Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu » Edycja postu

Wzgórze chaosu

Iwonka 18:00, 11 cze 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Z trzech gillenii trójlistnych ocalał fragment jednej, reszta wymarzła i wielka szkoda bo jest piękna taka delikatna.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:05, 11 cze 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:11, 11 cze 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Ulina 18:12, 11 cze 2026


Dołączył: 28 sty 2024
Posty: 1143
Iwonka napisał(a)
Czerwiec najpierw upalny, teraz ulewny i chłodny. Proporcje może i właściwe, choć mocno kontrastowe. I ten chłodek jakiś mało czerwcowy.

Wklejam ku pamięci i praktykowaniu (fragment dyskusji od MagdaLenki)


Muszę powtarzać jak mantrę bo zaczynam marudzić, nawet w kancikowaniu znów mnie poniosło






Poszalałaś
Biała gaura od Ciebie zmarzła, chyba wiosną bo po zimie wystartowała. Szkoda mi jej bo miałam plan przenieść na inną rabatę.
____________________
Ulina Ożankowy ogród
Iwonka 18:14, 11 cze 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:17, 11 cze 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Ulina napisał(a)
Poszalałaś
Biała gaura od Ciebie zmarzła, chyba wiosną bo po zimie wystartowała. Szkoda mi jej bo miałam plan przenieść na inną rabatę.
Ano poszalałam Ula ale musiałam bo w głębi gąszcz chwastów a tak mózg nieco oszukany
Gaurę ukorzeniam w słoikach, będziesz znów miała.
Mnie przemarzła jedna z pierwszych gaur, taka mamuśka w sumie.
Stąd się przestraszyłam i mnożę.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:38, 11 cze 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Żywopłocik berberysowy co roku pod koniec lata likwiduję a z wiosną zostawiam bo znów piękny.



W skrzyniach trzy rodzaje sałaty, ilości nie do przejedzenia.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
ajka 19:00, 11 cze 2026


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6308
Iwonka napisał(a)


To kocimiętka? Pięknie ten fiolet się komponuje.

Ależ piękne te berberysy, co to za odmiana? Też nie miałabym serca się pozbyć się takiego żywopłotu

U mnie gaura powymarzała w większości, a gilenia przetrwała. Uwielbiam obie.
____________________
Ania Ogród z plażą okolice Wrocławia Wizytówka
Iwonka 10:30, 20 cze 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
ajka napisał(a)
To kocimiętka? Pięknie ten fiolet się komponuje.

Ależ piękne te berberysy, co to za odmiana? Też nie miałabym serca się pozbyć się takiego żywopłotu

U mnie gaura powymarzała w większości, a gilenia przetrwała. Uwielbiam obie.
Tak to kocimiętka Walker's Low. Kwitnie i kwitnie
Berberysy limonkowe sprzed lat, nie znam odmiany.
Pod koniec czerwca zaczynają łapać grzyba i z każdym miesiącem wyglądają gorzej.
Ja z dwojga wybieram gaurę, za długość kwitnienia więc cieszę się że ona mi przetrwała


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:30, 20 cze 2026


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
W ogrodzie bez zmian, kwitnie dużo kwiatów.
Maj i czerwiec to najbardziej kolorowe miesiące u mnie.
Lipiec zapowiada się spokojnie, a sierpień to hortensje i zawilce więc fajnie
Czerwcowy spam to teraz głównie ławka pod drewutnią.
Zakwitły tam wszystkie piwonie, łany czyśćca wełnistego i szalony ostrogowiec.
To jego pierwszy sezon, ciekawe co pokaże w kolejnych.
Kwitnie też żeleźniak i czosnki Krzysztofa, kocimiętki, szałwie, jarzmianka.
Startują bodziszki Dreamland i Rozanne. Cały czas kwitnie Max Frei.
Niezmiennie nadal kwitną trzy derenie kousa.

Na zewnątrz pada deszcz więc korzystam z wolnego i wrzucam fotki z tygodnia.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies