Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu, na razie jest chwastowisko, ale będzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu, na razie jest chwastowisko, ale będzie...

waldek727 06:07, 06 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
HANNYA33 napisał(a)
Waldku jeszcze jedno wczoraj podlewałem i pryskałem compost tea o godz.22, a o, godz. 01 była burza i co dał coś ten oprysk?



Piotr.
W skoncentrowanym wyciągu z kompostu są pożyteczne mikroorganizmy którym woda jest wręcz potrzebna do życia. Środki chemiczne są przez deszcz zmywane, ale nie bakterie i grzyby.
One są dosyć mocno przytwierdzone do swojego podłoża i dlatego dopiero tlen wpływający na ruch wody w zbiorniku pomaga im przemieścić się do roztworu wodnego z melasą.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 06:24, 06 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
HANNYA33 napisał(a)
A to moje cisy hicksii


Pytałeś mnie w moim wątku o opinię.
W/g mnie dobrze ukorzenione, prawidłowo rozkrzewione, z silnym przewodnikiem i co najważniejsze to zdrowe. W przyszłym roku (w marcu) skróć wszystkie tegoroczne przyrosty o 2/3 długości zachowując jeden prawidłowo wykształcony przewodnik. Przewodnika pozbędziesz się dopiero w momencie gdy roślina osiągnie docelową wysokość żywopłotu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
asica 21:12, 12 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
HANNYA33 napisał(a)
A to moje cisy hicksii

Witaj Piotr, trafiłam z wątku Nicol , za cisami . Fajne sadzonki. Możesz napisać na priv skąd i w jakiej cenie były

Jeśli chodzi o chwasty w trawniku, próbowałeś jakiegoś oprysku na chwasty w trawniku? Bofix, chwastox, mniszek? Z koniczyną na pewno dają radę. Sporo chwastów niszczą.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Hana75 02:09, 23 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Witaj Piotrze,
ja też, jak Asia przeskoczyłam za przedszkolem cisowym z wątku Nicoli

Ile lat muszę rosnąć takie maluszki, by mieć np. 1 metr wysokości?
Czekam do jesieni, bo w szkółce ogrodniczej dopiero w połowie września będą kopali cisy z gruntu.
Czy takie kopane z gruntu będą tak samo dobrze rosły jak te z doniczek?
Ciekawe jaką będą miały cenę i jaką wysokość...

Pozdrawiam
Hania
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 02:11, 23 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Piotrze, widzę, że robiłeś herbatkę kompostową.
Dużo roboty jest z jej przygotowaniem?
pozdr
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
HANNYA33 00:14, 10 sie 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Tydzień temu widziałem na działce parkę dzięciołów zielonych bardzo ładne ptaki zdjęcia nie są najlepsze bo ptaki płochliwe,przylatują codziennie

Tutaj siedzi na słupku ogrodzeniowym
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
Hana75 17:14, 12 sie 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Ładne te dzięcioły Piotrze
U mnie sójki i szpaki buszują. Dzięcioła brak. Kornik niestety ma się dobrze, mimo zastosowanych środków zaradczych. Drzwi mu bardzo smakują
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 17:16, 12 sie 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Piotrze dlaczego "HANNYA33" ?
Myślałam na początku, że jesteś moją imienniczką
Pozdrawiam
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
HANNYA33 18:47, 26 wrz 2016


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
W sobotę razem z żoną sadziliśmy żywopłot z cisa odległość od ogrodzenia to 60cm.wystarczy tyle? A odległość między sadzonkami to 32cm. Chyba nie zagęsto jak myślicie?
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
HANNYA33 19:07, 26 wrz 2016


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Ziemia pod żywopłot była przygotowana bardzo starannie przekopana wybrane chwasty,perz następnie posiana Gorczyca z łubinem i facelią. następnie przekopana i pojawił się problem nie miałem czasu sadzić cisów to żeby chwasty znowu nie wyrosły to posłałem żyto i znowu przekonałem na szczęście był to nie duży kawałek
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies