Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 19:21, 21 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Gardenarium napisał(a)
Ja bym radziła pozostawić warzywa w swoim wątku a dodatkowo wklejać posty także tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1390-ogrod-warzywny-warzywnik-kolezenskie-porady

No chyba że się "uprzesz" na drugi wątek to ok

Mamy taki dział

http://www.ogrodowisko.pl/forum/50-ekologiczna-uprawa-ogrodu


Droga Danusiu wielką sprawiasz mi radość swoją obecnością w moim ogrodzie i jestem niezmiernie wdzięczny za rady Pełna ma głowa pomysłów lecz musze ogarnąć tę burzę mózgu i wkrótce coś z tego się narodzi
Pozdrawiam i życzę udanego wieczoru!
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:30, 21 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Alisonek napisał(a)
Wieeelk ten Twój warzywnik, a jaki zadbany...no no no chwal się tak dalej

Tegoroczny warzywnik będzie miał dużo większą powierzchnię Warzywa będą podzielone tematycznie nie tylko pod względem dobrego sąsiedztwa lecz też spójnego wyglądu Mam zamiar poszczególne poletka oddzielić pasmami trawników tak aby do każdego warzywa można było swobodnie dojść i pielęgnować je Jak znajdę chwilę czasu postaram się zaprezentować plan projektu i dobór roślinności Pozdrawiam!
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:39, 21 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Łukaszu Dziękuję za słowa podziwu Postaram się w miarę możliwości pisać i wklejać ciekawostki Pozdrawiam!
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Alisonek 19:40, 21 sty 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Gardener27 napisał(a)

Tegoroczny warzywnik będzie miał dużo większą powierzchnię Warzywa będą podzielone tematycznie nie tylko pod względem dobrego sąsiedztwa lecz też spójnego wyglądu Mam zamiar poszczególne poletka oddzielić pasmami trawników tak aby do każdego warzywa można było swobodnie dojść i pielęgnować je Jak znajdę chwilę czasu postaram się zaprezentować plan projektu i dobór roślinności Pozdrawiam!

Zaciekawiłeś mnie tym pomysłem.
a co do warzyw, to masz wszystko czy tylko kilka roślin ale wtedy już duże ilości???
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Gardener27 19:46, 21 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
AlicjoTo na pewno nie będą duże ilości jednej odmiany lecz różnorodność wielu gatunków Chodzi mi o szeroki wachlarz faktur smaków i wyglądu Dla mnie to zabawa, przyjemność i po części praca ale jak to mówi Pascal ,,ja to kocham,,
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Alisonek 10:23, 22 sty 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Sorki że tak Ciebie wypytuję ale to po prostu ciekawość. Tym bardziej że sporo osób z forum na wątku o warzywach pisało że np. już nie bawią się w rośliny kapustne itd.
Bo my tak samo jak Ty mamy sporo różnych warzywek i raczej większość się udaje
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Pszczelarnia 16:05, 22 sty 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenerze, to jak ekologiczny , to lepiej matę z truskawek zdjąć. I dać coś innego. Ja miałam słomę orkiszową. Trzymała się świetnie i od wiosny do jesieni ani razu nie plewiłam.
Areały upraw wśród zbóż! Podoba mi się.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardener27 16:11, 22 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Alicjo Powiem Ci że nie wyobrażam sobie ogrodu bez warzyw Uwielbiam wiosną zrywać pierwsze liście sałaty na kanapki, wyrywać rzodkiewkę i chrupać między grządkami itp. Domowa kuchnia połączona jest z ogrodem Wystarczy tylko wejść do warzywnika i masz wszystko czego zapragniesz na śniadanie obiad i kolacje Taki mały prywatny supermarket z jarzynkami Rozumiem że ktoś nie ma miejsca na warzywa ale one można uprawiać nawet na parapecie w bloku w skrzynkach, doniczkach Dla chcącego nic trudnego!
Osobiście nie zniechęcają mnie porażki że coś mi się nie uda że np. kapustę wcina mi bielinek i jak przyjdzie co do czego to więcej korzyści miał on niż ja Wręcz przeciwnie motywuje mnie to do kombinowania co by tu zrobić by było lepiej Niektóre warzywa lepiej u mnie rosną niektóre gorzej ale nie rezygnuję z nich bo to mnie bardzo cieszy co robię
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Pszczelarnia 16:13, 22 sty 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kapustne można nakryć siatkami z gęstym oczkiem, takie tunele - ja jeszcze nie próbowałam. Jak mi gąsienice wcięły wszystko - opadłam z sił i ten stan trwa do dziś w zakresie uprawiania kapustnych.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardener27 16:20, 22 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witaj Ewo! Niestety słoma jak inne ściółki u mnie się nie sprawdzają gdyż hulają u mnie straszne wiatry i wszystko porywa do sąsiada Nawet kora sosnowa się nie sprawdza między kwiatami bo wszystko jest w trawnikach Taki mały kompromis
Co do kapustnych to widziałem te siatki będące ochroną przeciwlotniczą ale nie wiem w jakim stopniy są skuteczne
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies