Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawy, bambusy itp.

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy, bambusy itp.

123mokry 16:10, 05 cze 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114
Coś kwitnie w końcu jakiś inny kolor jak zielony

____________________
Marekbambusowy-ogród
greg66 21:33, 05 cze 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Cześć Marku
Fajne masz trawy, ja od dwóch lat zacząlem je kupować i powoli rosną.A nie tak dawno jak w sobotę kupiłem miskanty i trzcinniki i zrobiłem nową rabatę.
Te trawy z poprzedniej strony po ile lat mają?
Pozdrawiam
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
gosiacz22 17:11, 04 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
123mokry napisał(a)


I inne trawki



Co to za trawa pierwsza po lewej stronie na drugim zdjęciu?
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
gosiacz22 14:11, 07 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Co to za odmiana miskanta z białym paskiem i czerwonymi brzegami? Jest ktoś w stanie rozpoznać?

____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
123mokry 20:08, 10 sie 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114
Miskant chiński lenda

Oczko co prawda jeszcze nieskończone ale coś widać
____________________
Marekbambusowy-ogród
sisula 21:22, 11 sie 2018

Dołączył: 10 kwi 2016
Posty: 6
Witaj
Do tej pory podglądałam tylko wasze poczynania ogródkowe a teraz już mogę zakładać ogródek.
Bardzo ładnie tworzysz swoją zieloną oazę, już jest co podziwiać a jeszcze oczko też na pewno będzie z charakterem bo potencjał już ma.

Planuję właśnie trawy i bambusy stąd moje pytanie do Ciebie, ponieważ masz jak widzę kilka ładnych okazów i możesz mi doradzić.
Szukam czegoś na zasłonięcie ogrodzenia bambusy ale wysokiego najlepiej tak 2,5 - 3,5 m ziemia to pod spodem glina co prawda w miejscu nasadzenia mogę ją rozluźnić i zrobić zapory, na stałe nie stoi woda ale to strona południowa więc istna patelnia i jeszcze wiatry dość silne.Strefa przemarzania 6A
Z kolei na wschodniej stronie jak padają deszcze jest tam bardzo mokro a tam też bym chciała jakieś bambusy posadzić , nie lubię tui więc szukam alternatywy.
Pomocnika nie odganiaj niech pokocha grzebanie w ziemi bo u mnie nie ma chętnych do pomocy na ogrodzie niestety to nie ich bajka.
Pozdrawiam Edyta
123mokry 16:07, 14 sie 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114
Najlepszy na 1 stanowisko będzie phyllostachys Bissetii, Ph nuda, Ph Aureosulcata Aureocalis albo Spectabilis Te bambusy najlepiej znoszą zimowe wiatry

Na drugą stronę będzie odpowiedni bambus z kanalikami powietrznymi w kłączu (bo rozumiem, że woda stoi ) Phyllostachys Atrovaginata będzie odpowiedni
____________________
Marekbambusowy-ogród
123mokry 16:23, 14 sie 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114
Phyllostachys Aureosulcata Aureocalis

Phyllostachys Shanghaj 3



Phyllostachys nuda
____________________
Marekbambusowy-ogród
123mokry 16:26, 14 sie 2018

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 114


Phyllostachys Bissetii
____________________
Marekbambusowy-ogród
sisula 16:47, 19 sie 2018

Dołączył: 10 kwi 2016
Posty: 6
123mokry napisał(a)
Najlepszy na 1 stanowisko będzie phyllostachys Bissetii, Ph nuda, Ph Aureosulcata Aureocalis albo Spectabilis Te bambusy najlepiej znoszą zimowe wiatry

Na drugą stronę będzie odpowiedni bambus z kanalikami powietrznymi w kłączu (bo rozumiem, że woda stoi ) Phyllostachys Atrovaginata będzie odpowiedni


Dzięki
Tam woda niby nie stoi ale na jesieni jest mega mokro sąsiad ma puszczone rozsączenie z rynien i niestety u nas jest niżej.
A jakiej wysokości jest ten jegomość bo wrażenie robi Phyllostachys Shanghaj 3
jest mega piękny i wielki ale pewnie potrzebuje zacisznego miejsca.

Jeszcze proszę powiedz na jaką głębokość robić zapory korzeniom czy to co wyczytałam tak 60 cm to wystarczy.
I czy możesz mi polecić gdzie się zaopatrujesz w bambusy.
Pozdrawiam Edyta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies