Gdzie jesteś » Forum » Wymienię » Byliny na byliny i trawy ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Byliny na byliny i trawy ;)

margaretka3 12:57, 10 lip 2014


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Cześć, Juziu!
Mogłabym się podzielić orlikami, firletką, jeżówkami (są jeszcze małe, bo wszystkie te bylinki wysiewałam wiosną z nasion - dopiero zaczynam robić ogród) oraz pomarańczowym kuklikiem. I nasionka kosmosów we wrześniu też by się znalazły, nasionka liatry kłosowej różowej. I jeszcze mam białą odętkę wirginijską. Pomyślę, co jeszcze mam w interesujących Cię kolorach.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Juzia 15:21, 10 lip 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Odętkę już mam, kuklika mam, jeżówki już mam, firletkę mam, orliki też...a i liatrę mam
ale...

orliki bym jeszcze przyjęła fioletowe i białe jak masz, jeżówki czerwone, białe lub limonkowe i różowe ale jakieś niskie odmiany, kosmosy nasiona....mogłabym wziąć i różową liatrę też.

Pisz co by Cię interesowało ode mnie.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
margaretka3 10:21, 11 lip 2014


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
No proszę, to ty już wszystko masz Orliki wysiewałam fioletowe, różowe i białe pełne. W tym roku zakwitła mi tylko jedna sadzonka zdobyta w tamtym roku, kwiat był ciemnofioletowy, mogę Ci ją dać. Jeżówki nie kwitły jeszcze, wysiewałam różne kolory, mam pomieszane, bo nie ogarnęłam całości z podpisywaniem, za dużo rosady robiłam. Nasiona kosmosów i liatrę rezerwuję

No to jeszcze coś zaproponuję: mam szałwię łąkową, powabną też (nasionka będą w jesieni), werbenę, tawułkę jasnoróżową, sadzonki ketmii.
I jeszcze mam takie małe cudo, nie wiem co to: listki podobne do szałwi, ale srebrne, a kwitnie pięknie już z miesiąc na fioletowo. Nie za duże to, ze skalniaka kuzynki porwałam.

Od Ciebie, Juziu, to ja bym pewno chciała żurawki i trawki. Przeglądam Twój wątek, coś znajdę dla siebie
Wyjeżdżam w poniedziałek na dwa tygodnie nad morze jako wychowawca kolonijny, mam teraz sporo rzeczy do domknięcia, jak wrócę, będziemy się dogadywać w szczegółach, ok?
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Juzia 11:06, 11 lip 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Ok! Daj znać jak wrócisz
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies