Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe przygody

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe przygody

iwonadm 22:51, 04 sty 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
ponawiam prośbę
proszę o pomoc w projektowaniu rabaty w poprzednim poście
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
katarzynkak 14:45, 09 sty 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Cześć Iwonko

Wpadam z rewizytą a tutaj takie cudne hortensje
Masz piekny ogródek i śliczną Pomocnicę.

Co do Twojego pytania o rabatę, to raczje nie pomogę- jestem raczkująca w tych sprawach.
Ale trzymam kciuki i będę wpadać na inspekcje

pozdrawiam serdecznie

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
monitka 20:35, 09 sty 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Wpadłam z rewizytą a tu tyle moich ulubionych roślin Zaintrygowało co nasz na rabacie na pierwszej fotce, pęcherznice? chodzi o liściaste kulki. Jak tak to jestem ciekawa jak je w ryzach utrzymujesz?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
iwonadm 21:32, 09 sty 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Katarzynkak dziękuję za wizytę, tak samo jak Ty jestem na początku naszej ogrodowiskowej przygody, też chętnie pooglądam co u Ciebie się dzieje.

Monitka cieszę się, że również mnie odwiedziłaś. Przyznam, że założyłam sobie by uważnie prześledzić Twoje rabaty, bo mam podobny układ i chętnie poczytam podpowiedzi z Twojej strony.
Jeśli chodzi o krzaczki za berberysami to rzeczywiście pęcherznice, rosną 3 rok i muszę je dość mocno ciąć kilka razy w sezonie. Sama jestem ciekawa co z tego w przyszłości będzie. Założyłam, że skoro mam na około thuje to muszę mieć dodatkowo dużo liściastych na rabatach. Powoli to zmieniam, dosadzam trochę iglastych, by na rabatach zimą myło trochę weselej.

Bukszpany wędrują ze mną już od 6 lat (wcześniej miałam mieszkanie z ogródkiem) i nie mogłam się z nimi rozstać
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
iwonadm 19:16, 14 sty 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
witam
dziś ambitnie chcę posadzić kobeę kupiłam białą i fioletową
mam nadzieję, że wzejdzie, bo czytałam, że dość ciężko wschodzi
już nie mogę się doczekać wiosny

mnóstwo czasu spędzam na podglądanie na forum inspiracji, rozrysowałam już rabatę i wstępnie mam listę roślin spróbuję ją zeskanować plan

w między czasie wspominam letnie rabaty i już wiem, że muszę nad nimi też popracować




____________________
Iwona ogrodowe-przygody
ewsyg 22:25, 17 sty 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Witaj Iwonko. Mam do Ciebie pytanie? Czy Ty mieszkasz w Pobiedziskach koło Poznania ?. Miałam tam kiedyś rodzinę.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
AniaDS 11:35, 18 sty 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Witaj Iwonko, w projektowaniu Ci nie pomogę, bo jestem noga w tym zakresie , sama męczę się ze swoim ogrodem i wciąż nie mogę uzyskać jakiegokolwiek zadowalającego efektu , ale za to powiem Ci, że te rabatki, które już masz są świetne, harmonijne i eleganckie, takie jak lubię .
Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
iwonadm 16:11, 19 sty 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
witam
Ewasyg tak mieszkam w Pobiedziskach od 3 lat. Dziękuję za odwiedziny.

Aniads dziękuję, że do mnie weszłaś po obejrzeniu Twojego wątku i Twojego forum
mam już listę must have
pastella
history
heidie klum
chloe res.
clair res.
first lady w tej po prostu jestem zakochana
gartentraume
helena res.
mariateresa
Aspirin
i Bonica
na razie zacznę od tych
już nie mogę się doczekać wiosny
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
ewsyg 17:20, 19 sty 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Iwonko pytasz mnie o jeżówki milkshake i coconut . Milkshake kupiłam w tamtym roku i jeszcze u mnie nie kwitła, widziałam ją jest koloru jasnego kremu, ładna. To ta sama grupa co Marmolade, więc się ładnie i szybko rozrasta. One maja jedną wadę, dość wiotkie łodyżki, słabo trzymają te pełne główki. Ale to chyba nie problem, można je podwiązać Tak będą wyglądały duże łany. Na zdjęciu jest Hot Papaja, ale to ta sama grupa jeżówek. Wklejam a jak chcesz to usunę zdjęcia



Pokażę Ci moją marmoladę. To była mała pojedyncza sadzonka , na tym zdjęciu tak wyglądała w kolejnym roku wegetacji, rozkwitła mnóstwem kwiatów.



Polecam jeżówki, to wdzięczne byliny, bezproblemowe i długo kwitną. Jak zaczną w czerwcu to kwitną do samych mrozów. Lubią ziemię żyzną , próchnicza, lekko wilgotną. Ja moje zasilam suchym obornikiem. Dam Ci link na dobrego sprzedawcę, ja tam kupowałam. mają ładne sadzonki, duży wybór i dbają o klienta.

http://www.sklep.bylinowyraj.pl/

Jeżówki coconut nie znam i nie widziałam na żywo

Jak masz jeszcze jakieś pytania to służę pomocą


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
iwonadm 17:46, 19 sty 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
dziękuję za szybką i bardzo obszerną odpowiedź
właśnie znalazłam ten e-sklep w Twoim wątku
już mam włożonych kilka sztuk w koszyku muszę tylko doczytać kiedy wysyłają
w ogródku mam tylko 1 jeżówkę taką tradycyjną
u mnie w okolicy są mało dostępne a jak już to cena jest dość wysoka
dlatego chyba zaryzykuję w tym esklepie jakie masz doświadczenie z wysyłką?



____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies