaju Kiedyś pisałam pracę na temat chińskich ogrodów, więc są mi bliskie Świetna wycieczka! Byłaś o fajnej porze roku, bo ja na przełomie grudzień/styczeń... Czy można się podpiąć pod ten wątek ze swoimi zdjęciami? Nie wiem czy nie jest autorski.... Nie mam aż tylu zdjęć co Kasia, ale coś tam jest


No ja myslę ze to nie są wątki jedej osoby a wątek dotyczący jednego miejsca (państwa). Jak najbardziej mozna wątek uzupełniać
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 19:18, 29 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Za miłe słowa - dziękuje w imieniu Chińskich Ogrodów
Kamienia jest tam pełno - ale to nie przywieziony a tam powstały z zastygłej lawy wulkanicznej - tworząc ogrody dopasowywali się do warunków naturalnych. Spokój i harmonia to faktycznie najczęściej nasuwające się skojarzenia, klimat sprzyja medytacja, dlatego tak sie ciesze że tę podróż odbyliśmy bez dzieci - można było się skupić i chłonąć magnetyzm tego miejsca.
Co do kwiatów - fakt - oni nie mają ich tak wiele, za to te które kochają np lilie wodne - swiat wody jest bardzo bogaty.
Zresztą myslę że skupieniu i harmoni sprzyja spokojna i stonowana gama barw, kwiaty wprowadzają intensywne uczucia i przezycia, myślę że utrudniającwe medytacje. Stąd rekompensują je rzeżbami ogrodowymi.

W świątyni mozna było robić fotki, mnisi byli baaardzo otwarci i przyjaźnie nastawieni
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies