Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 10.01.2014 - zaczynam przygodę z ROD

Pokaż wątki Pokaż posty

10.01.2014 - zaczynam przygodę z ROD

wisniowysad 12:32, 23 mar 2014

Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 18
22 marzec :


przygotowany warzywniaczek, i częściowo zasiany wczoraj, mam nadzieje że coś urośnie, bo dzisiaj pada i jest zimno

warzywniaczek:

rabata przed warzywniaczkiem:
posadziłam już kilka dalii, wiem że za wcześnie, ale trzymam za nie kciuki

maliniaczek z tyłu działki i dwie porzeczki które już tu były :

prawa strona od altanki, nic jeszcze nie jest tu zrobione

lewa strona od altanki:
____________________
wisniowysad 17:21, 23 mar 2014

Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 18
Mam jedno pytanko, dołączam zdjęcia, czy w zaznaczonym na zdjęciu miejscu mogę posadzić borówki amerykańskie, wiem że muszę odpowiednio przygotować podłoże i zakwasić ziemię, miejsce jest w pełnym słońcu, pomiędzu czereśnią a bzem, miejsca jest ponad 3 metry szerokości. Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.
____________________
Magdalenka 18:21, 23 mar 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Super, już "brudna" robota za Wami. Teraz niech ładnie wszystko rośnie
Moja rada: wykop te dalie i wsadź je do doniczek z ziemią. Przede wszystkim schowaj je w bezpieczne miejsce- gdzie nie będzie zagrożenia mrozu.
Ja swoje w ub. roku wsadziłam w lutym/marcu do doniczek, trochę je podpędziłam w garażu ( w ciepłe dni hartowałam na dworze) i po 15 maja wsadziłam do gruntu. To ładne roślinki, ja bym nie ryzykowała.
Pozdrawiam
____________________
Magda Na Francuskiej
wisniowysad 09:13, 25 mar 2014

Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 18
Dziękuję bardzo za radę co do dalii, ale już nie będę kombinować, może będę mieć szczęście. Zmyliła mnie kobieta od której kupiłam te kwiaty, bo powiedziała że ona swoje już posadziła, a znam ją i wiem że całe życie uprawia działkę i to nie jedną bo handluje na targu roślinami i zaufałam jej, że jak ona taka doświadczona już wkopała dalie, to ja też tak zrobiłam.

Czy ktoś doradzi co z tymi borówkami?

____________________
wisniowysad 12:40, 31 mar 2014

Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 18
Witam.
Borówki już posadzone, poradziłam się Pana który nam je sprzedawał.
W ten wekend też duuuużo pracowaliśmy na działeczce.
Ech, nie będę pisać sama ze sobą. Uciekam.
____________________
Magdalenka 15:23, 31 mar 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
A co ciekawego zrobiliście w ten weekend?
Ja ostatnio też działam, nawet natrzaskałam zdjęcia, ale jakoś weny nie mam i pisać nic mi się nie chce. Wolę szybko przelecieć po innych ogródkach, a później znowu do grzebania w ziemi.
Pozdrawiam słonecznie. U mnie prawdziwa Wiosna, a jak u Was?
____________________
Magda Na Francuskiej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies