Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Kokesz 11:23, 07 wrz 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6669
deszczowymaj napisał(a)


krwawnica..piękna jest ..ale sieje się okropnie..



Hmmm, mam krwawnicę Robert już trzeci sezon i nic mi się nie wysiało...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Katkak 11:26, 07 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kokesz napisał(a)


Hmmm, mam krwawnicę Robert już trzeci sezon i nic mi się nie wysiało...

A ja mam taką dziką, z łąki. Ciekawa jestem czy się wysieje.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
deszczowymaj 13:56, 07 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Kokesz napisał(a)


Hmmm, mam krwawnicę Robert już trzeci sezon i nic mi się nie wysiało...


hmm noo u mnie plaga siewek mam jeszcze pospolitą i ta także sieje się na potęgę ..
Qurczę teraz tak myślę,że może ta moja Robert to wcale nie ona..skoro niby nie powinna się wysiewać ..

Ale na tą odmianę wygląda..dość niska,zwarta,kwitnie piękną żarówą różową
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sylwia_slomc... 23:26, 07 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81590
Też mam łąkową i liczę na siewki by w łąkę przenieść
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 23:40, 07 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardener27 napisał(a)



Dalie w gruncie już mnie przerosły. Mam mieszane odczucia co do ich wiosennego pędzenia.








Ja tu tylko na sekundę zakukałam i tyle cudności na raz.
tak liliokształtne są super ale oczywiście rożniaste pokupiłam nie ma u mnie konsekwencji w kwiestii tulipanów

siewki ciemierników zimowałam na zewnątrz najwyżej przykryj liśćmi

o co chodzi z tymi daliami - zaciekawiło mnie - możemy poczekać do zimy z tymi analizami bo chyba teraz goracy czas w ogrodzie się zrobił

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardener27 00:16, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Kokesz napisał(a)
Cześć Nocny Marku
Piękny ogród, jak dla mnie bardziej letni niż jesiennyno może późno letni
Zakupy fajne poczyniłeś, z krwawnicy będziesz zadowolony, mam ją, pięknie i długo kwitnie
Rubrum przepiękne u mnie budzi ogromne zainteresowanie, postaram się ją w tym roku przezimować w lodówce zobaczymy czy się uda
Dalie karłowe śliczne czy to seria Gallery?
Wczoraj mnie pokusiło i kupiłam 6 dorodnych sadzonek z tej serii, dziś będę je upychać w ogródku

Pozdrawiam i dobrej nocki życzę

Ps

Na tulipany liliokształtne zachorowałam w ubiegłym roku, w tym staram się nie patrzeć w kierunku cebul choć pokusiły mnie Purple dream
U Ciebie też je widzę
I jak patrzę na Twoje Virichic, to chyba też padną moim łupem


Witaj Reniu, znowu w nocy piszę, dziękuję za komplementy

Ze mnie taki człowiek który zawsze myśli do przodu. Mamy koniec lata a ja już wiem co będę sadził do donic wiosną. Nawet już dekoracje przed dom na Boże Narodzenie pierwsze kupiłem

Sobota u mnie porządkowa, ogarnąłem domek ogrodnika i jego zaplecze. Muszę robić powoli miejsce na to co będzie chowane przed zimą. Pierwsze zapewne będą drewniane meble jak pogoda się załamie a potem cała reszta, rośliny, donice, dodatki.

Krwawnicę Robert mam od 4 lat i jestem z niej bardzo zadowolony, dlatego się zdecydowałem na kolejne sadzonki.

Z Rubrum zebrałem nasiona, spróbuję wczesną wiosną wysiać na parapecie, ciekaw jestem co z tego wyjdzie ?
Mam nadzieję że w tym roku zdążę schować donice do garażu z Rubrum. W tamtym sezonie zostały w domku ogrodnika i nie przetrwały zimy.

Owszem, w pojemnikach mam posadzone dalie karłowe. Ta różowa piękność o ciemnych liściach to Gallery La Tour. Jesienią wykopię i przechowam w piwniczce z innymi daliami.



Powiem Ci że na samym początku tulipany liliokształtne mi się nie podobały ale po tej wiośnie zmieniłem zdanie, chcę mieć ich więcej, w sumie to nie planuję żadnych innych w donicach.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 00:32, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
AsiaK_Z napisał(a)
Ta biała kartka..... ciekawe jak długo


Pewnie jeszcze długo bo nie ma czasu ani pomysłu co dalej. Miejsce starego żywopłotu przy drodze zajęły świerki które były dekoracją w donicach zimą. Jak Ci już wcześniej pisałem trzy przyjęły się a czwarta walczy o życie. Póki co koszę tylko trawkę a ta rośnie jak szalona, planów żadnych nie posiadam.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 00:50, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
deszczowymaj napisał(a)
Przemku co masz zamiar namalować na tej pustej kartce?

Zakupy bardzoo ciekawe zazdraszczam u mnie ostatnio jakiś dziwny brak kasy zapanował ..nic nie kupuje ..a nie sorry,kupiłam ..była okazja to sem wzięłam jedną Polar Bear i na tym koniec..cała kasa idzie na dzieciaki,szkoła,itp masakra jakaś

krwawnica..piękna jest ..ale sieje się okropnie..

Rubrum zjawiskowa,śliczne ma te puszyste ogonki

A poza tym Przemku to, Twój ogród zachwyca nieustannie ♥


Ten kadr to melodia przyszłości, część sadu przylegającego do drogi, być może kiedyś powstanie tam jakaś rabata ale kto tam wie

Ja całe lato praktycznie nic nie kupowałem do ogrodu wiec teraz nadrabiam zaległości Z Miśków będziesz zadowolona a jeszcze jak promocyjna cena to nic tylko brać. Moje tak się prezentowały pod koniec sierpnia.



Rubrum z bliska ciekawie wygląda. Jedne kwiatostany już przekwitły inne zaś dopiero będą kwitnąć.



Pozdrawiam

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 01:00, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Kokesz napisał(a)


Hmmm, mam krwawnicę Robert już trzeci sezon i nic mi się nie wysiało...

U mnie podobnie, nie zauważyłem żadnych siewek.

Katkak napisał(a)

A ja mam taką dziką, z łąki. Ciekawa jestem czy się wysieje.

Podobno na potęgę, będziesz mieć las krwawnic

deszczowymaj napisał(a)


hmm noo u mnie plaga siewek mam jeszcze pospolitą i ta także sieje się na potęgę ..
Qurczę teraz tak myślę,że może ta moja Robert to wcale nie ona..skoro niby nie powinna się wysiewać ..

Ale na tą odmianę wygląda..dość niska,zwarta,kwitnie piękną żarówą różową


Mam u siebie parę sadzonek krwawnicy Robert ale nigdy nie zauważyłem siewek. U mnie dość mocno rabaty są pielone wiec może nie dałem im nawet szansy, nie wiem ?



sylwia_slomczewska napisał(a)
Też mam łąkową i liczę na siewki by w łąkę przenieść

W łące będą wyglądać zjawiskowo, trzymam kciuki za operację przeszczep.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 01:29, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
mira napisał(a)


Ja tu tylko na sekundę zakukałam i tyle cudności na raz.
tak liliokształtne są super ale oczywiście rożniaste pokupiłam nie ma u mnie konsekwencji w kwiestii tulipanów

siewki ciemierników zimowałam na zewnątrz najwyżej przykryj liśćmi

o co chodzi z tymi daliami - zaciekawiło mnie - możemy poczekać do zimy z tymi analizami bo chyba teraz goracy czas w ogrodzie się zrobił

pozdrawiam


Mireczko zaległości mi się zrobiły w prowadzeniu wątku, wczoraj wrzuciłem wszystko co miałem i się trochę tego uzbierało.

Ja w tym sezonie miałem różne mixy tulipanów w donicach a że one blisko siebie stały to nie wyglądało to dobrze. W następnym roku będę się trzymał jednej odmiany ale w wielu wariantach kolorystycznych. Taki jest plan ale jak wypatrzę jakąś promocje w grudniu to różnie może być

Siewek ciemierników jest sporo jeszcze na rabatach, te w doniczkach chce schować by im liście zimą nie ucierpiały bardzo.

Z tymi daliami pędzonymi wiosną jest tak, że owszem wcześnie kwitną bo już pod koniec maja ale i też szybko się starzeją. Obecnie są bardzo wysokie ok. 180 cm, podatne na złamania pomimo podpór. Boję się że jak przyjdzie jesienna psota nie będzie co z nich zbierać.

Mały przegląd dobrodziejstwa dla Ciebie.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies