Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 22:21, 09 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Magda, no właśnie busz. Nie widać piękna tych traw. Są stłamszone, rok temu wyglądały lepiej. No, ale wczesna wiosna krótka, trawy ruszyły szybko i czasu brakło.

Btw, myślisz, że można teraz zamienić te kosaćce z liliowcami?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 11:33, 11 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Mój nowy nabytek, nareszcie nie będzie mnie już denerwowało to puste pole przed domem (mój mąż już się boi, że skończy się na całkowitej eliminacji trawnika A ja już oczami wyobraźni widzę jakieś nasadzenia pod drzewkiem, haha





Potrzebuję pomysłu na ten kawałek. Kupiłam dwie pęcherznice Red Baron, dziś dokupię jeszcze dwie i zrobię z niej żywopłot (piszą że sadzić na żywopłot co 70cm). Zastanawiam się tylko co posadzić pod nią. To będzie miejsce dość zacienione no i w przejściu więc nie chcę by wyłaziło za mocno na ścieżkę. Krawężnik będzie zlikwidowany i sypniemy kamień tak jak przy podjeździe. Błagam o podpowiedzi.







Uprzedzając pytania, za klonami globosum są berberysy.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Magleska 20:58, 11 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18449
jak zacienione ,to może hosty ,brunery ,paprocie ,serduszki ....a chcesz iść w byliny ,czy raczej bezobsługowo ?

jak dla mnie to takie ciemnie bordo dobrze wygląda z pomarańczowym kolorem i z białym ....albo z limonkowym ....

ech ...nie umiem doradzać

fajny ten iglak -ja bym go hakonechloa podsadziła-tylko kółeczko trochę większe zrób



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ajka 21:07, 11 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Magda na początku myślałam o tawułach. Ale mam już je z tyłu, hosty, brunery banalne też już są u mnie. Chciałam coś nowego. A co myślisz o białych tawułkach np. cappucino?
Te serduszka też fajne, nie znałam.

Hakonechloe albo carexy myślałam by posadzić przy ścieżce, więc może jakieś kwiatki pod iglakiem? Hakonechloe żółte może będą też przy tych tujach danica.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:58, 11 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Jeszcze pomyślałam, że można by pomieszać tawułkę białą z czerwoną, albo zrobić dwa pasy. Ktoś, coś?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:57, 12 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Dziś posadziłam Hakonechloe Greenhills dookoła piaskownicy. Na ukosie od strony tarasu między hakonechloe przesadziłam spod brzóz liliowce Stella D'Oro (zostawiłam tam tylko jedną na widoku). Będzie im tam lepiej niż za kosaćcami. Nie cyknęłam fotki, może jutro. Zostało mi tylko miejsce do obsadzenia za basenem. Ale to będę już dumać jak złożymy go na zimę. Póki co zapowiadają znów upał. Dziś było 26 stopni, a ma być nawet 30. Huśtawka zawędrowała na tył ogrodu, lepiej mi tam pasuje. Posadziliśmy też dziś nowe tuje brabanty przy ogrodzeniu (5sztuk, bo mieliśmy lukę).









Próba kamienia (chyba będzie żółty, ten szary jakiś za smutny)



Pęcherznice posadzone, sypnęliśmy jednak korę, bo stwierdziłam, że byliny w grupie będą mieć lepiej w korze niż w tym kamieniu. Będą chyba tawułki Astilbe Cappuccino (biała) i tawułka Astilbe Fanal (czerwona)



Trawnik po kolana, tylko z przodu udało się dziś skosić. Zdjęcie z daleka, szałwia omszona do przycięcia, bo już nie wygląda reprezentacyjnie.



Berberysy nadal nie posadzone.



Trwa walko o ratowanie rododendora, którego chyba najnormalniej w świecie zasuszyliśmy podczas urlopu. Dziś jeszcze w ruch poszedł Larvanem, bo opuchlaki też robią swoje ..

Jutro odpoczynek..
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 00:32, 15 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Dziś nareszcie udało się sypnąć korę w przedogródku w brakujących miejscach. Nareszcie nie będę biegała i wyrywała co chwilę chwasty !



Zaczęliśmy uzupełniać kamień przy piaskownicy, niestety sporo zabrakło, trzeba będzie domówić Piaskownica na razie pełna chwastów i bez piasku, bo poszedł do nasadzeń. Też do zamówienia.





Jeden liliowiec w nagrodę za przesadzenie pochwalił się kwiatkiem



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 11:18, 22 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Wieczorny widok z okna mojej córy



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 11:23, 22 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Planowanie nowych linii rabat, na razie tak na oko bez trzymania wymiarów







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 22:01, 22 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Poprawa wizji, brak przerwy między rabatą z różami, w tym miejscu chcę posadzić coś reprezentatywnego, myślałam o dereniu kousa satomi



Pod platanem ma być wysypany kamień i ławeczka pod drzewem, z tyłu po półkolu chcę posadzić róże pomponelle, które przeniosłabym z rabaty z przedogórdka


Zawijas przy ognisku

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies