Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

asica 16:50, 22 sty 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Gardener27 napisał(a)

Tegoroczny warzywnik będzie miał dużo większą powierzchnię Warzywa będą podzielone tematycznie nie tylko pod względem dobrego sąsiedztwa lecz też spójnego wyglądu Mam zamiar poszczególne poletka oddzielić pasmami trawników tak aby do każdego warzywa można było swobodnie dojść i pielęgnować je

Ja podzieliłam warzywniak na poletka właśnie ścieżkami z trawnika, zainspirowanymi oczywiście na ogrodowisku. Jest teraz nie tylko piękniejszy, ale łatwiejszy w pielęgnacji i przyjemniejszy w użytkowaniu.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gardener27 16:56, 22 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Donicowe kompozycje z roślin jednorocznych
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:59, 22 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
asica napisał(a)

Ja podzieliłam warzywniak na poletka właśnie ścieżkami z trawnika, zainspirowanymi oczywiście na ogrodowisku. Jest teraz nie tylko piękniejszy, ale łatwiejszy w pielęgnacji i przyjemniejszy w użytkowaniu.


To bardzo dobry i wygodny sposób na uprawę warzyw i do tego jak są pięknie wyeksponowane
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:30, 22 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
W listopadzie w skrzyniach rozgościły się się chryzantemy a późną jesienią posadziłem w nich 400 cebul tulipanów więc mam nadzieje że będzie na czym zawiesić oko na wiosnę
Tutaj dwie siostry datury
Przed domem
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:39, 23 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Witajcie kochani!

Po mino zimowej aury za oknem dzisiaj udało mi się zdobyć piękne sadzonki Primula Belarina Cream http://cdn.c.photoshelter.com/img-get/I00005eO7kxNd4M4/s/750/750/G015002.jpg Są to pierwiosnki o pełnych białych kwiatach usadowionych nisko w liściowych rozetach

Oto parę zdjęć z sadzenia


Kultury in vitro




Rośliny po wyjęciu z pożywki




Pojedynczy egzemplarz z rozbudowanym systemem korzeniowym




Paleta z posadzonymi prymulami


Myślę że w połowie marca będą już pięknie kwitnąć





____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Alisonek 20:44, 23 sty 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Gardener27 napisał(a)
W listopadzie w skrzyniach rozgościły się się chryzantemy a późną jesienią posadziłem w nich 400 cebul tulipanów więc mam nadzieje że będzie na czym zawiesić oko na wiosnę
Tutaj dwie siostry datury
Przed domem

Jakie przecudne kompozycje
Twój dom i ogród od razu muszą się rzucać ludziom w oczy. Pewnie niejedna sąsiadka zazdrości Ci kwiatów
A prymulki będą na pewno śliczne i wstawisz swoje zdjęcia jak zaczną kwitnąć
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Gardener27 21:05, 23 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Alicjo Bardzo się cieszę że wpadasz do mnie często W tamtym roku miałem bardzo przyjemne zdarzenie Podczas koszenia trawników zagadała do mnie daleka sąsiadka z prośbo czy była by możliwość obejrzenia ogrodu bo za każdym razem gdy przechodzi nie może oczu oderwać Oczywiście się zgodziłem Bardzo fajna wizyta która mobilizuje do dalszej pracy
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
elzbieta_g 21:12, 23 sty 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Gardener27 napisał(a)
Donicowe kompozycje z roślin jednorocznych
[/img]

uwielbiam begonie, są bezproblemowe jednoroczne wymagają troszkę poświęcenia ale są piękne
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Gardener27 21:20, 23 sty 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
elzbieta_g napisał(a)

uwielbiam begonie, są bezproblemowe jednoroczne wymagają troszkę poświęcenia ale są piękne

Zgadzam się z Tobą Elu Te kwiaty cieszą mnie swym pięknem od połowy maja do pierwszych przymrozków Praktycznie wymagają tylko podlewania są wręcz samoobsługowe W skrzyniach tych testowałem różne kwiaty pelargonie, bluszcze, żeniszk,i aksamitki itp. ale one są na pierwszym miejscu
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Alisonek 21:51, 23 sty 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Masz ładny ogród, fajnie piszesz i chce się do Ciebie wracać, więc wracam i pozdrawiam wieczornie
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies