Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pusto....ale kiedyś będzie pięknie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pusto....ale kiedyś będzie pięknie

Loosiuu 21:39, 14 wrz 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Zacznij od szkieletu. Wybiersz rośliny na tło ogrodu. Posadź drzewa, jeśli chcesz jakieś mieć. Pomyśl o roślinach rosnących bardzo wolni i te też zaplanuj. Dobrze, że masz projekt. To Ci ułatwi zadanie. Zawsze da się znaleźć kilka ważniejszych rośłin, które koniecznie chcemy posadzić. Pomyśl gdzie lub sprawdź na projekcie i je posadź. Zrób też żywopłoty lub jakąś inną osłonę. Dopiero jak to zrobisz myśl o wypełnianiu rabat. Nie kupuj roślin, których nie masz zamiaru kupić. Na pewno je jeszcze nie raz spotkasz. Na razie zajmij się szkieletem. Później wypełniacze
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
bartek_luberda 22:41, 14 wrz 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Również wpadłam się przywitać
____________________
Ogródeczek
waldek727 03:51, 15 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Anus9 napisał(a)
Jeszcze raz dziękuję za miłe powitania. Jak widzicie jestem na samym początku, stąd moje pytanie czy znacie i polecacie jakieś szkółki z dolnośląskiego, najlepiej z okolic Świdnicy i Wałbrzycha.


Witaj Aniu.
Widzę, że wsiadłaś do pociągu z napisem ,,Ogrodowisko".
Popieram słowa Moniki i życzę Ci długiej i przyjemnej podróży razem z nami.
Myślę, nie wiem czy dobrze, ale myślę, że zamiast szukać już szkółek z roślinami, może lepiej by było pierwej znaleźć gdzieś niedaleko jakąś stadninę koni.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
AgaeM 14:51, 19 wrz 2014


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Anus9 napisał(a)
Chyba muszę poćwiczyć wstawianie zdjęć bo mi uciekają, podpisu też jeszcze nie umiem ustawić, poprawie się
Co do pola to nie całe moje ale jego część, tylko 15 arów

Heej! Fajny kształ działki. Niby trudny do projekowania, ale jednak nie, np jakieś poziome linie, przegrody na kawałku....
____________________
szałwie czy lawendy
AgaeM 14:53, 19 wrz 2014


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
waldek727 napisał(a)


Witaj Aniu.
Widzę, że wsiadłaś do pociągu z napisem ,,Ogrodowisko".
Popieram słowa Moniki i życzę Ci długiej i przyjemnej podróży razem z nami.
Myślę, nie wiem czy dobrze, ale myślę, że zamiast szukać już szkółek z roślinami, może lepiej by było pierwej znaleźć gdzieś niedaleko jakąś stadninę koni.
Pozdrawiam.


)))) co prawda to prawda ) Dyplomatycznie powiediane ) Pozdrowienia!!
____________________
szałwie czy lawendy
GorAna 17:45, 19 wrz 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Witaj Aniu....ale masz pięknie wysprzątane po budowie....jak masz projekt to zaczynaj małymi kroczkami....wytycz rabatki i zasiej trawę, da im tło....to dobry czas na sianie trawki
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Anus9 17:18, 23 lis 2014


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 32
Witam ponownie i jeszcze raz dziękuję za miłe powitania.
Jako że jestem totalnym ogrodowym laikiem a czasu na czytanie brak to liczę na Wasze sugestie i porady. Nieco zmieniło się na moim pustkowiu od ostatniego czasu ale jak tak patrzę na ten zalążek mojego ogródka to cały czas mam wątpliwości czy dam radę. Czy nie zmarnuję tych wszystkich roślinek, czy będą rosły, czy będę umiała je przyciąć, formować, kiedy ciąć, kiedy nawozić, itp, itd.....
Już teraz patrzę i myślę czy dobrze posadziłam, czy nie za blisko ogrodzenia, a może za gęsto. Takie myśli cały czas chodzą mi po głowie jak tylko patrzę na te moje pierwsze drzewka.

Wstawiam więc zdjęcia i czekam na krytykę
____________________
Pusto-ale-kiedyś-będzie-pięknie
ewsyg 17:55, 23 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Aniu. Nikt nie będzie Cię krytykował bo nie w tym rzecz. My raczej służymy sobie radami, podpowiadamy, doradzamy. Masz do zagospodarowania fajny kawałek z ziemi z potencjałem twórczym.

Jeżeli chodzi o zdjęcia które wstawiłaś.


To chyba świerki. One docelowo będą dużymi drzewami chyba, że to odmiana na żywopłoty, która można ciąć. Myślę, że i tak posadziłaś je za blisko ogrodzenia. Jeżeli to normalne świerki to ich korona jest duża, myślę, że potrzebują średnicy 4 m. Ja bym je posadziła 2 m od ogrodzenia. W takiej odległości sadziłam u siebie.
Te liściaste ( wyglądają na brzozy) posadziłaś dalej od ogrodzenia. Co jest za roślina ta bordowa przy ogrodzeniu ?



Pozdrawiam i będę zaglądać jak idą Ci prace. Ja też jestem na etapie zagospodarowywania działki. Jest to bardzo miła czynność ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Anus9 18:09, 23 lis 2014


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 32
witaj Ewo, dziękuję za pierwszy komentarz.
Co do drzewek ze zdjęć te iglaki ze zdjęcia to świerki serbskie posadzone na żywopłot do cięcia, a bordowe to buk purpurowy także na żywopłot.
____________________
Pusto-ale-kiedyś-będzie-pięknie
ewsyg 18:20, 23 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Będziesz miała Aniu ładne żywopłoty. One są dużą ozdobą ogrodu. Oj, w przyszłym roku będzie się u Ciebie działo , tyle terenu do zagospodarowania

Dla Ciebie na powitanie róże, moa tegoroczna miłość

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies