Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mokre

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mokre

ztomas 10:08, 03 maj 2020


Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 69
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Tomasz

Niezwykle elegancki ogród. Lubisz taki styl? Pewnie tak bo inaczej by taki nie powstał.

Coś mi się nie chce wierzyć, że ten ogród ma 70O M2 wygląda na większy może to złudzenie.
Mam zupełnie inny ogród ale taki mi się też podoba wszystko wymierzone i odpowiednio posadzone. Trawnik to bardzo ważna sprawa w ogrodzie. Też mamy a szczególnie mój eM ma bzika na tle trawy. Zrobił wertykulację przed świętami i zdarł filc do żywego miejscami tylko ziemia i korzonki na wierzchu. Na szczęście już daje czadu i trzeba w poniedziałek podkosic lekko.

'Ogrod Mokre" to w Mokrym na Śląsku? Czy tak sobie nazwałeś.

Pozdrawiam


Witaj Elżbieta. Dobrze, że zrobiliście wertykulacje ja nie zrobiłem bo uznałem, że za młody trawnik. Teraz patrząc na trawnik stwierdzam, ze to był błąd. W tym roku trawnik w ogóle słabiutki przez brak opadów.
Miejscowość Mokre ale kujawsko-pomorskie Pozdrawiam
____________________
Tomek Ogród Mokre
ztomas 10:37, 03 maj 2020


Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 69
Marta1980 napisał(a)
Witam Tomasz.. No mi też się wydaje,że większy ten teren.. Moze miało być 1700? Powiedz mi proszę czy masz włókninę?

Cześć Marta. Ten mój aparat chyba powiększa optycznie . Chciałbym aby to było 1700 ale niestety. Co do włókniny systematycznie się pozbywam tego świństwa.
Tak wyglądały korzenie roślin pod włókniną, dosłownie pełzały po ziemi.


Została tylko tam gdzie kamień ale to tez pewnie się zmieni. Pozdrawiam
____________________
Tomek Ogród Mokre
ztomas 14:47, 03 maj 2020


Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 69
Pola napisał(a)
Ogród wzorowy pod krechę, wszystko perfekcyjnie zrobione, nawadnianie musi być jeśli chcemy soczystą zieleń mieć,
Nowy sezon rozpoczęty , czy nowe nasadzenia będą?

Witam. Nie jest taki pod krechę a tym bardziej wzorowy ale dziękuję. To młody ogród więc wiele się pewnie będzie zmieniało. Konkretnych nasadzeń nie planuje w najbliższym czasie (tzn. tym tygodniu ) czekam, aż to co mam podrośnie i wypełni luki. Wiele roślin jest w fazie bobasa jak np. ta Lime light wielkości niezapominajki

czy Krzewuszka Wings of fire pozyskana z zeszłorocznego odkładu

ale jestem cierpliwy. Pozdrawiam
____________________
Tomek Ogród Mokre
Marta1980 13:17, 04 maj 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Witaj Tomaszu,

ja własnie też..nie miałam świadomości, że włóknina taka zła...a ogród planowała mi projektantka...niedość, że niewłaściwie to wszystko na włókninie...do tego cały ogród miałam w kamieniach....6 ton kamienia...tydzień zbierania...nogi mam zmasakrowane pozdrawiam
____________________
Marta Na Bukowej
ztomas 19:53, 04 maj 2020


Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 69
Marta1980 napisał(a)
Witaj Tomaszu,

ja własnie też..nie miałam świadomości, że włóknina taka zła...a ogród planowała mi projektantka...niedość, że niewłaściwie to wszystko na włókninie...do tego cały ogród miałam w kamieniach....6 ton kamienia...tydzień zbierania...nogi mam zmasakrowane pozdrawiam


O kurde 6 ton!! ... a mówią, że słaba płeć dalszej wytrwałości w realizacji swojego wymarzonego ogrodu życzę.
____________________
Tomek Ogród Mokre
Marta1980 22:46, 04 maj 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
5 lat temu gdy moje małe bliźniaczki absorbowały cały mój czas chciałam mieć ogród bezobsługowy... Teraz gdy już mam więcej czasu, zabrałam się za zmiany..
____________________
Marta Na Bukowej
ztomas 20:34, 05 maj 2020


Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 69
Teraz to i bliźniaczki pewnie pomogą jak moja raźna pomocnica
____________________
Tomek Ogród Mokre
ztomas 21:38, 05 maj 2020


Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 69
Młoda porzeczka się rozszalała w tym sezonie

Pierwsza szyszunia na świerku Inversa
____________________
Tomek Ogród Mokre
Marta1980 22:33, 05 maj 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Witaj.. Tomaszu a powiedz mi czy jak ściągałeś włókninę to te korzenie przykrywakes nowa ziemia? No bo chyba tak by trzeba było zrobić...
____________________
Marta Na Bukowej
deszczowymaj 22:59, 05 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Tomek a ja się pytam gdzie masz podpis wątku ? trafić do Ciebie nie ma jak
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies