Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » PROSZĘ o pomoc .... brak pomysłu

Pokaż wątki Pokaż posty

PROSZĘ o pomoc .... brak pomysłu

Pwl 14:17, 10 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ja też nie rezygnowałbym z tego co najbardziej Ci się podoba czyli te podkłady, zawsze można użyć
czegoś innego, cała koncepcja idealnie tam pasuje, nawet układ jest ten sam, warto iść w stronę tego
o czym się marzy. Różnica poziomów jest duża i musi być coś co będzie skutecznie trzymało ziemie,
tym bardziej że mamy raczej mokrą jesień i długą zimę. W takiej formie jak załączyłeś o wiele łatwiej
jest też dbać o rośliny i zapanować nad wszystkim. obsadzenie skarpy czymś zadarniającym może
dać nieciekawy efekt, a po kilku latach przekształcić się w totalny chaos. A dzieci jak dzieci.. uwierz
mi, że o wiele niebezpieczniejsze są oczka wodne i podobne sprawy.
____________________
paweł
hanka_andrus 14:44, 10 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Moja odpowiedź w temacie jest taka:
Mam doświadczenie z dziećmi.W ogrodzie też.Najchętniej to babraliby się w piasku,albo podlewali rośliny,albo właśnie piasek.Kwiatki ich interesują tylko wtedy ,jak mamie bukiet trzeba zrobić.Wstawiaj śmiało te podkłady,przecież one już dobre kilkadziesiąt lat leżały na torach,i kto je wtedy konserwował?Ułożyłabym je w dwóch poziomach -skarpa byłaby trochę szersza,ale ułatwiałoby to pracę przy roślinach.O nasadzeniach nie dyskutuję,KAŻDY MA JAKIEŚ SWOJE PREFERENCJE-dla odstraszenia dzieci od przebywania w pobliżu palisady posadziłabym jakieś niegroźne kłujące./płożący jałowiec,kosodrzewinę/
Życzę pomyślnego zakończenia prac przy rabacie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 14:48, 10 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Na palcach jednej ręki możesz policzyć ilość dni,w których dzieci będą w ciągu roku hasać po ogrodzie.Przeważnie tylko ty będziesz tam przebywał,pracując przy roślinach i upiększając ogród.
No i będziesz spoglądał na zadbaną,bezproblemową skarpę przez okno.Warto ją zrobić tak ,jak ci się marzy!.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 14:58, 10 cze 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Ja to zrobiłbym tak : poszerzam rabatę na powiedzmy 4 metry , robię taras na jednej części ze schodkami do ogrodu a na drugiej skarpę która niech się zaczyna 30-40 cm wysokości. Podkładów ani innego drewna nie popieram. Ale płaskie kamienie łupkowe (bez spoinowania) .Nasadzenia wg. gustu .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
gustlikus 15:44, 10 cze 2011

Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 12
hanka_andrus napisał(a)
Na palcach jednej ręki możesz policzyć ilość dni,w których dzieci będą w ciągu roku hasać po ogrodzie.Przeważnie tylko ty będziesz tam przebywał,pracując przy roślinach i upiększając ogród.
No i będziesz spoglądał na zadbaną,bezproblemową skarpę przez okno.Warto ją zrobić tak ,jak ci się marzy!.


No tutaj troszkę jesteś w błędzie obecnie na dworze moje dzieci są od 8.00 - 12.00 i od 16.00- 20.00 (maluchy)
gustlikus 15:47, 10 cze 2011

Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 12
hanka_andrus napisał(a)
Moja odpowiedź w temacie jest taka:
Mam doświadczenie z dziećmi.W ogrodzie też.Najchętniej to babraliby się w piasku,albo podlewali rośliny,albo właśnie piasek.Kwiatki ich interesują tylko wtedy ,jak mamie bukiet trzeba zrobić.Wstawiaj śmiało te podkłady,przecież one już dobre kilkadziesiąt lat leżały na torach,i kto je wtedy konserwował?Ułożyłabym je w dwóch poziomach -skarpa byłaby trochę szersza,ale ułatwiałoby to pracę przy roślinach.O nasadzeniach nie dyskutuję,KAŻDY MA JAKIEŚ SWOJE PREFERENCJE-dla odstraszenia dzieci od przebywania w pobliżu palisady posadziłabym jakieś niegroźne kłujące./płożący jałowiec,kosodrzewinę/
Życzę pomyślnego zakończenia prac przy rabacie.


Tutaj zacytuje"
"Trzeba jednak wiedzieć, że opary tego oleju mogą być szkodliwe dla człowieka i zwierząt. Dlatego nie należy stosować w ogrodzie podkładów nowych (świeżo impregnowanych), lepsze są stare, z modernizowanych torowisk. Nawet takich nie powinno się jednak wbudowywać w miejscach mocno nasłonecznionych, bo będą tam intensywniej wydzielać szkodliwe opary" zapożyczone z http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/1,113380,2971379.html.

A najdłuższa strona gdzie miały by być podkłady jest cały dzień w słońcu !!!!
gustlikus 15:50, 10 cze 2011

Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 12
Pwl napisał(a)
Ja też nie rezygnowałbym z tego co najbardziej Ci się podoba czyli te podkłady, zawsze można użyć
czegoś innego, cała koncepcja idealnie tam pasuje, nawet układ jest ten sam, warto iść w stronę tego
o czym się marzy. Różnica poziomów jest duża i musi być coś co będzie skutecznie trzymało ziemie,
tym bardziej że mamy raczej mokrą jesień i długą zimę. W takiej formie jak załączyłeś o wiele łatwiej
jest też dbać o rośliny i zapanować nad wszystkim. obsadzenie skarpy czymś zadarniającym może
dać nieciekawy efekt, a po kilku latach przekształcić się w totalny chaos. A dzieci jak dzieci.. uwierz
mi, że o wiele niebezpieczniejsze są oczka wodne i podobne sprawy.


Nie wiem czemu ale coraz bardziej zastanawiam się na wymurowaniu murku z bloczków betonowych w miejsce podkładów, i następnie pokryć to albo deską albo piaskowcem.....nie wiem na razie burza mózgów ))) ale walczę !!!
gustlikus 16:02, 10 cze 2011

Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 12
zbigniew_gazda napisał(a)
Ja to zrobiłbym tak : poszerzam rabatę na powiedzmy 4 metry , robię taras na jednej części ze schodkami do ogrodu a na drugiej skarpę która niech się zaczyna 30-40 cm wysokości. Podkładów ani innego drewna nie popieram. Ale płaskie kamienie łupkowe (bez spoinowania) .Nasadzenia wg. gustu .


Taras jest z drugiej strony.

justi 19:55, 10 cze 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj. A może powiększ taras, zrób taki większy narożny obejmujący też drugą ścianę. Oczywiście pochłonie to trochę budżetu, to minus. A resztę skarpy obsadź ulubionymi roślinami. Mi akurat to przyszło do głowy.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 19:58, 10 cze 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Mam kilka zdjęć z neta, ale nie wiem czy można takie zapożyczone tu wstawiać.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies