Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Michu87 12:00, 15 maj 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Z przodu nie wiem, czy planujesz żywopłot czy nie. Jeśli nie to z przodu dałabym te kuliste klony, o których była mowa, pod nimi mogłyby być hortensje (różaneczniki zakwitną ci na wiosnę, hortensje późnym latem) także się wymienią jeśli chodzi o kwitnienie, przed hortensją lub między też mogłaby się "zaplątać" jakaś kulka, no i najniższe piętro to mogłyby być turzyce np. Evergold. Jak się ogarnę to coś nabazgram w paincie
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Michu87 13:07, 15 maj 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Albo bardziej w grupach.
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Michu87 13:31, 15 maj 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166


Tu wersja pod płotem i z bordowym drzewkiem.
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Michu87 14:32, 15 maj 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166


A tu widziałabym murek bukszpanowy na tym półkolu, pod oknem kulki różnej wielkości, a pod płotem kontynuacja rabaty z tym, że mogłabyś tam umieścić jeszcze coś niższego na pniu żeby nie było tak płasko. Postaraj się o konsekwencję kolorystyczną. Ogranicz gatunki i kolory. Tu masz biały, czerwony i żółty. Pokombinuj i zanim wsadzisz poukładaj, popatrz z każdej strony, przemyśl, bo nie ma nic gorszego jak ciągłe przesadzanie. Przerabiałam to trochę. Zanim wsadziłam przeanalizowałam wszystkie możliwe ułożenia, przespałam się z tym. Nie rób nic na szybko, bo będziesz niezadowolona. Pozdrawiam
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
ajka 01:21, 03 cze 2018


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Sporo się napracowaliście, niestety przede wszystkim nie podobają nam się białe różaneczniki to raz, a drzewo w trójkącie całkowicie zasłoniłoby magnolię (patrząc od strony ścieżki byłyby dokładnie w tej samej lini), bordowe drzewo miałam wstawić w trawniku (najprawdopodbniej będzie to śliwa wiśniowa, tylko nie mogę znaleźć odpowiedniej), pod płotem mają być szmaragdy, ale kupujemy powoli, bo znów nie ma u nas z czego wybrać, duże bardzo drogie, a małych nie chcemy kupować.
Dokupiliśmy ciekawego klona w stylu bonzai na przód (beni shishigashira rosnący max do 2m), podoba mi się to zestawienie kolorów. Wciąż wierzę, że czerwony klon odżyje.



I kilka szmaragdów


Z tyłu zrobiliśmy nasadzenia traw (miskanty zebrinus, grosse fontane, silberspine czerwone, rozplenice, variegaty(chyba?), trawa niedźwiedzia)






Miejsce na ognisko i brzozy


I lawendy przy tarasie


Żurawki, wrzośće ... nadal szukam, na pewno dokupię też coś na pniu jak mówicie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 17:28, 11 wrz 2018


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Czesc wszystkim
Musiałam wyrzucić czerwonego klona. Zrobiliśmy małe zakupy. Postawiliśmy na żurawki. Będą w dwóch rzędach. No i dokupiliśmy to co widać. Pytanie, czy nie za gęsto? Czy przy słupie po lewej stronie jeszcze coś dostawiac? Jakąś kulę na pniu? Przy szmaragdach planujemy kore, reszta gres. Czy żurawki w rym przezyja?


____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:24, 04 cze 2019


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Dawno mnie tu nie było. Przód zaliczył drobne zmiany. Zakochaliśmy się w kwitnących żurawkach. Kwitną już drugi miesiąc.

Maj pierwsza połowa, kwitnie biały rododendron, niestety magnolia kwitła w tym roku marnie


Dosadziliśmy rododendrony, które rosną w towarzystwie azalii.


Druga połowa maja, kwitną pozostałe rodendrony i azalie




Od sąsiadów posadziliśmy hortensje bukietowe grandiflora.
Wzdłuż warzywniaka rośnie dereń elegantissima.
Zastanawiam się co posadzić w rzędzie przed nimi, tymczasowo są tam żurawki, które nam zostały z nasadzeń.



Wzdłuż chodnika mąż chce posadzić jakieś kwiatki, ale nie mam pomysłu co by mogło zdobić wejście cały rok Proszę o podpowiedzi, może ktoś ma u siebie coś czym mógłby się podzielić?





No i pod dwoma wierzbami hakuro też chciałabym posadzić jakieś kwiatki, które będą grały z całością, na razie są tam umarlaki, które chcę czymś podmienić, proszę o pomysły.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
MartaKozak 15:16, 14 cze 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
ajka napisał(a)
Zakochaliśmy się w kwitnących żurawkach. Kwitną już drugi miesiąc.



Te jasno rozowe kwiatki to kwitnace zurawki??
Jaka to odmiana?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
ajka 22:21, 06 wrz 2019


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Te żurawki to Pink Revolution
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 14:38, 03 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Nasz kącik z trawami we wrześniu









w październiku





Brakuje mi czegoś wysokiego w tych trawach, może czerwonego, może drzewa, ale nie mam pomysłu, na to.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies