Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu » Edycja postu

Wzgórze chaosu

Iwonka 14:08, 03 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
MartaCho napisał(a)
Zgadzam się w pełni z Kasią- Mrokasią. Przepięknie u Ciebie w każdym zakątku! Możesz być w pełni z siebie dumna, bo to naprawdę kawał dobrej roboty za Tobą! Widać, że rośliny czują się dobrze u Ciebie!
Mam nadzieję, że klony mają się dobrze po wczorajszej zimnej nocy!
Udanego weekendu!
Mam nadzieję Marta, że hakone zadomowią się u Ciebie
Kopałyśmy w idelanym momencie.
Klony odpukać chyba ok. Zielony najmniej w formie ale też ma najwięcej cienia i stoi jak zahibernowany.
Weekend udany, leniwy, trochę roweru, trochę ogrodu, ale nietypowy bo bez grilla
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 14:08, 03 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
ajka napisał(a)
Ale masz piękne łany miodunek i brunner. U siebie też mam kilka sadzonek, ale nie chcą tak pięknie rosnąć.
Miodunki przywiezione z ogrodu Teścia niesamowicie się rozrastają.
Te odmianowe bardzo wolno. Odmiana Silver coś tam
A brunery mam już kilka lat i faktycznie ziemia im służy.
Choć mam jedną odmianę Alexandrina i ta bywa kapryśna.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 14:08, 03 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Wafel napisał(a)
Pięknie to wygląda
No i cały kwietniowy spam - miodzio!
Super fotorelacja z wycieczki, bardzo zachęcająca, do podążenia twoimi śladami
Zaraz będzie majowy spam, wszystko tak bujnęło, że biegam z aparatem
Calabrię polecam
Większość zazwyczaj kieruje się w stronę lotniska Bari, ale z Lamenzia Terme też mnóstwo perełek.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 14:08, 03 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Gosialuk napisał(a)
Iwonka twój ogród jest rewelacyjny. Jak ładnie przeplatają się w nim wiosną kolory nie tylko kwiatów, ale i liści ws,elakich. A patrząc na rośliny, to u mnie ta faza rozwoju może za dwa tygodnie będzie.
Siewki gaury od ciebie przeżyły zimę, chyba tylko jedna padła. Liczę, że też się u mnie zadomowią.
Faktycznie Gosia trochę mam tych kompozycji z fakturami, bardzo lubię takie przenikanie struktur, kolorów.
U nas w okolicach Krakowa zawsze szybszy start niż na wschodzie czy północy.
Super, że gaura przetrwała. U mnie też nawet te ostatnie przymrozki.
Tylko jedna najstarsza kępa ma zaledwie kilka listków, ale mam wiele innych i będę nadal ukorzeniać.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 14:08, 03 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Kordina napisał(a)

Cudowny ogród, jak tu jestem to aż wzdycham ale te magnoliowe kwiaty mają długie palce, śliczna jest.
Wdzięczność... jedno z piękniejszych uczuć
Ciekawa obserwacja z tymi magnoliowymi płatkami.
Podoba mi się porównanie z palcami, takimi jak u pianisty
Wdzięczność pozwala się zatrzymać a to ważne w obecnych czasach.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:26, 13 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
10 dni dla ogrodu w maju to jak kilkudniowe odgrzewane kotlety
Ale zaserwuję weekend majowy w szybkim zestawie ku pamięci
Klony szczęśliwie przetrwały mroźne noce.




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:26, 13 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Tulipany Doll's Minuet już któryś sezon dają radę. Policzyłam i jest ich ok 120 sztuk.
Ile sadziłam, nie pamiętam, ale na pewno mniej.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:26, 13 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Judaszowiec zakwitł obłędnie, po raz pierwszy tak obficie.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:26, 13 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Buk Dawyck Gold przycinany co kilka lat tworzy już szczelną przesłonę.
Śliczne ma te młode listki.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:26, 13 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Uwielbiam kokoryczkę wiosną, jest piękna.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies