Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu » Edycja postu

Wzgórze chaosu

Iwonka 09:40, 16 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Kordina napisał(a)
Lubię się pławić w Twoim chaosie
Bożenko a ja w chwastach się pławię od kilku dni.
Zarosłam na maksa, pogoda nie współpracuje.
Ale deszcz potrzebny więc niech się wyleje.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:40, 16 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
April napisał(a)
Cudowności. Zarówno cercis, jak i kloniki w których jestem w tym roku zakochana. I buczek pięknie się prezentuje. Teraz już chyba ciężko go ciąć.


Buk ma do 4 m maks, jest na górce więc sprawia wrażenie olbrzyma.
Na razie jest to wysokość do opanowania z drabiny.

Klonów i judaszowca nie tnę niech rosną jak glediczja.

Cercis Hearts of gold z perspektywy górki


Cercis no name pewnie gatunek będzie duży kiedyś
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:47, 16 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Miłorząb po raz pierwszy od lat stracił na mrozie młode listki



Podmarzła też kalina Watanabe


I zmarzły kwiaty hortensji pnącej, na szczęście parę się ostało. Fotki nie mogę znaleźć
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Ulina 10:09, 16 maj 2026


Dołączył: 28 sty 2024
Posty: 1144
Iwonka napisał(a)
Zdecydowanie polecam świerk kaukaski Aureaspicata, nie kłuje, ma pięknie zapączkowane szyszki.


Fortegilla major jak zahibernowana od kilku lat. Może to i dobrze


Kukliki Mai Tai wystartowały. Sesleria jak zawsze niezawodna.


Z ok 150 tulipanów Exotic Emperor przetrwały ... 4





U mnie fortegilla nie przetrwała pierwszej zimy

Jestem zachwycona sesslerią tak jak Ty bo się sprawdza do wszystkich połączeń. Mam z nią tylko kłopot wiosną bo tnie się niekomfortowo, ma zbyt miękkie i wiotkie liście. A mam ją w 4 miejscach, wtedy chcę ją zamienić na inną trawę....ale właśnie ... nie ma na jaką

W temacie tulipanów to jest tak że trzeba je traktować jak jednoroczne rośliny, wtedy nie żal. A jak chce się mieć efektowną tulipanową wiosnę trzeba co roku kupić nowe. Ja zdecydowanie z oszczędności wolę pójść w narcyzki.

Masz pięknie Iwonko
pogoda deszczowa współpracuje z plewieniem, już widzę jak będziesz mieć czyściutko niebawem

____________________
Ulina Ożankowy ogród
Iwonka 18:57, 16 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Ulina napisał(a)
U mnie fortegilla nie przetrwała pierwszej zimy

Jestem zachwycona sesslerią tak jak Ty bo się sprawdza do wszystkich połączeń. Mam z nią tylko kłopot wiosną bo tnie się niekomfortowo, ma zbyt miękkie i wiotkie liście. A mam ją w 4 miejscach, wtedy chcę ją zamienić na inną trawę....ale właśnie ... nie ma na jaką

W temacie tulipanów to jest tak że trzeba je traktować jak jednoroczne rośliny, wtedy nie żal. A jak chce się mieć efektowną tulipanową wiosnę trzeba co roku kupić nowe. Ja zdecydowanie z oszczędności wolę pójść w narcyzki.

Masz pięknie Iwonko
pogoda deszczowa współpracuje z plewieniem, już widzę jak będziesz mieć czyściutko niebawem
Ula ja już chyba mam w DNA zakodownane gdzie stanąć, aby dobrze pokazać ogród.
Próbuję z innej perspektywy ale wychodzi jak zawsze.
Stąd mam wrażenie, że przynudzam tymi samymi kadrami.
Niemniej tyle z wiosną się dzieje na rabatach, że trudno mi się opanować.

Tulipanów już nie kupię. Biorę znów od mamy żółte żonkile i dosadzam wkrótce.

Co do seslerii to był czas kiedy przycinałam kępy zwykłymi nożyczkami, ostatnio sekatorem.
To na prawdę niezawodna trawa i chyba żal z niej rezygnować.

Dobrze się będzie pielić po tym deszczu, niech tylko te kilka dni minie.
A ty Ula wreszcie skosisz trawę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:11, 16 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Między żółtymi tawułami rosła ogromna kosodrzewina, jakieś 3m szer x 2 m wys.
Wycięliśmy ją i nie żałuję. Fajna przestrzeń otworzyła się na dolny ogród a dziurę załatam kulami cisowymi lub wykrzyknikami... do przemyślenia!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:22, 16 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Dereń pagodowy i tulipanki w roli głównej.
Zadowolona jestem z przenikania bordowego koloru po ogrodzie.
Tu i ówdzie jakoś tak wszystko się ze sobą łączy, bordowe buki, berberysy, pissardi, nawet cortenowa paproć rozmiarem daje akcent.
Różowe tulipany i rodki wkrótce ocieplą bordo.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:30, 16 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Judaszowiec sypie coraz bardziej kwiatami, powoli pojawiają się na razie małe listki.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:37, 16 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Cisowy okrąg zamiast świerków nabiera coraz lepszych proporcji.
Pomaga przycinanie ... nożyczkami.
Jak świstak sreberka, tak i ja gałązka po gałązce przycinam.
Już trzy razy tak się zawzięłam i jest efekt

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:50, 16 maj 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Kalinowy spam
Nie przycinałam jej dwa lata i tak pięknie zakwitła. Szkoda że nie pachnie.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies