Gdzie jesteś » Forum

Pokaż wątki Pokaż posty

Znalezione posty dla frazy "bartek_s1992"

Mchy i porosty na kamieniu (alejka z kamienia białego) 12:04, 13 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Spotkałem się też z takimi kuleczkami, tylko nie wiem jak się to nazywało, były takie leciutkie, i miały dziurki w środku (podobne do pumeksu). Jak się to fachowo nazywa?
Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika 11:02, 13 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Podeślę w piątek zdjęcia bo wtedy będę miał dopiero możliwość. Dziękuję
Mchy i porosty na kamieniu (alejka z kamienia białego) 09:48, 13 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
To co wg. Pani najlepiej wysypać w takiej alejce zamiast tego kamienia ?
Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika 20:51, 12 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Jeśli nie posiadam własnego wertykulatora to czym najlepiej przeprowadzić taki zabieg? Dodam że powierzchnia ogrodu nie jest duża, wystaczą same metalowe grabie, widły do napowietrzania ? Dodatkowo nagromadziło mi się sporo chwastów, chciałbym się ich pozbyć ponieważ nie wtgląda to zbyt dobrze ... proszę o poradę od czego zacząć, jakich użyć środków to usunięcia chwastów.
Czy po usunięciu chwastów mój trawnik będzie wyglądał tragicznie przez długfi okres czasu ?
Mchy i porosty na kamieniu (alejka z kamienia białego) 20:36, 12 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Tylko że tego kamienia jest trochę, kosztował niemało a szkoda mi go teraz wyrzucać bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto
Mchy i porosty na kamieniu (alejka z kamienia białego) 12:25, 12 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam,

mam pytanie i proszę o poradę. Posiadam alejkę w moim ogordzie wysypaną białym kamieniem (pod spodem geowłoknina), na którym rosną rośliny ozdobne (tuje i inne). Ścieżka była wykonana rok temu, od tego czasu niestety uległa zniszczeniu, zaczęła porastać mchem i porostami, a jej wygląd nie jest taki jak na początku. Pytanie: czy jest jakiś środek którym można popryskać kamień i to wszystko zniknie równocześnie nie powodując uszkodzenia roślin po wsiąknięciu w ziemie ?
Dziękujęm pozdrawiam
Bartek
Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan 13:03, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
Ten mój jałowiec w środku jest chory, ma brązowe igły ... Czy istnieje możliwość uformowania takiej spiralki jak na tym zdjęciu ? Proszę o jakieś rady
Oto mój jałowiec:


Natomiast taki chcę uzyskać:



Spirala jest trudna do formowania. Okręcasz sznurek wokół rośliny wchodzisz na drabinę i tniesz, potem poprawiasz i tak w kółko.

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu 18:03, 31 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Nie ukrywam, że zależy mi na czasie aby wzeszły jak najszybciej i szybko zamurawiało
Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu 14:16, 31 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Zlikwidowałem skalniak i wyrównałem ziemią teren w ogrodzie, mam zamiar teraz zasiać trawnik a następnie przeprowadzić nawożenie, kiedy najlepiej przeprowadzić siew ? Zapowiadają chłodne noce i dnie, czy w związku z tym można to uczynić teraz czy lepiej poczekać ?
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 19:27, 17 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Małgosiu wrzuciłem zarys działki tak to wygląda. Proszę o dalsze wskazówki
Pinus troszkę mi szkoda tych kamyczków ... może je przejadę karcherem i zrobią się bielutkie ?
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 18:27, 17 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Tak wygląda mniej więcej moja działka:
Małgosiu czyli mam usunąć tego skalniaka i powiększyć te rabaty ? Tam z lewej strony posiadam duże tuje w kształcie kulek, trawa pod nimi jest uboga ze względu na zacienienie a koszenie w tym miejscu jest uciążliwe. Myślałem to oddzielić od trawy i wysypać korę co będzie lepsze dla tych tui...
Tak wyglądają te rabaty:


Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 17:03, 17 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
Chyba jednak zdecyduję się na Pani radę Pani Malgosiu Czyli mam zlikwidować to kółko na środku, zasiać trawę i powiększyć te rabaty tam gdzie jest kora oraz biały kamień ? Jaki kształt zrobić ? Coś w tym stylu co teraz czy bardziej prosty kształt? I oczywiście dosypać kory ... Może jakieś iglaki podosadzać ? Jeśli tak to jakie ? Proszę o poradę.


jeśli chodzi o kształt rabat, to trzeba zrobić rzut działki
czyli nannieśc budynki, ścieżki, podjazd itp.
Bo tak z wyrywkowego zdjęcia trudno coś poradzić.
Na forum mówimy sobie po imieniu
no i nie tylko ja radziłam rozebrać trawnik i poszerzyć rabaty
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 17:00, 17 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
To jak w końcu ? Trawnik czy grys ? Bo Pani napisała to i to


Polikwidować wszystko, wysepkę, usunąć biały grysik (nadaje się do akwarium nie do ogrodu) i uprościć linię trwanika. Pokaż jeszcze jakieś zdjęcie, bo tutaj nawet nie można nic narysować
Powitania - poznajemy się i przedstawiamy 16:46, 17 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Jak wszyscy to i ja Jestem Bartek, mam 23 lata i jestem studentem. Na forum trafiłem przypadkiem. Liczę na ciekawe sugestie i pomoce co do pomysłów w ogrodzie
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 15:57, 17 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Chyba jednak zdecyduję się na Pani radę Pani Malgosiu Czyli mam zlikwidować to kółko na środku, zasiać trawę i powiększyć te rabaty tam gdzie jest kora oraz biały kamień ? Jaki kształt zrobić ? Coś w tym stylu co teraz czy bardziej prosty kształt? I oczywiście dosypać kory ... Może jakieś iglaki podosadzać ? Jeśli tak to jakie ? Proszę o poradę.
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 12:10, 17 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Malgosik napisał(a)


trawę posiejesz, szybko urośnie i nie będzie widać różnicy
możesz ją także przeszczepić z miejsc, w których będziesz poszerzał rabaty
dopiero szybciorem będzie trawnik
chodzi o to, że z Danusi doświadczenia wynika, że biały grysik razi po oczach
lepszy jest ciemniejszy
fale ogólnie mogą być w ogrodzie, ale jak jest ich zbyt dużo, to nie wyglądają one naturalnie, ładnie

a najlepiej nic narazie nie rób, posiedź dłużej na forum, a sam dojdziesz do takich wniosków


A może by tak na środku wydzielić i posadzić jakieś iglaki ozdobne albo bukszpany, dać agrowłókninę i wysypać kolorową korę ?
Mech w trawniku 23:07, 16 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
A jak długo trzeba czekać na odrośnięcie trawnika i uzyskanie dobrego efektu ?
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 22:12, 16 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
To jak w końcu ? Trawnik czy grys ? Bo Pani napisała to i to


trawę posiejesz, szybko urośnie i nie będzie widać różnicy
możesz ją także przeszczepić z miejsc, w których będziesz poszerzał rabaty
dopiero szybciorem będzie trawnik
chodzi o to, że z Danusi doświadczenia wynika, że biały grysik razi po oczach
lepszy jest ciemniejszy
fale ogólnie mogą być w ogrodzie, ale jak jest ich zbyt dużo, to nie wyglądają one naturalnie, ładnie

a najlepiej nic narazie nie rób, posiedź dłużej na forum, a sam dojdziesz do takich wniosków
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 20:07, 16 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
To jak w końcu ? Trawnik czy grys ? Bo Pani napisała to i to
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 19:54, 16 mar 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Metamorfozy ogrodowe

bartek_s1992 - załóż swój wątek w projektowaniu albo w Naszych ogrodach, bo to jest wątek o dokonanych-skończonych metamorfozach

p.s. moja rada w sprawie skalniaka nie będzie miodem : najlepiej zlikwidować - rozebrać, border wyrzucić (i więcej takiego nie kupować), poszerzyć rabaty widoczne na drugim planie i tam dać rośliny skalniaki wyszły już z mody ale jak bardzo chcesz go zachować, to border wyjmij i zrób ładny kant co do nasadzeń, to trzeba pokazać więcej ogrodu, no ale to już w Twoim wątku Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies