Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 16:38, 11 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa777 napisał(a)


W ubiegłym roku już postanowiłam zainteresować się daliami, żeby traktować je jak jednoroczne. Uwierzysz, że u nas nie ma tak ładnych odmian? Bardzo z tym ciężko w stacjonarnych sklepach, a nie będę zamawiać przez internet sezonowych roślin.

Te donice też masz prześliczne. To druga moja bolączka. U nas nie ma sklepów z dekoracjami ogrodniczymi. Byłam na południu Polski i widziałam Wasze sklepy ogrodnicze. Nasze są daleko w tyle.


Ewo bardzo duży wybór dalii jest wczesną wiosną w marketach, większość moich kłączy pochodzi np. z OBI. Rarytasów może tam jakiś nie ma ale zawsze można coś ciekawego upolować.

Na targi/bazarki nie jeździsz ? Ja mam w okolicy taki gdzie zjeżdżają się handlarze, takie mydło i powidło ale parę stoisk z roślinami jest. Te moje karłowe dalie kupowałem właśnie tam, co najlepsze od pana co w obecnej edycji Rolnika szuka żony

Mam takie szczęście że w mojej szkółce gdzie robię zakupy właścicielka prowadzi dział z ciekawymi dodatkami do ogrodu i domu. Perełki można tam znaleźć, nie zawsze dla mnie ale oczy można nacieszyć.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:45, 11 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
BasiaLT napisał(a)

U nas jest dokładnie to samo. Niby są jakieś szkółki ale jak cos jest fajnego to od razu cena masakrycznie wysoka. Całą wiosnę szukałam rozplenicy Rubrum i nigdzie nie dostałam. A to przecież żaden rarytas.


Niestety Basiu tak to już jest, jak coś ładne i nietuzinkowe to swoją cenę ma. Polecam aukcje internetowe, ciekawe przedmioty można nabyć w rozsądnej cenie.

U nas też był problem z dostępnością Rubrum, udało mi się kupić w jednym sklepie, sadzonki rozeszły się jak świeże bułeczki.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:02, 11 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
sylwia_slomczewska napisał(a)
Przemo dynie podobno jadalne wszystkie tylko w tych ozdobnych nie ma miąższu do jedzenia, one głównie ze skóry i pestek sąobrazki cudne zapodajesz


Dobrze Sylwia piszesz, te małe, ozdobne prawie wcale nie mają miąższu. Najwięcej można wykorzystać do konsumpcji w dyniach piżmowych, u nich gniazdo nasienne jest symboliczne.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:11, 11 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Magleska napisał(a)
Przemek ....Jak zawsze pięknie u Ciebie z przyjemnością obrazki obejrzałam
masz idealnie


Dziękuję Madziu

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:20, 11 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa777 napisał(a)
Musiałam dziś jeszcze wrócić do Twoich zdjęć. Przepiękne masz ozdoby jesienne, zwłaszcza te dynie i chryzantemki Ogrodem warzywnym jestem nieustannie zachwycona. Za każdym razem i o każdej porze robi na mnie wielkie wrażenie. Bardzo jestem ciekawa, co namalujesz na tej czystej karcie. Nie wierzą, że długo będziesz z tym zwlekał


Ewo, nie mam jeszcze planów na nową część. Obecnie rosną tam jedynie świerki z którymi coś musiałem zrobić bo przeżyły zimę na zewnątrz w donicach czego się nie spodziewałem. Być może przez zimę urodzi się jakiś plan, czas pokaże ...



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:27, 11 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81723
Widzę, że masz teraz dużo różnych miejsc do posiedzenia, masz czas przysiąść na nich?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardener27 17:30, 11 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Dominika11 napisał(a)
O jacie Twój ogród jak zawsze zachwyca

przepiekne masz ozdobiony ogród - bosko to wyglada

a jesień w ogrodzie bezcenna

po prostu cudowności - poza tym przepieknie robisz zdjęcia i uchwycasz wszystko, bardzo mi sie podoba , ale w takim ogrodzie to tylko proforma - wszystko zachwyca


W ramach podziękowania za tyle dobroci jesienne bratki dla Ciebie ...

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:41, 11 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę, że masz teraz dużo różnych miejsc do posiedzenia, masz czas przysiąść na nich?


Sylwia rzadko siedzę na tych ławkach, raczej je kolekcjonuję. Stoły służą do wyeksponowania doniczek z sezonowymi roślinami. Najczęściej zdarza mi się latem wyciągnąć na leżakach.





____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:14, 11 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agania napisał(a)
Jak Ty to robisz, że Twój ogród zawsze pełen słońca, można czerpać wiele energii patrząc na energetyczne zdjęcia
Ogród piękny w całokształcie, w donicach i jak zawsze niezwykle kolorowo
Warzywnik aż kipi od wszelkiego dobra

Twój ogród to beststeller w swojej klasie

Pozdrawiam Przemku


Agatko staram się zawsze robić zdjęcia przed zachodem słońca, zabawa światłem i cieniem. Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat by uchwycić chwile a te jak wiadomo są ulotne, obrazy zostają w pamięci lecz na krótko. Lubię robić zdjęcia ale brakuje mi dobrego sprzętu i wykształcenia w tym kierunku więc pstrykam amatorsko.

Dziękuję za piękne słowa. Flirt liści na murawie ...

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Magleska 19:58, 11 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
Jesień u Ciebie jakaś piękniejsza .....zdjęcia jak zawsze z przyjemnością obejrzałam .....

u mnie szaro ,buro i ponuro , chociaż na jutro obiecują ładną pogodę przydałoby mi się kilka dni ciepła ,żeby porządki w ogrodzie zrobic i coś na nowej części podziałać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies