Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Gentiana - goryczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Gentiana - goryczka

monteverde 00:17, 27 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
goryczka letnia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Toszka 00:23, 27 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Czytałam na stronie austriackiego kolekcjonera i pasjonaty, że bardzo źle znoszą przeprowadzki i wszelkie ingerencje w okolicach systemu korzeniowego, nawet pielenie... Trzymam kciuki, że dziewczyna zbierze się w sobie i z wiosną odbije ze zdwojona siłą
Prawdopodobnie też znalazłam odpowiedź czemu mi jedna już drugi rok strajkuje z kwitnieniem pomimo przyrostu kępy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
monteverde 00:40, 27 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Toszka napisał(a)
Czytałam na stronie austriackiego kolekcjonera i pasjonaty, że bardzo źle znoszą przeprowadzki i wszelkie ingerencje w okolicach systemu korzeniowego, nawet pielenie... Trzymam kciuki, że dziewczyna zbierze się w sobie i z wiosną odbije ze zdwojona siłą
Prawdopodobnie też znalazłam odpowiedź czemu mi jedna już drugi rok strajkuje z kwitnieniem pomimo przyrostu kępy.

lubią skorupki od jajek pokruszone i mączkę kostnąmoże i dlatego moje niziutkiej niebieskiej nie widziałam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Toszka 23:48, 27 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli ta druga twoja niebieska to sino-ornata to potrzebuje lekko kwasnej gleby... sprawdź ph...
Moja strajkująca, to lubiąca zasadę (i to co napisałaś) ale wiem, że zaniedbałam ja z wilgotnością - w upały ona lubi chłód, czyli optymalnie 20 stopni. W upalne, słoneczne dni mus goryczki cieniować i nawilżać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
monteverde 00:03, 28 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Toszka napisał(a)
Jeśli ta druga twoja niebieska to sino-ornata to potrzebuje lekko kwasnej gleby... sprawdź ph...
Moja strajkująca, to lubiąca zasadę (i to co napisałaś) ale wiem, że zaniedbałam ja z wilgotnością - w upały ona lubi chłód, czyli optymalnie 20 stopni. W upalne, słoneczne dni mus goryczki cieniować i nawilżać.

Nie ladnie się rozrasta, tylko po przesadzeniu nie kwitla jeszcze, to goryczka Klusjusza, goryczka lubi wysypywać nasiona i trzeba te miejsce przykryć ciemną folią bo wschody następują w ciemnościja to zaniedbałam no i też nie chciałam w czerwcu jej ruszać, żeby się wzmocniłaaha i warto je nawozić żelazem
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
17:14, 19 cze 2016
Odświeżę temat, na razie takie kwitną


Toszka 23:21, 22 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
moje w tym roku zbuntowały się i nie kwitną przyrasta masa zielona i pewnie odchorowuje zeszłoroczną suszę...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 00:17, 15 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
lepiej późno niż wcale postanowiła zakwitnąć w lipcu
goryczka Klusjusza ( Gentiana clusii)

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies